#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

ایمپلنت دندان: نحوه‌ی انواع کاشت دندان، مزایا و ماندگاری ایمپلنت

کاشت دندان یا ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که در استخوان فک قرار می‌گیرد، جایگزین دندان از دست‌رفته می‌شود، و از فلز تیتانیوم ساخته شده است.

کاشت دندان یا ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که در استخوان فک قرار می‌گیرد، جایگزین دندان از دست‌رفته می‌شود، و از فلز تیتانیوم ساخته شده است. ایمپلنت معمولا در مواقعی که افراد بالغ با افزایش سن، دندان‌های خود را از دست می‌دهند ، استفاده می‌شود. کاملاً شبیه دندان‌های طبیعی است و همانند یک دندان طبیعی و سالم عمل و احساس می‌کند. ایمپلنت دندان ساختار کلی دهان را حفظ می‌کند و از حرکت دندان‌های دیگر از وضعیت طبیعی خود جلوگیری می‌کند. گاز زدن و جویدن با ایمپلنت طبیعی است.

مزایای کاشت دندان

کاشت دندان مزیت‌های زیادی را برای شما فراهم می‌کند از جمله:

 

چه کسی کاندید مناسب برای کاشت دندان است؟

به طور کلی، ایمپلنت‌های دندانی نیاز به داشتن لثه‌ای سالم، استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت و سلامت عمومی خوب است. اما اگر استخوان فک شما به طور طبیعی رشد نکرده یا کاهش یافته باشد، دندانپزشک بررسی می‌کند که آیا می توانید برای تجمع استخوان، پیوند استخوان انجام دهید یا خیر. روش افزودن استخوان به استخوان فک، پیوند استخوان نامیده می‌شود.

 

نحوهی گذاشتن ایمپلنتهای دندانی به چه صورت است؟

مراحل انجام ایمپلنت دندان:

انواع ایمپلنت دندان

کاشت دندان را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد، بسته به اینکه چه تعداد دندان را جایگزین می‌کیند. شما می‌توانید یک دندان، چندین دندان کنارهم را ترمیم کنید یا یک سری کامل از دندان مصنوعی داشته باشید.

انواع ایمپلنت دندان:

کاشت تک دندان

اگر فقط یک دندان از دست داده اید، کاشت تک دندان برای شما انجام می شود. این نوع ایمپلنت، جایگزین ریشه شده، به این معنی که استخوان تحریک می‌شود.  کاشت تک دندان، اغلب برای جایگزینی دندان جلو توصیه می‌شود.

یک ایمپلنت، جایگزین بسیار خوبی برای بریج دندان است، زیرا به دندان‌های طبیعی مجاور آسیب نمی‌رساند. این عملکرد کامل و زیبایی چشمگیر را برای بیمار فراهم می‌کند.

ایمپلنت چند دندان

یک بریج ایمپلنت، گزینه عالی برای کسانی که چند دندان مجاور آن‌ها افتاده است، می‌باشد. به این ترتیب برای گذاشتن این نوع ایمپلنت، نیازی به تراشیدن دندان‌های مجاور نیست.برای چندین دندان از دست رفته ممکن است حداقل به دو کاشت نیاز داشته باشید. با بررسی وضعیت دهان، تصمیم نهایی توسط دندانپزشک گرفته خواهد شد.

ایمپلنتهای دندانی کامل دهان

می‌توان همه‌ی دندان‌ها را ایمپلنت کرد تا لبخندی کاملاً زیبا داشته باشید. ایمپلنت‌های دندان کامل دهان، یا دائمی و یا قابل جابجایی هستند. اولین مورد معمولاً روی 4 ایمپلنت نصب می‌شود، مانند All-On-Four.  گزینه دوم که کاشت دندان مصنوعی نامیده می‌شود‌، گاهی اوقات فقط با 2 ایمپلنت انجام می‌شود.

اگر هر دندانی باقی مانده باشد، ممکن است دندان کشیده شود. دندان مصنوعی متناسب با صورت و دهان طراحی شده و جلوه ای طبیعی می‌دهد.

 

ماندگاری ایمپلنت چه مدت است؟

اگر از آن‌ها به درستی مراقبت شود، ایمپلنت می‌تواند یک راه حل مادام العمر باشد و ترمیم کاملاً دائمی در نظر گرفته می‌شود. روکش ایمپلنت، ممکن است بعد از حدود 15 سال تعویض شود.


۱۶:۳۰:۴۳ | چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ | Wednesday 28 / 10 October / 2020