#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار افغانستان #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار آذربایجان #اخبار دولت #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #اخبار فرهنگیان

نرخ بیمه شخص ثالث بر اساس نرخ دیه در پاییز 1400

همانطور که کلاه ایمنی برای موتورسواران، گذرنامه برای مسافران بین المللی و ویزای شینگن برای کشورهای اروپایی ضروری‌ست. بیمه شخص ثالث نیز برای رانندگی لازم و ضروری‌ست.

بیمه شخص ثالث: بیمه الزامی برای همه خودروها

شما نمی‌توانید بدون داشتن آن رانندگی امنی را تجربه کنید. در صورت نداشتن این بیمه و مواجهه با تصادفات و خسارات در پی آن، شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبلا پرداخت خسارات وارده نخواهد داشت.

بهترین نوع پوشش بیمه‌ای خودرو برای من چیست؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که از شرکت‌های بیمه پرسیده می‌شود. اگر می‌خواهید خودرویی را در جاده برانید و رانندگی کنید، بیمه ثالث خودرو الزامی و  قانونی است. هرکسی که بدون بیمه اتومبیل رانندگی کند با جریمه و محرومیت احتمالی روبرو می‌شود.

این که آیا قصد رانندگی با ماشین شخصی خود را دارید، یا خودرویی برای اجاره یا قرض گرفتن برای سوار شدن در آن دارید، باید حداقل بیمه نامه خودرویی را تهیه کنید که درصورت صدمه دیدن یا آسیب رساندن به دارایی افراد دیگر پرداخت می‌شود. این بیمه اجباری، بیمه شخص ثالث نامیده می‌شود. همزمان با افزایش ۴۵ درصدی نرخ دیه سال ۱۴۰۰، شورای عالی بیمه نرخ حق بیمه سال آینده را ۳۷ درصد افزایش داد. چند و چون این مساله را در ادامه بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

طبق قانون وسایل نقلیه، هر خودرویی باید حداقل به بیمه اتومبیل شخص ثالث مجهز باشد.تا بتواند در جاده‌ها به صورت قانونی رانندگی کند. بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالك وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید. شخص ثانی شركت بیمه است كه متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (كه منظور غیر از راننده مقصر است). تمامی اشخاصی كه در یك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می كند. در این گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می تواند از مزایای بیمه حوادث راننده كه شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده كند.

این حداقل سطح بیمه‌ای است که براساس قانون برای رانندگی وسیله نقلیه موردنیاز است. بیمه اتومبیل شخص ثالث خسارت وارده به دیگران را در نتیجه تصادف که تقصیر شما است پوشش می دهد. خسارت وارده به خودرو شما تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو قرار نمی‌گیرد.

بهترین نوع بیمه شخص ثالث خودرو برای من کدام است؟

تا حد زیادی به عوامل خطرساز مختلف شما بستگی دارد: سن و تجربه رانندگی، نوع خودرویی که سوار می شوید، محل پارک آن و محل زندگی، و بسیاری عوامل دیگر.

به عنوان مثال، کارشناسان بیمه برای یک راننده تازه واجد شرایط برخورداری  از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ماشین را توصیه می‌کنند.

 

بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو برای همه  ماشین ها لازم است.

انواع خسارت‌ها در بیمه شخص ثالث

لازم است بدانید که در بیمه شخص ثالث، با دو نوع خسارت مواجه هستیم:

به هرگونه آسیبی که به جسم افراد وارد شود خسارات جانی می‌گوئیم از جمله:

 1. زخم و برخورد معمولی تا از کارافتادگی
 2. نقص عضو
 3. قطع عضو
 4. هزینه‌های پزشکی وارد شده در اثر حادثه یا فوت و...

خسارات مالی نیز شامل تمامی خسارات وارد شده برای شخص ثالث و اموال و غیرمنقول وی هستند.

پوشش دهی خسارات مالی و جانی

قبل از این‌که از وسیله نقلیه خود استفاده کنید، باید بیمه‌نامه شخص ثالث و میزان اعتبار آن را برای پوشش‌دهی و خسارات مالی و جانی بررسی کنید.

هم‌چنین امکان دارد شخص ثالث، در برخی حوادث یک شخص حقوقی یا شرکتی باشد که اموالش آسیب دیده است. در این صورت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی زیان‌دیده از حادثه به جز راننده مقصر، واجد شرایط دریافت غرامت تحت بیمه‌نامه شخص ثالث هستند.

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث 1400

در سال 1400 نرخ دیه افزایش یافت. به همین علت نرخ بیمه شخص ثالث افزایش 37 درصدی را تجربه کرد. تعیین نرخ بیمه شخص ثالث به عواملی همچون:

 1. نوع خودرو
 2. تعداد سیلندر
 3. تخفیف عدم خسارت
 4. کاربری خودرو
 5. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 6. میزان پوشش مالی
 7. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بستگی دارد.

 

حق بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بنابراین نرخ بیمه ای که در اینجا بیان می‌کنیم قطعی نبوده و تنها به صورت نرخ پایه و مطابق اعلام سازمان بیمه مرکزی بیان می‌شود.

نوع خودروی سواری شخصی 

مبلغ حق بیمه پایه به تومان

کمتر از چهار سیلندر 

1,937,500

پیکان، پراید و سپند   

2,294,300

چهار سیلندر  

2,697,100

بالاتر از چهار سیلندر  

3,018,400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در تعیین نرخ بیمه برای خودروهای سواری مسافرکش درون شهری: 10درصد  و برای خودروهای مسافرکش برون شهری: 20درصد به مبالغ فوق افزوده می‌شود.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

شاید به دنبال بهترین بیمه شخص ثالث برای خودروی  باشید. شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث، سطح توانگری شرکت‌های بیمه، تعدد مراکز پرداخت خسارت، میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث، پوشش‌های مالی، رتبه رضایتمندی و سهم از بازار شرکت بیمه‌گر هستند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه یا جستجوی اینترنتی در سامانه‌های خرید آنلاین بیمه، بهترین بیمه شخص ثالث را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید. با توجه به شرایط کرونا، سهولت خرید و خدمات سامانه‌های خرید آنلاین ، گزینه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

ما اطلاعات چندین سامانه مختلف سامانه آنلاین خرید بیمه ثالث را بررسی و مقایسه کردیم. از بین آن‌ها سامانه خرید آنلاینbimeh.com  را پیشنهاد می‌کنیم.

برای استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty

 

رانندگی ایمن و جبران خسارت ها با بیمه شخص ثالث ماشین

بیمه دات کام که سامانه آنلاین استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی از شرکت‌های بیمه‌گر متعدد است، امکان خرید راحت و آسان بیمه شخص ثالث را نیز در سایت خود فراهم آورده است.شما می‌توانید با ورود به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث، ضمن وارد کردن مشخصات و شرایط بیمه‌ای مدنظر خود و مقایسه نرخ این بیمه از تمام شرکت‌های معتبر، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نموده و خرید آنلاین بیمه را از  bimeh.com تجربه نمایید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: 021-4372

اطلاعات تماس:

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، ‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲


۱۱:۴۵:۰۱ | چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | Wednesday 22 / 09 September / 2021