#پاسخ موشکی و پهپادی ایران علیه اسرائیل #کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

قیمت کامپوزیت دندان تهران (اسفند 1401)

قیمت کامپوزیت دندان 1401 چقدر است؟ کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟ در ادامه این مطلب به تمامی این سوالات پاسخ میدهیم با ما همراه باشید.

روش کامپوزیت دندان و لمینت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دندان ها و اصلاح طرح لبخند شما عزیزان دارد پس اگر بدنبال زیبایی دندان های خود هستید با ما همراه باشید.

قیمت کامپوزیت دندان از قیمت لمینت دندان به مراتب کمتر است و همین باعث شده است میزان محبوبیت روش کامپوزیت دندان بیشتر از دیگر روش های مشابه باشد.

به گزارش دندانپزشکی آیریک ، قیمت کامپوزیت دندان ونیر در تهران و سال 1401 از مبلغ 1.000.000 تا 3.000.000 میلیون تومان برای هر واحد کامپوزیت دندان است که کمتر و بصرفه تر از لمینت دندان می باشد.

 

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان به انگلیسی Dental composite یا کامپوزیت ونیر composite veneer ماده ای از جنس رزین سفید رنگ است که ظاهری زیبا و یکدست به دندان ها می دهد که معمولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود.

کامپوزیت ونیر همان ماده سفید گچی است که برای پر کردن دندان ها برای هر فرد استفاده می شود. این مواد رزینی می تواند بر روی دندان طبیعی هر فرد شکل داده شود و باعث اصلاح شکل و تغییر رنگ دندان شود.

طیف رنگی کامپوزیت دندان از سفید صدفی تا رنگ طبیعی دندان است و می توان از برای جنبه های درمانی، مشکلات ظاهری دندان و زیبایی استفاده نمود.

کامپوزیت ونیر دندان به صورت لایه ای سفید رنگ بر روی دندان های اصلی قرار میگیرد و توسط متخصص شکل داده می شود و بشکل دندان و صیقلی در می آیند.

 

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1401

هزینه کامپوزیت دندان در ایران با توجه به عواملی مثل مارک کامپوزیت دندان، دست مزد پزشک و جنس آن متفاوت است و این موارد در قیمت کامپوزیت دندان تاثیرگذار است.

بیشترین چیزی که امروزه به دلیل شرکت در اجتماع برای افراد حائز اهمیت است زیبایی طرح لبخند و تاثیر آن بر جذابیت چهره و اعتماد بنفس افراد است.

همانطور که گفتیم قیمت کامپوزیت دندان ونیر در تهران و سال 1401 از مبلغ 1.000.000 تا 3.000.000 میلیون تومان برای هر واحد کامپوزیت دندان است که کمتر و بصرفه تر از لمینت دندان می باشد.

در ادامه جدول قیمت کامپوزیت دندان در تهران را به همراه انواع کامپوزیت شرح میدهیم با ما همراه باشید.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان یعنی هر یک دندان مساوی است با یک واحد کامپوزیت دندان.

 

مارک کامپوزیت دندان

قیمت هر واحد کامپوزیت

کامپوزیت شوفو ژاپن

900.000 تومان

کامپوزیت سولافیل انگلیسی

1.100.000 تومان

کامپوزیت ونیر زنیت

1.500.000 تومان

کامپوزیت توکویاما ژاپن

2.000.000 تومان

کامپوزیت کاریزما

2.200.000 تومان

کامپوزیت ips شیشه ای

3.000.000 تومان

کامپوزیت دنتسپلای سیرونا

3.000.000 تومان

جدول قیمت کامپوزیت دندان از این صفحه میباشد: https://iricclinic.com/dental-composite/

 

قیمت هر واحد کامپوزیت یعنی چه ؟ توجه نمائید که قیمت های اعلام شده برای هر واحد کامپوزیت دندان یعنی هر دندان می باشد و قیمت نهایی به تعداد واحد مورد نیاز شما بستگی دارد.

برای انجام کامپوزیت دندان جلو باید بهترین کامپوزیت دندان را انتخاب کنید تا درخشندگی و زیبایی بیشتری داشته باشند و همچنین طول عمر بالایی دارند و بصرفه هستند.

 

قیمت بهترین کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان جلو از نظر جنس و کیفیت بسیار متفاوت هستند و ظاهری بسیار درخشان و شیشه ای دارند. دندان های جلو بدلیل نقش مهمی که در لبخند و زیبایی چهره دارند بسیار مهم هستند.

قیمت کامپوزیت دندان جلو به دلیل تفاوت هایی که دارند بیشتر است و کامپوزیت دندان جلو جزو بهترین نوع کامپوزیت ونیر است.

مارک کامپوزیت دندان

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان

کامپوزیت کاریزما

2.200.000 تومان

کامپوزیت ips شیشه ای

3.000.000 تومان

کامپوزیت دنتسپلای سیرونا

3.000.000 تومان

کامپوزیت کازمادنت آمریکایی

3.200.000 تومان

جدول قیمت کامپوزیت دندان : https://iricclinic.com/dental-composite/

 

همانطور که قیمت کامپوزیت دندان جلو را مشاهده کردید باید توجه داشته باشید که برای کامپوزیت های جلو از بهترین مواد کامپوزیتی و کیفیت بالا استفاده می شود تا لبخند شما درخشان و جذاب باشد.

همچنین کامپوزیت دندان نانو سرامیکی نیز امروزه پرطرفدار شده است که یکی از گزینه های خوب برای کامپوزیت دندان جلو می باشد که درخشندگی و زیبایی فوق العاده ای دارد.

قیمت کامپوزیت دندان نانو سرامیکی در سال 1401 مقرون بصرفه است و قیمت هر واحد کامپوزیت نانو سرامیک 3.000.000 تومان می باشد که کیفیت و طول عمر بالایی دارد.

 

معمولا سوالی مطرح می شود که

کامپوزیت دندان انجام بدم یا بلیچینگ دندان ؟

برخی افراد تصور می کنند که کامپوزیت دندان شبیه به روش بلیچینگ دندان است اما کاملا متفاوت هستند و نوع درمان و نتیجه نهایی با یکدیگر متفاوت است.

مثلا دندان هایی که لب پریدگی یا ترک خوردگی دارند و یا بسیار زرد هستند را نمی توان با استفاده از روش بلیچینگ دندان اصلاح نمود و نیاز به استفاده از روش کامپوزیت دندان دارند.

کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان هر دو باعث سفیدی و زیبایی دندان ها می شوند اما نوع هرکدام و نتیجه نهایی بسیار متفاوت است.

بصورت کلی کامپوزیت دندان درمانی با طول عمر بالاتر و نتیجه بهتر است که زیبایی و کیفیت بسیار بالایی دارد اما بلیچینگ دندان همان دندان های اصلی را سفیدتر می کند.

نتیجه نهایی بلیچینگ دندان به رنگ ژنتیکی دندان های شما مرتبط است و اگر دندان های زردی داشته باشید تفاوت رنگ بعد از بلیچینگ دندان بسیار کم است.

برای مشاهده هزینه بلیچینگ هر فک در سال 1401 به لینک زیر مراجعه کنید پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت بلیچینگ دندان 1401

 

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

طول عمر کامپوزیت دندان میزان زیادی به مراقبت بعد از کامپوزیت دندان، جنس کامپوزیت دندان و مهارت متخصص کامپوزیت مرتبط است.

مثلا رعایت بهداشت دهان و دندان و اجتناب از نوشیدن زیاد مواد غذایی که دارای رنگ شیمیایی هستند و مصرف زیاد دخانیات از عواملی است که در طول عمر کامپوزیت و ماندگاری آن تاثیر دارد.

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان بین 3 الی 5 سال است که با رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت خوب تا 7 سال طول عمر کامپوزیت را افزایش دهید.

پس برای افزایش ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان باید تغذیه و بهداشت دندان های خود را بیش از پیش رعایت کنید و برای انجام کامپوزیت دندان به متخصص مراجعه کنید.

یکی از عمده تفاوت های درمان کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان طول عمر و ماندگاری آنها است که باعث محبوبیت کامپوزیت دندان شده.

بلیچینگ دندان باید سالی 2 الی 3 بار انجام شود تا درخشندگی دندان ها حفظ شود اما کامپوزیت دندان طول عمر 3 الی 5 ساله دارد که از این نظر بصرفه تر است.

افرادی که گزینه و کاندین مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان هستند عبارتند از:

اگر مواردی که در بالا ذکر شد را دارید کامپوزیت بهترین درمان برای شما است و می توانید برای انجام کامپوزیت دندان اقدام کنید.

 

منبع: آیریک کلینیک


۱۰:۳۵:۲۱ | شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ | Saturday 11 / 03 March / 2023