اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
وضعیت راه‌ها
انتخابات آمریکا
قره باغ
قیمت سکه و طلا
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

تجارت اینترنتی(الکترونیک)

تجارت اینترنتی در اوایل ظهور خود فقط و فقط یک اطلاع رسانی تجاری بود و همه می توانستند با استفاده از صفحات وب محصول خود را به نمایش در بیاورند و به نوعی کار تبلیغاتی برای سازمان، فروشگاه و... خود را انجام دهند.

ظهور تجارت اینترنتی

تجارت اینترنتی در اوایل ظهور  خود فقط و فقط یک اطلاع رسانی تجاری بود و همه می توانستند با استفاده از صفحات وب محصول خود را به نمایش در بیاورند و به نوعی کار تبلیغاتی برای سازمان، فروشگاه و... خود  را انجام دهند. نکته قابل تامل این است که آمار بدست آمده از بیش از 490 شرکت نشان می دهد که حدود 34 درصد از این شرکت ها در سال 1995 برای تبلیغ محصول خود از این روش، استفاده می کردند و در سال 1996 این آمار به 80 درصد رسید و جالب تر این که تا پایان سال  2001 مبلغی بیش از 220 بیلیون دلار معاملات مالی بوسیله چندصد سایت تجاری صورت پذیرفت و این آمار تاکنون لحظه به لحظه روبه افزایش می باشد. 

اهمیت تجارت اینترنتی.

این نوع تجارت هنوز برای عده ی زیادی از مردم مفهوم جدیدی است. در عصر اطلاعات، هدایت کسب و کار از طریق اینترنت مخصوصا برای سازمان ها و شرکت های کوچک و متوسط برای رقابت با شرکت و سازمان های بزرگ امری ضروری و الزامی می باشد.

به نقل از سازمان تکنولوژی اطلاعات آمریکا، انقلاب تجارت اینترنتی به شرکت های کوچک و متوسط امید بخشید تا بتوانند در کنار شرکت های بزرگ به تجارت بپردازد، درواقع شرکت های کوچک و متوسط باید عضو سیستم تجارت اینترنتی باشند در غیر اینصورت توانایی خود را در زمینه تجارت از دست خواهند داد.

https://khabarpu.com/img/post/1603086136.jpg

زیرساختار تجارت اینترنتی.

زیر ساختار های مورد نیاز برای تجارت اینترنتی شامل، سخت افزار و  نرم افزار و پایگاه های داده و ارتباطی که بر ای انجام کار در قالب خدمات www یا همان (Word Wide Web) می باشد.

وب.

واژه وب سایت به شکلی نهادینه شده است که مردم بر این باور شده اند که، "اگر وب سایتی برای خود بسازند موفقیت از آن، آن ها خواهدبود".

در اوایل حضور اینترنت این تصور به واقعیت نزدیک بود اما امروزه که میلیون ها معامله از طریق وب سایت صورت می گیرد این تصور، از واقعیت به دور است که شما فقط با داشتن یک وب سایت به هدف تجاری  خود برسید و در تجارت موفق عمل کنید. در گام اول فرد باید هدف معقول و قابل حصولی را برگزیند و برای آن برنامه ریزی کند نکته ی قابل توجه این است که کسب و کار از طریق اینترنت به صرفه تر از بازکردن یک فروشگاه است و قابلیت دسترسی به مشتریان در آن بیشتر است و هزینه تبلیغات هم مطمعنا کم تر خواهد بود.

https://khabarpu.com/img/post/1603086153.png

مراحل تجارت اینترنتی.

به صورت کلی پنج مرحله (مراحل پنج گانه) برای تجارت اینترنتی وجود دراد که شرکت نونگار پردازش به صورت مختصر در این مقاله به آن ها پرداخته است.

https://khabarpu.com/img/post/1603086167.png

مرحله اول: طراحی سایت

در این مرحله شرکت متقاضی حضور در تجارت اینترنتی،  در تلاش برای ایجاد یک سایت برای به نمایش درآوردن محصولات یا خدمات خود می باشد در واقع شرکت یا سازمان متقاضی با این کار، یک ویترین جهانی برای خود ایجاد کرده و در دسترس همگان قرار داه است. نونگار پردازش با سابقه ترین و با در اختیار داشتن مجرب ترین متخصصین در این زمینه در ایران، آماده طراحی سایت فروشگاهی و...  برای سازمان های متقضی می باشد.

مرحله دوم: پایگاه داده

به گزارش نونگار پردازش در این مرحله سایت فروشگاه، شرکت و سازمان و... به یک پایگاه داده (Base Data)  قوی تبدیل خواهد شد. در واقع این مرحله توسعه و تکامل مرحله ی اول می باشد و با در اختیار داشتن اطلاعات کاربران توسط سازمان، این امکان فراهم می شود که کاربران برای کالای موردنظر خود سفارش بدهند و درخواست خرید محصول را از سازمان متقاضی داشته باشند. تو جه داشته باشید در این مرحله پرداخت وجه برای خرید و سفارش محصول از طریق روش قدیمی و سنتی صورت می پذیرد.

 

مرحله سوم: تعامل

این مرحله درواقع به ایجاد ارتباط و تعامل بین مشتری و فروشنده می پردازد و مشتری با مدیر سایت یا فروشگاه می تواند از طریق ایمیل، چت، صدا و.. ارتباط و تعامل داشته باشد و به صورت آنلاین و در کمترین زمان درخواست های خود را از مدیر داشته و جواب درخواست ها را در کمترین زمان مورد نیاز و به صورت آنلاین دریافت کند.

مرحله چهارم: پرداخت اینترنتی

در این مرحله امکان پرداخت اینترنتی برای کاربران سایت شکل می گیرد و مشتری پس از سفارش کالای مورد نظر از طریق فرم های موجود در سایت به پرداخت هزینه از طریق پایانه های فروش بانک ها طرف قرارداد فروشنده می پردازد لازم به ذکر می باشد که این نوع حمل و نقل پول به صورت ایمن انجام می پذیرد.

 مرحله پنجم: یکپارچگی

 این مرحله، آخرین مرحله از مراحل پنج گانه می باشد که به یکپارچگی مشهور می باشد. در واقع در این مرحله سیستم های واسطه ای موجود بین خریدار و فروشنده  با سیستم های موجود در سازمان یا شرکت ها به صورت یکپارچگی کامل در خواهند آمد. نونگار پردازش در توصیف ساده تر این مرحله بیان می کند که زمانی که یک خریدار از فروشنده تقاضای کالای موجود را خواهد داشت و این درخواست با موفقیت کامل انجام می پذیرد، کالای خریداری شده توسط خریدار از موجودی انبار کم شده و سیستم به صورت خودکار از موجودی های انبار کسر کرده و درخواست جایگزین کردن کالای فروش رفته توسط فروشنده در انبار را می دهد.

شرکت نونگار پردازش با بیش از 19 سال سابقه و قدمت،  قدیمی ترین و بزرگترین شرکت طراحی سایت در ایران با بیش از 50 پرسنل رسمی و بیش از 3200 پروژه  موفق و فعال در این زمینه به جرات می توان گفت سکان دار این صنف می باشد.


۹:۱۳:۵۹ | دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ | Monday 19 / 10 October / 2020