#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

داستان یک انتخاب|کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک!

روزی که خاله سیما می‌خواست خانه جدید بخرد، اصرار داشت که کابینت آشپزخانه را خودش انتخاب کند. او می‌گفت که آشپزخانه جز قلمرو خودش است و باید انتخاب مناسبی برای آن داشته باشد.

این شد که چند هفته‌ای درگیر انتخاب کابینت بود. اما از آنجایی که اطلاعات زیادی درباره این موضوع نداشت، دغدغه اصلی او شناسایی انواع کابینت بود.

معمولا خاله رابطه عمیقی با گوگل دارد و اولین کار او سرچ کردن و جمع آوری اطلاعات درخصوص کابینت آشپزخانه و انواع آن است. اگر شما هم دغدغه‎‌ی انتخاب کابینت دارید، حتما داستان انتخاب خاله سیما را دنبال کنید.

انواع کابینت آشپزخانه براساس سبک طراحی چگونه‌اند؟

وقتی خاله سیما مشغول تحقیق درمورد انواع کابینت آشپزخانه بودند، با مطالب زیر در این باره آشنا شدند.

انواع کابینت آشپزخانه بر اساس سبک طراحی به 3 دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند که این موارد عبارتند از:

 1. کابینت مدرن
 2. کابینت کلاسیک
 3. کابینت نئوکلاسیک

در ادامه کمی از تحقیقات خاله در خصوص این 3 سبک طراحی را آورده‌ام تا شما هم بتوانید متناسب با معیارهای خود، کابینت مناسبی را پیدا کنید.

 1. کابینت آشپزخانه مدرن:

کابینت‌های آشپزخانه مدرن، طراحی ساده و کاملا امروزی دارند. این کابینت ها بیشتر از متریال های ام دی اف و هایگلاس که قیمت مناسب تری دارند ساخته می‌شوند. برخی از ویژگی های مهم کابینت مدرن عبارتند از:

 1. کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک معمولا گران‌تر از کابینت‌های مدرن هستند. این سبک از طراحی به خانه‌ی شما حال و هوای سنتی می‌دهد و اغلب مدل‌های آن دارای منبت کاری‌های زیبا و هنری هستند. کابینت‌های کلاسیک معمولا ظاهری سلطنتی دارند و بیشتر از جنس چوب، روکش چوب و ممبران ساخته می‌شوند. کابینت های کلاسیک چوبی برترین کابینت‌های کلاسیک هستند.

 1. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک برگرفته از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون است. در کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک، مدرنیته و سنت در کنار هم قرار گرفته و زیبایی و جذابیت خاصی را به آشپزخانه شما می‌بخشند.

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چیست؟

بنابراین از آنجایی که کابینت نئوکلاسیک نظر خاله سیما را به خود جلب کرد، در ادامه به بررسی متریال مناسب برای این کابینت می‌پردازیم.

چه متریالی برای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک مناسب هستند؟

متریال مختلفی برای ساخت کابینت نئوکلاسیک (Neoclassical Cabinet) وجود دارند که رایج ترین آن‌ها عبارتند از:

 1. کابینت چوبی
 2. کابینت روکش چوب
 3. کابینت ممبران
 4. کابینت پلی اورتان
 5. کابینت پولیشی (یا انزو)

در این بین کابینت ممبران نظر خاله سیما را جلب کرد. اما این متریال چه ویژگی هایی داشت که باعث این انتخاب شد؟ با ما همراه باشید زیرا در ادامه به این سوال پاسخ دادیم.

کابینت آشپزخانه ممبران چه ویژگی هایی دارد؟

کابینت آشپزخانه ممبران یکی از زیبا‌ترین مدل‌های کابینت در بازار است. بخش بیرونی این کابینت‌ها ازجنس ام دی اف سفید است. بخش‌های ظاهری و درب‌ کابینت از ورق‌هایی با مغزی ام دی اف ساخته می‌شود.

مزایای کابینت ممبران چیست؟

مهم‌ترین مزیت‌های کابینت آشپزخانه ممبران عبارت‌اند از:

سخن آخر

خاله سیما در انتخاب کابینت توجه و دقت بسیار زیادی به‌خرج داد، زیرا دکوراسیون خانه برایش اهمیت زیادی داشت و می‌خواست خانه‌ای لوکس و زیبا داشته باشد. داشتن اطلاعات کافی قبل از خرید کابینت، کمک می‌کند تا از اتلاف هزینه و زمان شما جلوگیری شود. همچنین می‌توانید کابینتی را متناسب با بودجه‌ی خود پیدا کنید.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد کمی از دغدغه‌های خرید شما کمتر کند.


۱۱:۰۱:۳۴ | یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ | Sunday 02 / 01 January / 2022