#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

فرق لمینت و کامپوزیت چیست؟

برای تغییر ظاهری در دندان از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها لمینت و کامپوزیت است. ظاهر دندان‌ها ممکن است که دچار بدرنگی یا شکستگی شوند.

از همین رو در چنین شرایطی نیاز به ترمیم و همچنین بازسازی دندان‌ها یک امر الزامی است. میزان خرابی دندان‌ها و همچنین نیاز آن‌ها به ترمیم و بازسازی متفاوت است. از همین رو ممکن است که برخی از دندان‌ها نیاز به لمینت داشته باشند یا مشکل برخی از دندان‌ها با کامپوزیت هم حل شود. در اینجا آگاهی از فرق لمینت و کامپوزیت بسیار اهمیت پیدا می‌کند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه به همین موضوع بپردازیم.

فرق لمینت و کامپوزیت

لمینت دندان چیست؟

لمینت یک نوع روکش نازک است که روی دندان‌ها کشیده می‌شود. رنگ این روکش همانند دندان‌ها است و می‌تواند دندان‌ها را از نظر رنگ، ظاهر و اندازه تغییر دهد. این روکش بر روی سطح بیرونی دندان‌ها کشیده می‌شود و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. لمینت‌ها علاوه بر این‌که می‌توانند ظاهر دندان‌ها را تغییر دهند توانایی بالاتر بردن طول عمر دندان‌ها را هم دارند. همچنین لمینت باعث می‌شود که مینای دندان بسیار مقاوم شود. همین مزیت‌ها باعث شده تا لمینت در دنیای دندان‌پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

لمینت دندان از جنس سرامیک یا به‌طور عامیانه چینی است که به آن پرسلن ونیر هم گفته می‌شود. این ماده تقریبا قطری معادل 5 الی 6  میلی‌متر دارد. لمینت‌های سرامیکی را با توجه به قالب‌های دندان مراجعه کننده در لابراتوار می‌سازند و بعد از این‌که پزشک دندان بیمار را تراش داد به وسیله یک سری مواد مخصوص بر روی دندان می‌گذراند. در نهایت هم آن را سفت و محکم می‌کنند.

لمینت دندان برای چه مواردی به کار می رود؟

لمینت دندان چند مرحله است و چقدر زمان می برد؟

لمینت حداقل به سه جلسه نیاز دارد که به ترتیب زیر است

معایب لمینت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟

یکی از روش‌های تغییر ظاهر دندان‌ها و بازسازی طرح لبخند استفاده از کامپوزیت است. کامپوزیت یک ماده خمیر مانند است که دارای تنوع رنگی بوده و فرد مراجعه کننده می تواند با توجه به رنگ دندان‌ها خود رنگ مورد نظر را انتخاب کند. دندان‌پزشک این ماده خمیری شکل را بر روی دندان قرار می‌دهد و آن را با توجه به شکل و ظاهر دندان صیقل می‌دهد. در نهایت هم دندان‌پزشک برای تثبیت این ماده بر روی دندان از یک نور آبی رنگ استفاده می‌کند.

کامپوزیت برای چه افرادی توصیه می شود؟

 

کامپوزیت دندان به چه شکل انجام می‌شود؟

در ابتدا پزشک تعیین می‌کند چه نوع کامپوزیتی روی دندان قرار بگیرد. در ادامه جایی که قرار کامپوزیت قرار بگیرد را تمیز و ضدعفونی می‌کند. بعد از آن در ابتدا روی دندان و محلی که قرار است کامپوزیت شود را با ماده‌ای اسیدی شستشو می‌دهد تا کامپوزیت به خوبی روی آن قرار بگیرد. در نهایت هم کامپوزیت به وسیله یک چسب مخصوص بر روی دندان قرار می‌گیرد. نور آبی رنگ را هم در پایان کار بر روی قسمت‌های کامپوزیت شده می‌گیرند تا کامپوزیت سفت و محکم شود.

تفاوت بین کامپوزیت و لمینت

کامپوزیت کردن دندان ها چند جلسه طول می کشد؟

یکی از بزرگترین مزیت‌های کامپوزیت طول درمان کوتاه مدت آن است. همه مراحل کامپوزیت می‌تواند در یک جلسه صورت گیرد.

فرق لمینت و کامپوزیت در چه چیزی است؟

جمعبندی:

با توجه به آنچه که گفته شد در نهایت برای انتخاب بهترین درمان متناسب با شرایطی که دارید نیازمند مشورت با دندانپزشک متخصص هستید. همه‌گیری مجدد کرونا و افزایش آمار مبتلایان روزانه باعث شده تا افراد زیادی با تردید نسبت به درمان‌های دندانپزشکی اقدام کنند. با این اوصاف حضور پلتفرم‌های آنلاین که بتوانند امکان ارائه خدمات به صورت آنلاین را داشته باشند از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

شبکه تخصصی میخک یکی از پلتفرم‌هایی است که نسبت به ارائه خدمات مشاوره دندانپزشکی اقدام کرده است. برخلاف پلتفرم‌های مشاوره پزشکی مثل دکتر ساینا، اسنپ دکتر‌، پذیرش ۲۴ و ... که تمام رشته‌های پزشکی را پوشش می‌دهند، میخک خدمات خود را در حوزه دندانپزشکی متمرکز کرده است. میخک سعی کرده است با ارائه محصول مشاوره دندانپزشکی گامی بزرگ در حفظ سلامت دهان و دندان هموطنان بردارد.

خدمات اصلی میخک:

شبکه تخصصی دندانپزشکی میخک اولین پلتفرم مشاوره آنلاین دندانپزشکی رایگان است که برای سهولت دسترسی مستقیم مراجعین به دندانپزشک، به صورت آنلاین و رایگان در هر زمان، آماده ارائه خدمات دندانپزشکی است. همراهی میخک محدود به مشاوره آنلاین نیست و نوبت‌دهی آنلاین همراه با طرح درمان شفاف به صورت آنلاین از خدمات میخک قبل از مراجعه بیماران به مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد محسوب می‌شود.

مشاوره آنلاین دندانپزشکی : که به صورت کاملا رایگان در هر ساعت شبانه‌روز و توسط دنداپزشکان متخصص انجام می‌شود.  

https://mikhakdental.com/online-consultation/

ارائه طرح درمان آنلاین: پس از تشخیص اولیه به واسطه مشاوره آنلاین، درمان‌های موردنیاز همراه با تعداد جلسات و ریز هزینه‌ها در قابل طرح درمان به صورت آنلاین برای بیمار ارسال می‌شود تا در صورت تمایل نسبت به آغاز درمان خود اقدام کند. نمونه طرح درمان در تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

نوبت‌دهی آنلاین: در صورتی که بیمار با طرح درمان موافق باشد این امکان را دارد تا از طریق نوبت‌دهی آنلاین میخک نسبت به دریافت زمان ویزیت در زمان موردنظر در نزدیکترین مرکز دندانپزشکی طرف قرارداد میخک اقدام کند.

طرح پرداخت اقساطی هزینه: به منظور رفاه حال بیماران‌، میخک امکان پرداخت تمامی هزینه‌ها به صورت اقساطی فراهم کرده است.


۱۰:۲۳:۳۸ | سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | Tuesday 09 / 08 August / 2022