#جام ملت‌های فوتسال آسیا #دلار #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

آیا بیت کوین به روند صعودی بازمیگردد؟

چندین عامل اقتصادی کلان مانند تورم فزاینده، بحران‌های ژئوپلیتیک و افزایش نرخ بهره همچنان باعث ایجاد نوسانات کوتاه مدت در بازارهای ارز دیجیتال و سهام شده‌‌ است. با توجه به همگام شدن بازار کریپتوکارنسی با بازار سهام در ماه‌های اخیر، شاهد درآمیخته شدن این بازار پر نوسان با عوامل اقتصاد جهانی هستیم.

شایعات و گمانه‌ زنی‌‌هایی که برخی نیز بدبینانه است، از یک رکود بالقوه در بازار بیت کوین و آلت کوین‌ها خبر می‌دهد. اما این بازار همیشه بالا و پایین‌های ترسناکی داشته است و بسیاری از کارشناسان می‌گویند نباید نگران بود و تنها باید با دانش و تحلیل درست وارد بازار شد. حال آیا بیت کوین به سیر صعودی برخواهد گشت؟ پاسخ را بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین با نام اختصاری BTC، یک پول جهانی است که اولین و مهم‌ترین ارز دیجیتال بازار کریپتوکارنسی به حساب می‌آید. این پدر ارزهای دیجیتال، در سال 2009 توسط فرد یا گروهی ناشناس به نام «ساتوشی ناکاموتو» ایجاد شد. بلاک چین بیت کوین غیر متمرکز است و توسط هیچ نهاد متمرکزی کنترل نمی‌شود. شبکه بلاک چین BTC توسط هزاران کاربر که به آنها نود یا گره می‌گویند، مدیریت می‌شود. انتقال مالی، پرداخت هزینه خرید کالا و خدمات و یک ذخیره ارزش از کاربردهای خرید بیت کوین است.

بیت کوین و نوسانات همیشگی

قیمت BTC در دوره‌ای در سال 2017 تا 2018 بیش از 80 درصد کاهش داشت. بعد از آن بود که با سرمایه گذاری میلیارد دلاری شرکت‌های بزرگی مانند Fidelity و PayPal روند صعودی به خود گرفت. در جولای 2020 این کریپتو دوباره با قیمتی زیر 10.000 دلار معامله ‌شد. در سال 2022 نیز اوج قیمت بیت کوین در اولین روزهای ژانویه رقم خورد که به 48.000 دلار رسید. امروز که در حال نگارش این مقاله هستیم، قیمت BTC حوالی 22.000 دلار است. بیت کوین تقریبا 70 درصد از ارزش خود از زمان بالاترین رکورد که  68.000 دلار بوده را از دست داده است. پادشاه ارز دیجیتال در طول دوران پرافتخار خود با انواع و اقسام افت و صعود در بازار روبرو بوده و این موضوع برای سرمایه گذاران خبره عجیب نیست.

سرمایه گذار بیت کوین چه باید بکند؟

یک حقیقت در مورد بسیاری از ارزهای دیجیتال وجود دارد که سرمایه گذاری و خرید بیت کوین و دیگر رمزارزها یک سرمایه گذاری بسیار پر نوسان و سوداگرانه به حساب می‌آید. بسیاری از کارشناسان در جواب این سوال که سرمایه گذاران کریپتو در نوسانات چه کنند، پاسخ داده‌‌اند: «هیچ!»

قیمت و خرید بیت کوین به همان اندازه احتمال سقوط دارد که ممکن است صعود داشته باشد! در هر بازار مالی پس از هر صعودی احتمال اصلاح و ریزش بازار وجود دارد و بالعکس. بنابراین، احتمال ریزش مجدد بیت کوین وجود خواهد داشت و باید با تحلیل درست و علم آن، خرید بیت کوین انجام شود. در واقع روند صعودی بازار کریپتوکارنسی هیچ تضمینی برای بازگشت طولانی مدت به اوج نیست. سرمایه گذاران بلند مدت و زخم خورده خود را برای احتمال نوسانات بیشتر در آینده نیز آماده کرده‌اند.

 

 

به عنوان یک سرمایه گذار خرید بیت کوین و دیگر رمزارزها، باید خود را برای این موضوع آماده کنید که نوسانات ادامه خواهند داشت. هامفری یانگ (Humphrey Yang) از کارشناسان مالی، در مورد نوسانات بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال به NextAdvisor گفته بود: «این بازار به شدت بی ثبات بوده و ممکن است در یک روز 80 درصد کاهش پیدا کند.» او همچنین توصیه می‌کند: «اگر به پتانسیل بیت کوین اعتقاد دارید، این نوسانات را بررسی نکنید؛ این بهترین کار است.»

چند پیشنهاد برای سرمایه گذاری در بیت کوین

کلام پایانی

تا همین اواخر، قیمت بیت کوین به گونه‌ای بود که یک ذخیره ارزش عالی در نظر گرفته می‌شد و در برابر نوسانات ارزش دارایی‌‌ها، مصون بود. اما امروزه این شاه ماهی رمزارزها، تحت تأثیر پدیده‌های جهانی اقتصادی مانند تورم، بازارهای سهام و سیاست‌های پولی قرار دارد. معامله گران با تجربه بیت کوین، با این ریزش ارزش بیت کوین آشنا هستند و تأکید می‌کنند برای ورود به بازار BTC باید دانش کافی داشت و احساسی سرمایه گذاری نکرد.


۸:۵۰:۱۷ | شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | Saturday 13 / 08 August / 2022