#اخبار کرونا #مذاکرات وین #اخبار دربی #خرید اقلام تنظیم بازاری در سامانه بازرگام bazargam.com #آلودگی هوا #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

معرفی لاستیکهای ژاپنی موجود در بازار ایران

در بازار ایران لاستیکهای خارجی بسیار زیادی از برندهای مختلف دنیا وجود دارند که عمده این محصولات مربوط به تولید کنندگان شرق آسیا یعنی کره جنوبی, ژاپن و چین می باشند.

حال ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی لاستیکهای ساخت کشور ژاپن در ایران بپردازیم تا اگر قصد خرید لاستیک برای ماشین خود را دارید, اطلاعات کافی در ارتباط با این لاستیکها داشته باشید.

پیش از معرفی این لاستیکهای ژاپنی شاید ذکر سه نکته خالی از لطف نباشد. ابتدا اینکه لاستیکهای ژاپنی به طول عمر و کیفیت بالا معروف می باشند. نکته دوم اینکه عمده لاستیکهای ژاپنی موجود در بازار ایران معمولا برای خودروهای اسپرت و البته سایز رینگ 16 اینچ به بالا موجود می باشد. این بدان مفهوم می باشد که اگر خودروی شما ایرانی می باشد و سایز لاستیک آن بین 13 اینچ تا 16 اینچ می باشد فقط شاید یک یا دو برند ژاپنی, لاستیک با این سایز در ایران داشته باشند, که این مسئله نه بدلیل تولید نشدن این سایز لاستیک ها توسط این تولید کنندگان می باشد بلکه به این دلیل است که وقتی این لاستیک ها در ایران توسط تولید کنندگان ایرانی تولید می شوند, واردات این سایز لاستیک ها ممنوع می شود. و اما نکته آخر در ارتباط با اصالت لاستیکهاژاپنی می باشد, که در ارتباط با این مسئله باید ذکر شود که صنعت لاستیک برعکس سایر محصولات خارجی که در ایران وجود دارند به این دلیل که نام کشور سازنده توسط دستگاههای خاصی روی جداره لاستیک حک می شوند دارای اصالت می باشند و نام کشور سازنده دقیقا همانی است که بروی جداره لاستیک حک شده است.

با توجه به مطالب ذکر شده تا به اینجا در ادامه به معرفی 5 برند لاستیک ژاپنی که ممکن است در ایران پیدا کنید می پردازیم, تا در زمان خرید لاستیک آشنایی کافی با آنها داشته باشید:

1- لاستیک بریجستون

لاستیک بریجستون یکی از قدیمی ترین و معروف ترین لاستیک های ژاپنی در سطح دنیا می باشد. این برند لاستیک معمولا هر ساله بین 3 تولید کننده برتر لاستیک در سطح دنیا, در زمینه فروش محصولات, می باشد و کیفیت لاستیک آن در سطح بین الملل خوب می باشد. معمولا لاستیکهای بریجستون موجود در کشور ایران فقط برای سایزهای لاستیک با قطر رینگ 18 تا 20 می باشد و در موارد نادر می توان لاستیکهای با سایز کوچکتر را در ایران پیدا کرد. البته لاستیکهای بریجستون برای خودروهای سنگین نظیر کامیون و اتوبوس و غیره در ایران بطور معمول در دسترس می باشد.

 

2- لاستیک یوکوهاما

دومین لاستیک ژاپنی که می توانید در ایران پیدا کنید لاستیک یوکوهاما می باشد. این برند لاستیک ژاپنی همیشه جزء ده تولید کننده برتر لاستیک در دنیا بوده و از کیفیت خوبی برخوردار می باشد. لاستیک یوکوهاما از آندسته برند لاستیک ژاپنی می باشد که علاوه بر طول عمر بالا از نرمی مطلوبی نیز برخوردار می باشد. اما در ایران برای خودروهای سواری بغیر از دو سایز 215/60R16 و 215/55R17 که این سایز لاستیک برای خودروی تویوتا کمری می باشد, به ندرت می توانید سایر سایزهای خودروهای سواری را پیدا کنید که این مسئله عمدتا ناشی از قیمت بالای لاستیکهای یوکوهاما می باشد.

3- لاستیک سومیتومو

لاستیک بعدی لیست ما, لاستیک سومیتومو می باشد که سومین لاستیک معروف ژاپنی می باشد, و در سال 2021 در ردیف  هشتمین تولید کننده برتر لاستیک در دنیا قرار گرفت. معمولا لاستیکهای سومیتومو را می توانید در همه سایزی در ایران پیدا کنید و در واقع این برند لاستیک معمولا جزء برندهای لاستیک در دسترس در ایران می باشد. از جمله ویژگیهای این لاستیک ژاپنی می توان به راحتی آن در جاده اشاره نمود.

4- لاستیک دانلوپ

برند دانلوپ یکی از معروفترین برندهای لاستیک در دنیا می باشد که مبداء پیدایش آن انگلستان می باشد اما در طول زمان این برند لاستیک به تولید کنندگان لاستیک در سرتاسر دنیا فروخته شد. از اینرو وظیفه تامین برند لاستیک دانلوپ در منطقه آسیا بعهده گروه لاستیک سازی سومیتومو ژاپن می باشد. جالب است بدانید که لاستیک دانلوپ در رتبه بندی برترین لاستیکهای دنیا در ردیف چهارم و لاستیک سومیتومو در ردیف هشتم قرار دارد. برند دانلوپ نیز معمولا در سایزهای لاستیک با قطر 16 اینچ به بالا در ایران در دسترس می باشد.

5- لاستیک فالکن

لاستیک فالکن ژاپن از آندسته لاستیکهای ژاپنی می باشد که معمولا همه سایز لاستیک آن در داخل ایران در دسترس می باشد. این لاستیک زیرمجموعه گروه لاستیک سازی سومیتومو ژاپن می باشد و در واقع شرکت مادر آن سومیتومو می باشد. این برند لاستیک نیز همانند چهار برند ذکر شده در بالا همواره جزء پر فروش ترین لاستیکهای ژاپنی در جهان می باشند.


۱۰:۲۰:۲۲ | شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ | Saturday 16 / 10 October / 2021