#ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ماه رمضان #سامانه ثبت املاک amlak.mrud.ir + راهنما #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

توضیح امام درباره جلسات اخیر اصلاح‌طلبان با سید محمد خاتمی

یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: جبهه اصلاحات مستقلا بحث را پیش می برد و در نهایت سعی می کند تایید نهایی مصوبات خود را از خاتمی بگیرد اما خاتمی، مستقلا در تصمیمات جبهه دخالتی نمی کند.

جهانگیری از ظرفیت‌های اصلاح طلبان است اما تصمیمی از خود نشان نداده است/ جبهه اصلاحات تاییدیه نهایی را از خاتمی می‌گیرد/ سید حسن خمینی تا به امروز نپذیرفته در انتخابات شرکت کند

«جواد امام»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با خبرگزاری برنا در رابطه با جلسات اخیر اصلاح طلبان با رییس دولت اصلاحات و تصمیمات برای انتخابات اتی عنوان کرد: جبهه اصلاحات مستقلا بحث را پیش می برد و در نهایت سعی می کند تایید نهایی مصوبات خود را از خاتمی بگیرد اما خاتمی، مستقلا در تصمیمات جبهه دخالتی نمی کند.

او در رابطه با روند اجماع در جریان رقیب افزود: امروز اصولگرایان فقط یک مینی بوس کاندیدا دارند و ابتدا باید در مورد آنها به جمع بندی برسند؛ باید دید نظامیان ورود می کنند یا غیر نظامیان در عرصه هستند این بحث هنوز درون اصولگرایان حل نشده است.

امام تاکید کرد: به نظر می رسد جریان اصولگرایی منتظر است تا ببیند کاندیداهای اصلاح‌طلبان به کجا می رسد تا متناسب با آنها کاندیدا معرفی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در رابطه با حواشی کاندیداتوری لاریجانی از سوی اصلاحات گفت: کاندیدا بودن لاریجانی در جبهه اصلاحات فضاسازی جریان اصولگرا است که به دنبال تحریک جامعه بر علیه اصلاح طلبان هستند وگرنه لاریجانی کاندیدا جریان اصلاح طلب نبوده و نیست.

او خاطرنشان کرد: سید حسن خمینی یکی از کاندیداهای حداکثری اصلاحات است که در جبهه در مورد او صحبت های زیادی می شود و احزاب و شخصیت ها به دنبال این بودند که او را متقاعد کنند. ولی تا امروز نپذیرفته است. اگر بپذیرند یکی از کاندیداهای مورد اجماع جبهه خواهند بود. جمع بندی مجمع ایثارگران هم این بوده که ما باید در انتخابات کاندیدا حداکثری داشته باشیم.

او ادامه داد: احتمالا سید حسن خمینی در صورت حضور تایید صلاحیت می شود چراکه دلیلی برای رد صلاحیت او وجود ندارد.

جواد امام با اشاره به دیگر کاندیدای اصلاح طلبان افزود: جهانگیری از ظرفیت های جریان اصلاح طلبی است ولی تاکنون اراده و تصمیمی از خود نشان نداده است. ایشان از افراد با تجربه و صاحب صلاحیت است که متاسفانه برخی ناکامی ها به پای ایشان هم، نوشته شده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یاداور شد: ما براساس سابقه در مورد عملکرد شورای نگهبان پیش بینی می کنیم اما اگر بنا بر فرمایش رهبری، ضرورت کشور اقتضا کند که ما انتخاباتی پر شور و حداکثری داشته باشیم، یکی از قواعد این است که شورای نگهبان تجدید نظر کند و به جای اینکه خودش انتخاب کند اجازه بدهد مردم انتخاب کنند البته بحث های قانونی و مساله صلاحیت ها در جای خودش مطرح است ولی باید در اعمالی که قبلا صورت گرفت مثل رفتاری که در انتخابات ۹۸ رخ داد، تجدیدنظر شود.

جواد امام در پایان گفت: ما هرگز به دنبال کاندیدا نیابتی و کاندیدایی که به ما تحمیل شود نخواهیم بود و حتما با کاندیدایی وارد صحنه می شویم که در رقابت به عنوان چهره ای اصلاح طلب مطالبات جامعه را نمایندگی کند. اینکه برایش پوشش بگذاریم و نیابتی باشد یا اینکه ببینیم برایمان چه تصمیمی گرفته اند و به آن تصمیمات عمل کنیم نه اینطور نخواهد بود. ما در انتخاباتی شرکت می کنیم که واقعا انتخابات باشد و در تراز قانون اساسی باشد. ما به دنبال انتخاباتی هستیم که اکثریت جامعه بر آن صحه بگذارند. صرف نظر از اصولگرایی و اصلاح طلبی این انتخابات می تواند راهگشا باشد و کشور را از پیچ مشکلات عبور دهد.

پویشگر: خبرپو     منبع: برنا

۹:۱۰:۰۹ | یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | Sunday 11 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز