#ثبت نام یارانه جدید my.gov.ir #سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

راهنمای بازدید از قلب تاریخی اصفهان

اگر تابحال به شهر تاریخی اصفهان سفر نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا این مقاله را بخوانید و با دیدنی‌ترین جاذبه‌های تاریخی این شهر آشنا شوید، سپس بعد از چیدن برنامه سفر به اصفهان، برنامه بازدید از این آثار تاریخی را نیز در نظر داشته باشید.

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در پایان به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما با قیمت مناسب، به اصفهان سفر کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1650191857.jpg

 

کاخ چهلستون؛ بیست ستون و یک حوض!

یکی از معروف‌ترین بناهای تاریخی اصفهان که ماهیت آن کمی با اسمش فرق دارد، کاخ چهلستون این شهر است. قدمت این کاخ که از زیباترین بناهای تاریخی اصفهان است، به دوره صفویه برمی‌گردد. اگر قصد داشتید بازدیدی از این کاخ داشته باشید، باید خود را به نزدیکی چهارباغ اصفهان برسانید. دلیل نامگذاری این کاخ به چهلستون، با اینکه تنها بیست ستون دارد، این است که به دلیل افتادن تصویر بیست ستون کاخ در حوض روبروی آن، در مجموع چهل ستون در آنجا دیده می‌شود.

 

سی و سه پل؛ آرام گرفته در زاینده رود

نام شهر اصفهان با سی و سه پلی که از زاینده رود عبور می‌کند، گره خورده است. سی و سه پل یا پل الله وردی خان، از معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر اصفهان است که نه تنها گردشگران ایرانی، بلکه توریست‌های خارجی نیز برای دیدن و عبور کردن از آن، به این شهر سفر می‌کنند. این پل با 33 دهانه و 295 متر طول، شما را از روی زاینده رود عبور می‌دهد. اگر به اصفهان سفر کردید، حتما شما به حوالی سی و سه پل بروید. زیرا محلی‌های اصفهان همیشه در آن اطراف، در حال آواز خواندن و تفریح هستند.

 

میدان نقش جهان؛ مرکز هنر اصفهان

یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی معروف اصفهان که واقعا دیدن دارد، میدان نقش جهان این شهر است. این میدان که به نام میدان امام نیز شناخته می‌شود، در قلب شهر اصفهان ساخته شده و قدمت آن به دوران تیموریان بازمی‌گردد. شما می‌توانید با رساندن خود به میدان نقش جهان، هم داخل آن قدم بزنید و از فضا و معماری آن لذت ببرید، هم درشکه سواری کنید، هم از عکاسی داخل آن لذت ببرید و در کنار همه اینها، از حجره‌های مختلفی که در سرتاسر میدان قرار دارند و صنایع دستی شاهکار اصفهان را می‌فروشند، بازدید و خرید کنید.

 

خرید آنلاین بلیط هواپیما اصفهان

برای تهیه بلیط هواپیما ارزان به مقصد اصفهان و بازدید از این شهر تاریخی و زیبا، می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن اسنپ تریپ، بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید. شما می‌بایست پس از ورود به سایت اسنپ تریپ، به بخش پرواز داخلی بروید و مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظرتان برای پرواز را تعیین و جستجو کنید. اسنپ تریپ لیستی از بلیط‌های موجود را به شما نمایش خواهد داد. شما می‌توانید با بررسی قیمت بلیط هواپیما و همچنین نوع ایرلاین و ساعت پرواز، بلیط هواپیما تهران اصفهان را برای رفت و همچنین بلیط هواپیما اصفهان تهران برای برگشت را نیز خریداری نموده و هزینه آن را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.


۱۵:۰۸:۳۵ | یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ | Sunday 17 / 04 April / 2022