#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

معتبر ترین تولید کننده دستگاه دیاگ ماشین در ایران

انتخاب معتبرترین تولیدکننده دستگاه دیاگ ماشین در ایران و مد نظر قرار دادن کاربردیترین نوع تجهیزات تولیدی توسط چنین مجموعهای، پیششرط هر فرآیند خرید در زمینه این نوع ابزار عیبیابی خودرو است.

دستگاه دیاگ ماشین در بیشتر مواقع و به‌خصوص توسط شرکت‌های خودروسازی معتبر در کنار محصولات اصلی ارائه می‌شود، اما کارآمدترین دستگاه برای تعمیرکاران و مراکز عیب‌یابی و کنترل کیفیت خودرو در ایران، دستگاه‌های مولتی برند یا چند منظوره است. شرکت پارس کوشان در زمینه تولید چنین دستگاه‌هایی از نوع پرتابل یا دستی سابقه‌ای طولانی دارد و علاوه بر این به این جهت که سخت‌افزارهای تولیدی این مجموعه قابلیت پشتیبانی از نرم افزارهای آنالیز و خطایابی اکثر ماشین‌های ایرانی و خارجی را دارد، به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده دستگاه دیاگ ماشین و موتور شناخته می‌شود.  

https://khabarpu.com/img/post/1670836212.jpg

 

راهنمای شناسایی معتبرترین تولیدکننده دستگاه دیاگ ماشین

 

برای انتخاب تولیدکننده‌های معتبر در هر زمینه‌ای معیارهای عمومی‌ای مانند تجربه کاربری، نظرات دیگران، تبلیغات تولیدکننده و… وجود دارد. این معیارها هر کدام در جای خود برای انتخاب و به نتیجه رسیدن در مورد کیفیت و اعتبار محصول مورد نظر کاربردی هستند، اما در مورد محصولاتی مانند دستگاه دیاگ ماشین به دلیل تخصصی بودن، چندان کارساز نیست. در زیر به موارد و راه‌کارهایی اشاره می‌شود که هر کاربر می‌تواند با در نظر گرفتن آن‌ها سطوح کیفی و اعتباری تولیدکننده‌های مختلف را به‌خصوص در مورد دستگاه دیاگ ماشین بسنجد.

بررسی تخصصی تولیدات

تولیدات هر تولیدکننده اصلی‌ترین معیاری است که دانش و توانایی‌های فنی و تولیدی مجموعه را معرفی می‌کند. برای مثال اگر دستگاه دیاگ دستی ماشین پارس کوشان مد نظر باشد، مرور این حقیقت که تولید این دسته از انواع دیاگ خودرو در ایران آن هم به‌صورت اختصاصی به توانایی‌های زیادی از نظر فنی نیاز دارد، مثمر ثمر خواهد بود. همچنین مرور سایر تولیدات این مجموعه که شامل تجهیزات تخصصی دیگری مانند دستگاه انژکتور شور ماشین یا دستگاه تمام اتوماتیک تعویض روغن و غیره می‌شود، اطلاعات روشنی در خصوص میزان تمرکز و تخصص این تولیدکننده در اختیار قرار می‌دهد.  

 

بررسی سابقه و حوزه فعالیت

فرآیندهای عیب‌یابی انواع خودرو به وسیله دیاگ زنی سابقه چندان طولانی‌ای در صنعت خودروسازی و روندهای تعمیرات ندارد و به‌همین دلیل هم اکثر شرکت‌های فعال در زمینه تولید دیاگ، جوان هستند. با توجه به این شرایط بررسی سابقه ۱۵ ساله پارس کوشان یکی دیگر از معیارهای شناسایی اعتبار را به علاقه‌مندان نشان می‌دهد.

 

سنجش خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش از مهم‌ترین عوامل هر فرآیند انتخاب محصول و خرید است. در شرکت پارس کوشان به این عامل هم توجه کافی شده است و از مزیت‌های عمده سخت افزار و نرم افزار دیاگ ارائه شده توسط این تولیدکننده به شمار می‌آید.

 

آشنایی به دستگاه دیاگ ماشین پارس کوشان

فرآیند عیب‌یابی انواع ماشین و موتور توسط سه عامل انجام می‌شود؛ قسمت یونیت کامپیوتر (ECU) خودرو، سخت افراز دیاگ و نرم افزار دیاگ. هیچ نوع فرایند و عیب‌یابی ماشین یا موتور بدون یکی از این عوامل قابل انجام نیست و کار معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده دستگاه دیاگ، تولید سخت‌افزار مناسب برای اجرایی کردن نرم افزارهای خودروهای مختلف است. به‌طورکلی چند دسته کلی دیاگ ماشین وجود دارد که کارآمدترین آن‌ها دستگاه‌های پرتابل هستند و برای تمامی نیازهای عمومی و اختصاصی عیب‌یابی یا دیاگ زنی در طیف گسترده‌ای از خودرو، مناسب‌اند. دیگر انواع دیاگ مانند دیاگ‌های کامپیوتری ثابت در مراکز بزرگ کنترل کیفیت و آنالیز سیستم‌ها کاربرد دارند و قیمت آن‌ها هم اغلب تفاوت خیلی فاحشی با دستگاه‌های دیاگ پرتابل دارد.


دستگاه یا سخت افزار دیاگ پارس کوشان در دسته انواع دستگاه دیاگ که با نام دستگاه دیاگ دستی شناخته می‌شوند، قرار می‌گیرد و قابلیت جابه‌جایی یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های کاربردی آن است. یکی از جدیدترین محصولات این شرکت در این زمینه، دستگاه دیاگ ماشین مدل PKS ۴۵۰ است که فرآیندهای خطایابی خودروهای ایرانی و خارجی را پشتیبانی می‌کند و همچنین به‌عنوان دستگاه دیاگ موتور هم قابل استفاده است.

https://khabarpu.com/img/post/1670836217.jpg

مزایای دستگاه دیاگ پارس کوشان

سرعت بالا

مسئله کاهش زمان تعمیرات انواع خودرو به دلیل هوشمند بودن فرآیند خطایابی، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه دیاگ به طور عمومی قبل از انجام تعمیرات است. معتبرترین تولیدکنندگان این تجهیزات با استفاده از باکیفیت‌ترین سخت‌افزارهای پردازشی و در نظر گرفتن عوامل اختصاصی در جهت بالا بردن عملکرد آن‌ها، بر روی افزایش سرعت محصولاتشان تمرکز ویژه‌ای دارند و شرکت پارس کوشان هم به‌عنوان یک تولیدکننده با سابقه در این حوزه، شماری از پرسرعت‌ترین سخت‌افزارهای دیاگ را روانه بازار کرده است.  

 

دقت بالا

دقت در آنالیز و پردازش کدهای استخراج شده از کامپیوتر خودرو توسط دستگاه‌های دیاگ، اصلی‌ترین معیار کارایی این تجهیزات است و هیچ دستگاهی بدون این عامل کارایی لازم را به کاربرانش ارائه نمی‌دهد. دستگاه دیاگ ماشین پارس کوشان از طریق استفاده از پارامترهای استاندارد و قابلیت تحلیل مقادیر با رسم نمودار دقت عیب‌یابی را افزایش می‌دهد و به کاربران صحیح‌ترین اطلاعات را انتقال می‌دهد.  

 

قابلیت آپدیت اینترنتی

آپدیت اینترنتی دستگاه دیاگ به دلیل رشد و توسعه سریع خودروها از نظر فنی یکی از عوامل مهم در کارآمد نگاه داشتن تجهیزات دیاگ ماشین است و بیشتر دستگاه‌ها به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که قابلیت آپدیت شدن با پارامترهای جدید را داشته باشند. این قابلیت در دستگاه فوق‌الذکر به‌صورت اینترنتی با ارسال یک کد به کاربر انجام می‌شود و هیچ نیازی به مراجعه حضوری افراد به مجموعه یا نمایندگی‌های فروش ندارد.  

 

حافظه بالا

حافظه ذخیره‌سازی یک عامل تعیین کننده در حفظ کارایی چندمنظوره و قابل استفاده کردن دستگاه دیاگ برای عیب‌یابی تعداد زیادی از خودروها است. حافظه ذخیره سازی فضای لازم را برای نصب نرم افزارهای مختلف تأمین می‌کند و مقدار آن در سخت افزار دیاگ پارس کوشان ۱۶ گیگابایت است.

 

خدمات پس از فروش

مشاوره، آموزش، خدمات تعمیر و ارائه گارانتی و تضمین‌های لازم و کاربردی برای دستگاه دیاگ ماشین از ویژگی‌های خدمات معتبرترین تولیدکنندگان این تجهیزات تخصصی است که در پارس کوشان هم موارد متعددی برای آن در نظر گرفته شده است. گارانتی مادام‌العمر نرم افزار یکی از این موارد است و به این معنا است که افراد در صورت خرید نرم افزارهای دیاگ از خدمات پس از فروش آن به‌صورت مادام‌العمر بهره‌مند خواهند شد. 

 

مشخصات فنی دستگاه دیاگ پارس کوشان

جنس بدنه: ABS همراه با محافظ

مشخصات صفحه نمایشگر: صفحه نمایش به‌صورت رنگی با وضوح بالا به ابعاد ۴/۳ اینچ

مشخصات صفحه کلید: ممبرینگ صنعتی و دارای دو کلید اینتر به دلیل پرکاربرد بودن این کلید

ابعاد دستگاه: ۱۰ در ۱۲ در ۰/۵ سانتی‌متر

اتصال: از طریق کابل OBD به طول دو متر


۱:۵۰:۰۷ | دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ | Monday 12 / 12 December / 2022