#کرونا #مذاکرات وین #ثبت‌نام اربعین در سامانه سماح samah.haj.ir #جنگ غزه #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

بهترین شهر کانادا برای هنرمندان

کدام شهرهای کانادا برای زندگی و کار هنرمندان بهترین شرایط را دارند؟ بیشتر هنرمندان مهاجر در کدام شهرهای کانادا هستند؟ با 10 شهر برتر کانادا برای هنرمندان را آشنا شوید.

هنرمندان اقشار خاصی از جامعه هستند که محل زندگی و سکونت برایشان اهمیت بالایی دارد. مکان‌هایی که الهام بخش باشند و در آنها به هنر اهمیت بیشتری داده شود، برای زندگی و کار هنرمندان بهترین است. اگر به عنوان یک هنرمند قصد مهاجرت کانادا را دارید، بهتر است قبل از رفتن به این کشور با بهترین شهرهای کانادا برای هنرمندان آشنا شوید.

معرفی 10 شهر برتر کانادا برای هنرمندان

شهرهای مناسب کانادا برای هنرمندان را می‌توان بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله الهام بخش بودن، مقرون به صرفه بودن و امکانات فرهنگی و هنری بررسی کرد. این شما و این 10 شهر برتر کانادا برای هنرمندان.

1- مونترال

مونترال یکی از برترین شهرهای هنری در کانادا و حتی جهان است. در این شهر حال و هوای احساسی و پرشور وجود دارد و آثار هنر و فرهنگ در قسمت‌های مختلف شهر دیده می‌شود. کسانی که عاشق هنر هستند، می‌توانند از یک تور پیاده روی در خیابان‌های مونترال لذت ببرند؛ خیابان‌هایی با نقاشی‌های دیواری رنگارنگ و خارق العاده. حس زیبایی شناختی در مونترال قوی‌تر عمل می‌کند و مرزهای هنری در این شهر جابه جا می‌شود.

 

2- ونکوور

ونکوور را می‌توان اوج هنر در کانادا دانست و این شهر می‌تواند بهترین انتخاب برای زندگی و کار هنرمندان باشد. اگرچه هزینه زندگی در این شهر بالاست اما فرصت‌های استثنایی هم در آن وجود دارد. ونکوور به تمام اشکال هنر متعهد است و سیاستمداران ونکوور این شهر حمایت زیادی را از هنر انجام می‌دهند. هنرمندان ونکوور به طور دائمی سفارش آثار هنری را برای تاسیسات عمومی و فضاهای شهری آن دریافت می‌کنند.

جشنواره‌های هنری زیادی در ونکوور برگزار می‌شود که از جمله آنها می‌توانیم به جشنواره نقاشی دیواری محله Mount Pleasant اشاره کرد. همچنین محله South Granville که برای گالری‌های شیک‌تر و مجلل‌تر در نظر گرفته شده است.

3- ولف ویل (Wolfville)

ولف ویل یکی از شهرهای استان نوا اسکوشیا است که به عنوان یک شهر شلوغ دانشگاهی شناخته می‌شود. در این شهر اقامتگاه‌های مقرون به صرفه‌ای وجود دارد و البته جوانان پر شور و شوقی که به دنبال موسیقی، تئاتر و هنرهای جدید هستند. این یعنی یک بستر آماده و جذاب برای هنرمندانی که مشتاق ارائه هنر خود هستند. در واقع ولف ویل نوعی مرکز هنری است که در آن اشیای مختلف به هنر روزمره تبدیل می‌شوند.

4- شارلوت تاون (Charlottetown)

شارلوت تاون یکی از شهرهای جزیره پرینس ادوارد است که مانند یک جواهر در ساحل شرقی کشور می‌درخشد. یک شهر مناسب برای هنرمندان تا ضمن امرار معاش بتوانند اشتیاق هنری خود را نیز پیگیری کنند. با توجه به اینکه شارلوت تاون یک شهر خلوت و آرام با فضای دوستانه است، مکانی عالی برای افرادی به حساب می‌آید که روحیه هنری دارند و به دنبال آرامش خاصی برای خلق آثار هنری هستند.

در شارلوت تاون جشنواره‌های هنری متعددی برگزار می‌شود و در نتیجه هنرمندان فرصت‌های زیادی برای ارائه هنر خود دارند.

5- برنابی (Burnaby)

برنابی شهری در استان بریتیش کلمبیا با طبیعت زیبا و الهام بخش است. این شهر علاوه بر طبیعت فوق العاده به صحنه‌ای برای خلق هنر تبدیل شده و گالری‌های هنری زیادی در آن وجود دارد. همچنین فضاهای شهری مختلف برنابی به محلی برای بروز استعدادهای هنرمندان تبدیل شده است. به طور کلی می‌توان گفت که برنابی یک شهر مناسب برای هنرمندانی است که در حال رشد مهارت خود هستند.

6- تورنتو

نمی‌توانیم در مورد هنر در کانادا صحبت کنیم و چیزی در مورد تورنتو نگوییم! تورنتو به واسطه فرهنگ غنی و فرصت‌های شغلی فراوان به محلی مناسب برای هنرمندانی تبدیل شده که تمایل به پیشرفت دارند. بسیاری از هنرمندان، زندگی در تورنتو را به فرصتی برای رشد و ارتقای حرفه‌ای خود تبدیل کرده‌اند.

تورنتو برخی از بهترین گالری‌های هنری کانادا را در خود جای داده و درون آن می‌توانید آثار ذهن‌های برتر در عرصه هنر را ببینید. ضمنا در این شهر رویدادهای مناسبی برای کودکان برگزار می‌شود تا آنها از همان ابتدا اشتیاق هنری را در خود پرورش دهند.

 

7- رجینا

شهرهای در حال رشد و گسترش معمولا شهرهای خوبی برای جمع شدن هنرمندان هستند. در اغلب این شهرها هزینه زندگی مقرون به صرفه است و فرصت‌های زیادی وجود دارد. رجینا در استان ساسکاچوان یکی از همین مکان‌هاست. مرکز هنری رجینا تلاش می‌کند تا از طریق برجسته کردن آثار هنرمندان ساکن ساسکاچوان، آن را به مرکزی برای هنرمندان محلی و منطقه‌ای تبدیل کند.

8- استرت فورد (Stratford)

استرت فورد شهر کوچکی در انتاریو است که جشنواره سالانه شکسپیر در آن برگزار می‌شود. در نتیجه برگزاری همین جشنواره، این شهر کوچک تبدیل به یک نقطه هنری جذاب در کانادا شده است. جایی که مردم می‌توانند در آن به گالری‌ها و تئاترهای پرتعداد بروند. استرت فورد مکانی برای ساختن است و هنرمندان می‌توانند کار خود را از اینجا شروع کنند.

9- آلرت بی (Alert Bay)

هنر می‌تواند جهانی یا محلی باشد. آلرت بی شهری کوچک در بریتیش کلمبیاست که به صحنه هنری پررونقی تبدیل شده است. اگر طبیعت را دوست دارید و می‌خواهید از آن الهام بگیرید، آلرت بی می‌تواند بهترین مکان برای شما باشد.

10- لندن کانادا

اگر به دنبال شروع حرفه هنری خود هستید، لندن می‌تواند شهر مناسبی برای شما باشد. این شهر که در انتاریو قرار دارد به عنوان یکی از برترین شهرهای کانادا برای هنرمندان در نظر گرفته می‌شود. شهری که برای بسیاری از هنرمندان مشهور کانادایی مانند رایان گاسلینگ، النور کاتن و جک چمبرز  یک نقطه پرتاب بوده است. در لندن فضایی در مرکز شهر برای هنرمندان نوظهور و رو به رشد فراهم شده است.

در این مطلب بهترین شهرهای کانادا برای هنرمندان را بررسی کردیم و به شما توصیه میکنیم مطلب مهاجرت به کانادا برای هنرمندان را نیز مطالعه نمایید. اما در نهایت این شما هستید که باید بر اساس وضعیت مالی، شاخه هنری، سطح حرفه‌ای و... بهترین شهر را برای زندگی و کار در کانادا انتخاب کنید. اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا به عنوان یک هنرمند را دارید، با کارشناسان نیلگام تماس بگیرید.


۱۱:۱۱:۵۷ | شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ | Saturday 08 / 01 January / 2022