#اخبار کرونا #ثبت نام مسکن حمایتی سامانه ثمن saman.mrud.ir #اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار دولت #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

جزییات حق بیمه بدنه خودرو و استعلام آن در پاییز 1400

زمانی‌که خیابان‌ها پُر از خودروهای مختلفی باشد که هر کدام با سبک و قوانین خاص خود رانندگی می‌کنند، دیگر مسئله این نیست که شما چقدر به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارید یا چقدر راننده ماهری هستید.

 

«علی لندی» نشان داد روح شجاعت همچنان جاری است

پوشش‌های بیمه بدنه برای جبران خسارات انواع خودروی لوکس و معمولی

 

متأسفانه همیشه احتمال این موضوع وجود دارد که به‌خاطر بی‌احتیاطی یک راننده، خودروهای دیگر نیز در اثر حادثه رانندگی آسیب ببینند. بنابراین بهترین راهکار این است که از بیمه بدنه خودرو استفاده کنید. هر چند که بیمه بدنه خودرو اجباری نیست اما دریافت آن می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. بیمه مرکزی به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران با توجه به نوسانات اخیر قیمت خودرو، خواستار افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه شد.این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد، پیرو افزایش قیمت خودرو، پیشنهاد می شود بیمه گذارانی که دارای بیمه بدنه هستند با مراجعه به شرکت های بیمه، سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکلاتی چون اعمال ماده 10 قانون بیمه (در صورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد بیمه گر به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال مسئول خسارت خواهد بود) مواجه نشوند. با توجه به این توضیحات، آیا می‌دانید کدام پوشش بیمه بدنه خودرو برای شما بهترین انتخاب خواهد بود؟ یا اینکه چطور می‌توانید از میان شرکت‌های بیمه‌گر مختلف مناسب‌ترین بیمه بدنه خودرو را انتخاب کنید؟

 

انواع پوشش های بیمه بدنه خودرو

همان‌طور که از نام بیمه بدنه خودرو مشخص است، بیمه بدنه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه ، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر، طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.
با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه‌نامه بدنه خودرو به شدت پررنگ می‌شود.

برای آشنایی بیشتر شما با پوشش‌های بیمه بدنه و خدمات آن شما را به خواندن راهنمای بیمه بدنه خودرو برای انواع اتومبیل‌ها دعوت می‌کنیم.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو به دو دسته اصلی، پوشش اصلی بیمه بدنه و پوشش اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو تقسیم می‌شوند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که هر کدام از این پوشش‌های بیمه‌ای برای چه نوع و یا دسته از خسارات وارده به خودرو در تصادفات رانندگی مناسب هستند. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید پوشش بیمه بدنه مناسب خودروی خود را انتخاب کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ماشین شامل چیست؟

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو، خسارات زیر را دربرمی‌گیرد:

 

«علی لندی» نشان داد روح شجاعت همچنان جاری استخسارت شکست شیشه در پوشش‌های بیمه بدنه لحاظ شده است.

جالب است بدانید که در صورت دریافت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو و در زمان بروز تصادف و خطرات دیگری که شامل این نوع بیمه می‌شود، حتی تا ۵۰ درصد هزینه باطری و هزینه لاستیک‌های خودرو نیز قابل جبران خواهد بود.

شما به‌عنوان یک بیمه‌گزار می‌توانید تنها پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو را انتخاب کنید، اما در صورت تمایل و با پرداخت هزینه بیشتر امکان دریافت پوشش اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو نیز وجود خواهد داشت.

نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو

مبلغ اولیه حق بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو محاسبه می گردد. به این معنی که هر چه ارزش خودروی شما بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهدشد.

مبلغ نهایی بیمه بدنه براساس ارزش خودرو، تعداد سیلندر خودرو ، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی انتخابی و تخفیفات که بر بیمه نامه لحاظ می گردد محاسبه می شود.

 

«علی لندی» نشان داد روح شجاعت همچنان جاری است

محاسبه نرخ بیمه بدنه با توجه به معیارهای مختلف

مشخصات خودرو و پوشش‌های مورد نظر بیمه‌گزار از جمله مهمترین عوامل در محاسبه بیمه بدنه خودرو هستند. مواردی که در دسته مشخصات خودرو قرار می‌گیرند شامل سال ساخت خودرو، مدل خودرو، ارزش خودرو و کاربری آن است. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، بیمه‌گزار می‌تواند برخی از موارد را به‌عنوان پوشش الحاقی یا اضافی در قرارداد ذکر کند. اضافه‌ شدن هر کدام از این موارد مبلغی را به نرخ پایه بیمه بدنه خودرو اضافه خواهد کرد. البته باید تخفیفات را نیز در نظر بگیرد که شامل تخفیف عدم خسارت در مدت زمان بیمه بودن خودرو، تخفیف خودروی صفر، تخفیف ارزش خودرو و تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه خودرو است.

برای استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین، به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

 

انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو: چالش رانندگان

یکی از مواردی که باعث می‌شود بهترین انتخاب را برای پوشش بیمه بدنه خودرو داشته باشید، آگاهی است. آگاهی از اینکه شرکت‌های مختلفی بیمه‌گر چه نوع خدماتی را ارائه می‌دهند و پوشش‌های بیمه بدنه مختلف چه نوع خساراتی را پوشش خواهند داد. بنابراین برای بسیاری از صاحبان خودرو، انتخاب بیمه بدنه‌ای که موارد مورد نظر آن‌ها را پوشش دهد، می‌تواند چالشی بزرگ باشد. حالا که با تمامی موارد پوشش و عدم پوشش بیمه بدنه خودرو آشنا شدید، اطلاعات کافی برای انتخاب بیمه مناسب را بدست آورده‌اید.

بهترین راهکار، خرید بیمه بدنه خودرو به صورت آنلاین

برای کسانی که به‌دنبال خدماتی با کیفیت بالا هستند، قاعدتاً فرآیند خرید پوشش بیمه بدنه خودرو می‌تواند شامل بررسی خدمات شرکت‌های مختلف یا تحقیق در صنعت بیمه باشد. اما چالش اصلی تازه از اینجا شروع می‌شود که مجبورید برای مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف بیمه‌گر، سایت‌ها را یک به یک چک کنید. این امر می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. طبق تحقیقات و بررسی‌هایی که در زمینه رضایت مردم از خدمات بیمه‌ای انجام شده، بیشترین میزان عدم رضایت مردم از بیمه، مربوط به فرآیند پرداخت مبلغ حق بیمه و استعلام  است. علاوه بر آن، شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن موج‌‌های جدید این بیماری، بسیاری از شرکت‌ها را بر آن داشت تا خدمات خود را به صورت آنلاین عرضه کنند تا به شیوع بیماری دامن نزنند.

 

«علی لندی» نشان داد روح شجاعت همچنان جاری است

خرید آنلاین بیمه بدنه اتومبیل برای محافظت از خودروی شما

 

پیشنهاد ما استفاده از خدمات سامانه‌های معتبر فروش آنلاین بیمه  مانند بیمه دات کام است که با شرکت‌های برتر بیمه‌گر همکاری داشته و از طرفی انواع محصولات و خدمات بیمه‌ای را به صورت یکجا ارائه می‌دهند. به‌‌عنوان‌مثال می‌‌توانید با انتخاب بیمه بدنه خودرو مقایسه‌ای سریع و دقیق میان انواع خدمات و قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف بیمه‌گر داشته باشید. Bimeh.com در حال حاضر با اکثر مجموعه‌های بیمه‌گر معتبر همکاری دارد و از طرفی با درج اطلاعات خودروی خود می‌توانید برای استعلام قیمت نیز از این سایت استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سامانه بیمه دات کام، درگاه‌های ارتباطی زیر در دسترس شماست:

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، ‌ پلاک 17 طبقه 6، واحد 6

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: 4372-021

 


۱۳:۲۴:۰۶ | یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ | Sunday 26 / 09 September / 2021