#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

دانلود کتاب آیین نامه رانندگی + نمونه سوالات آیین نامه

در ابتدا در این مقاله می خواهیم در مورد سوالات آیین نامه جدید تمرینی در وبسایت گواهیران صحبت کنیم و سپس به سراغ هزینه و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی رفته و در آخر قوانین رانندگی در کتاب آیین نامه رانندگی را بررسی کنیم.

https://khabarpu.com/img/post/1612857726.jpg

در ابتدا در این مقاله می خواهیم در مورد سوالات آیین نامه جدید تمرینی در وبسایت گواهیران صحبت کنیم و سپس به سراغ هزینه و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی رفته و در آخر قوانین رانندگی در کتاب آیین نامه رانندگی را بررسی کنیم . از شما می خواهیم تا انتهاء مقاله همراه ما باشید .

 

سوالات آیین نامه رانندگی چیست  ؟

وقتی داوطلب برای گرفتن گواهینامه رانندگی در یک آموزشگاه رانندگی ثبت نام می کند باید مراحلی را برای گرفتن گواهینامه رانندگی طی کند تا بتواند کارت گواهینامه خود را دریافت کند . یکی از این مراحل " امتحان آیین نامه رانندگی " است .

وقتی شما در کلاس آیین نامه تئوری حضور پیدا می کنید یک افسر راهنمایی و رانندگی شروع می کند به شما قوانین رانندگی را می آموزد شما باید حدودا 8 جلسه را بگذرانید تا بتوانید برای دادن امتحان آیین نامه حاضر شوید .

امتحان آیین نامه رانندگی شامل 30 سوال تستی از تابلو ها و قوانین راه ها و سرعت ها و شرایط های مختلف رانندگی و فنی می باشد که شما باید تمامی این موارد را از کتاب آیین نامه رانندگی خوانده باشید البته می توانید با دانلود نمونه سوالات رانندگی پس از خواندن کتاب از وبسایت گواهیران به خوبی تمرین کرده و در این امتحان موفق شوید .

 


کتاب آیین نامه چیست و شامل چه مواردی می شود ؟

کتاب آیین نامه رانندگی شامل مجموعه ای از علائم راهنمایی و رانندگی می باشد که داوطلب برای گرفتن گواهینامه رانندگی باید حتما تمامی موارد را از کتاب خوانده و به خوبی با تمامی قوانین رانندگی آشنا باشد .

کتاب آیین نامه رانندگی دارای قوانین مشترک بین المللی می باشد به این معنی که وقتی شما در ایران گواهینامه رانندگی خود را دربافت می کنید هیچ مشکلی با رانندگی و متوجه شدن تابلو ها در دیگر کشور ها نخواهید داشت پس خواندن این کتاب بسیار مهم بوده و بهتر است حتما قوانین رانندگی و تابلو ها را به خوبی بیاموزید .

https://khabarpu.com/img/post/1612857736.jpg

چطور می توانیم گواهینامه رانندگی بگیریم و شرایط گرفتن آن چیست ؟

وقتی سنتان به 18 سالگی رسید می توانید برای گرفتن گواهینامه رانندگی در ایران اقدام کنید . بیایید تصور کنیم با هم به آموزشگاه رفته ایم و می خواهیم ثبت نام کنیم .

در ابتداء باید حتما دارای 18 سال بوده باشید حالا باید مدارکی مانند شناسنامه و کارت ملی و 8 قطعه عکس همراه خود داشته باشید .


سپس باید هزینه گواهینامه رانندگی که چیزی حدود 1.000.000 تا 1.400.000 تومان می شود را پرداخت کنید .پس از این باید یک کتاب آیین نامه از آموزشگاه دریافت کنید که همانطور که متوجه شدید می توانید کتاب آیین نامه رانندگی را به صورت رایگان از وبسایت مرجع گواهیران دریافت کنید .

حالا در یک کلاس می نشینید و یک افسر راهنمایی و رانندگی به شما قوانین رانندگی و تابلو هارا آموزش می دهد . شما باید تمامی حواستان را به خوبی جمع کنید تا بتوانید قوانین رانندگی را به خوبی بیاموزید البته یادتان باشد هرنکته ای که افسر در کلاس آیین نامه به شما می گوید ممکن است در امتحان بیاید و باعث شود تا شما راحت تر از دیگران در این آزمون سخت قبول شوید . توجه داشته باشید که در این آزمون سوالات شما با سوالات نفر کناری شما فرق دارد و باید به خوبی قوانین رانندگی را بلد باشید .

حالا روز امتحان رسیده است باید 30 تست را به درستی پاسخ دهید شما مجازید که 4 اشتباه داشته باشید که در این صورت می توانید به راحتی در این امتحان قبول شوید در غیر این صورت باید مجددا در هفته دیگری امتحان دهید .


آموزش رانندگی چگونه است ؟!

وقتی شما در امتحان آیین نامه رانندگی قبول شدید می بایست مربی را انتخاب کرده تا به شما رانندگی را بیاموزد . مربی رانندگی که اصولا یک تیبا و یا پراید را برای آموزش در اختیار شما قرار می دهد همواره در کنار شماست و به شما رانندگی اصولی و قوانین رانندگی و پارک و ... را می آموزد .

 پیشنهاد ما به شما این است که در این جلسات حتما حاضر شوید و رانندگی را به درستی بیاموزید زیرا در مرحله آخر به شدت دچار مشکلی خواهید شد .

https://khabarpu.com/img/post/1612857744.jpg

مرحله آخر چیست ؟!

مرحله آخر آموزش رانندگی مرحله ایست که در صورت قبولی گواهینامه رانندگی شما فورا تایید می شود . در این مرحله سخت و نفسگیر یک افسر رانندگی در کنار شما نشسته و از شما به صورت عملی امتحان می گیرد .

در ابتدا به شما می گوید استارت بزنید و از پارک خارج شوید . شما باید حواستان به آموزش های مربی باشد که باید حتما راهنما زده و از پارک خارج شوید .

افسر به شما می گوید دور دو فرمان بزنید شما باید حواستان باشد که بر روی خطوط ممتد نایستاده باشید در این صورت مردود می شوید .

عده ای به شدت از این امتحان می ترسند و عده ای بارها و بارها در این آزمون مردود می شوند . اما به شما پیشنهاد می کنیم برای این که بتوانید در این امتحان و یا بهتر است بگوییم آخرین مرحله پیروز شوید باید حتما حواستان به تمامی دستورات افسر باشد و حتما با مربی به خوبی تمرین کنید .

برای اینکه بتوانید در این امتحان به راحتی قبول شوید باد قوانین رانندگی و آیین نامه را به خوبی بلد باشید تا بتوانید در این امتحان سربلند باشید .

https://khabarpu.com/img/post/1612857751.jpg

رانندگی با ماشین اتومات را به ما نمی آموزند ؟

رانندگی با خودروی اتومات فعلا اولویت نداشته و شما باید رانندگی را با شرایط ابتدایی مانند رانندگی با خودروهای دنده ای ساده بی آموزید و وقتی مهارتتان در رانندگی بالا رفت و گواهینامه رانندگی را دریافت کردید می توانید با تهیه یک خودروی اتومات به راحتی رانندگی کرده و لذت ببرید .

پیشنهاد میشود حتما کتاب آیین نامه رانندگی را به خوبی بخوانید و تمامی قوانین و تابلو ها را به خوبی یاد بگیرید .

در آخر می توانید با مراجعه
به وبسیات گواهیران از هزینه و شرایط رانندگی با خبر شوید.


۱۱:۳۵:۲۳ | سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | Tuesday 09 / 02 February / 2021