#کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش پرورش و فرهنگیان

انواع پارتیشن اداری + تفاوت انواع ها

پارتیشن های اداری جزو پر کاربردترین انواع تجهیزات اداری هستند. کارکرد موثر این تجهیزات رد فضاهای اداری، موجب شده تا طیف تنوعی از آن طراحی و عرضه شود. در ادامه به معرفی انواع آن و تفاوت میان آن ها می پردازیم.

انواع پارتیشن اداری + تفاوت انواع ها

 

معرفی انواع پارتیشن های اداری

انواع مختلف پاتیشن اداری را می توان به طور اختصار بدین شکل معرفی نمود :

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری چوبی یکی از کارآمدترین انواع تفکیک کننده هاست. اگرچه از عموم جداکننده ها به منظور تفکیک و جداسازی فضاهای اداری استفاده می شود، اما در نمونه های جدید چوبی، کارکرد های متفاوتی به محصول اضافه شده تا قابلیت های آن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. برای مثال استفاده از چوب های خاص در پارتیشن اداری، خواص آن را بهبود بخشیده است.

برای مثال آن را به یک عنصر تزئینی و دکوراتیو تبدیل کرده است. امروزه پارتیشن های چوبی در انواع مدرن و کلاسیک عرضه می شوند و با شکل خاص و متفاوت خود، دکوراسیون های زیبا و بدیع می سازند. از سوی دیگر متریال غیر شفاف چوب قادر است یک حریم امن برای کارمندان ایجاد کند. در کنار تمام این ها، پارتیشن اداری چوبی عایق مناسبی برای صدا و حرارت نیز به شمار می روند.

به طور معمول از اتاقک هایی که توسط پارتیشن های چوبی ساخته شده، صدا به سایر اتاق ها انتقال پیدا نمی کند. همچنین حرارت ایجاد شده در فضا نیز در اتاقک محسور شده و در انتقال به فضاهای دیگر، اتلاف نمی شود. با این وجود استفاده از تفکیک کننده های طبیعی چوبی، به جهت هزینه بالای آن ها رایج نیست. مگر اینکه از متریال چوب در کیفیت های پایین تر استفاده شود.

پارتیشن اداری چوبی

انواع پارتیشن اداری چوبی

تلفیق متریال چوب با سایر متریال ها، در کنار تأثیر بر قیمت آن، بر مشخصات نهایی آن نیز اثر می گذارد. انواع نمونه های چوبی را می توان در موارد زیر معرفی نمود:

پارتیشن شیشه ای اداری

نمونه های شیشه ای از جمله پر کاربردترین انواع پارتیشن ها هستند. این دسته از پارتیشن اداری به واسطه بهره مندی از ظاهری مدرن و مینیمال، در سطح جهان محبوب و پرطرفدار گشته اند. با استفاده از آن می توان یک دکوراسیون خاص و متفاوت خلق کرد.

هنگامی که در ساخت نمونه های شیشه ای از متریال شیشه دو جداره و ضخیم استفاده می شود، محصول نهایی به یک مانع بزرگ در برابر انتقال صوت و حرارت تبدیل می شود. علاوه بر این، این تجهیزات قادر است تا با انتقال نور و تهویه به فضاهای مختلف، آن ها را از این موهبت طبیعی بهره مند سازند. این در حالیست که سایر تفکیک کننده ها همچون نمونه های چوبی، موجب انسداد نور و تهویه در فضا می شوند.

با نصب و راه اندازی پارتیشن شیشه ای می توان موجب بهینه سازی در فضاهای کوچک و نقلی شد و بدین شکل به بزرگنمایی محیط نیز کمک کرد. این تنها دلیلی است که به مدیران دفاتر کوچک، استفاده از آن توصیه می شود. شما می توانید برای انتخاب و سفارش خرید بهترین نوع پارتیشن اداری، به https://namadmemari.com/service/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C سر بزنید.

پارتیشن شیشه ای اداری

انواع پارتیشن های شیشه ای اداری

در پارتیشن اداری شیشه ای تنوع قابل توجهی از محصول وجود دارد. از جمله :

بررسی تفاوت های میان پارتیشن های چوبی و شیشه ای

تفاوت میان پارتیشن های چوبی و شیشه ای بسیار زیاد است. اگرچه عملکرد این دو تقریباً یکسان است. یکی از برترین تولید کنندگان پارتیشن اداری شیشه ای و چوبی سطح جهان در https://portablepartitions.com.au/types-of-office-partitions/ تفاوت میان انواع پارتیشن اداری را در موارد زیر عنوان کرده است :

تفاوت های پارتیشن های چوبی و شیشه ای

نتیجه گیری

با انواع مختلف پارتیشن های چوبی و اداری و همچنین تفاوت میان آن ها آشنا شدید. مطبق آنچه که در این مطلب ذکر شد، نمونه های شیشه ای قابلیت بهتری برای نصب و راه اندازی دارند. در حالی که نمونه های چوبی نیز بسیار کارآ، زیبا و شکیل هستند.


۹:۲۸:۲۱ | شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ | Saturday 11 / 11 November / 2023