#تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

معرفی انواع سیستم های روشنایی هوشمند و تاثیرات شگفت انگیز آن

سیستم روشنایی هوشمند قطعا یکی از مهم ترین ابزار و عوامل مهم در بروز شدن و البته هوشمند سازی خانه های امروزی بوده است.

این سیستم که با عنوان Smart Lighting System نیز شناخته می شود، دارای مدل ها و شرایط مختلفی است. که علاوه بر افزایش زیبایی و تنوع در نورپردازی، قابلیت های گوناگونی نیز دارد. که این امر نه تنها در بحث روشنایی، بلکه در نوع عملکرد و شیوه های استفاده از آن نیز انقلاب بزرگی در این صنعت به وجود آورده است. از همین رو در ادامه به تاثیرات شگفت انگیز این سیستم به همراه انواع آن و مزیت های محصولات مدرن خواهیم پرداخت.

https://khabarpu.com/img/post/1662792162.png

 

تکنولوژی نور هوشمند یا کنترل نور مدرن؟

بی شک وقتی برخی از المان نورپردازی مانند چراغ دفنی وارد بازار شد، بسیاری از عملکرد این محصول و قابلیت های آن شگفت زده شده بودند. مخصوصا که امکان نصب آن ها در داخل زمین، همراه با مقاومت بسیار بالا و عایق بندی مناسب همراه بود. که گاهی همچون یک استیج رقص در تالارها، قابلیت تغییر رنگ در آن ها نیز وجود داشت. به نوعی خود این عامل یکی از روش های نوین در بحث هوشمندسازی و مدرنیته کردن ابزار و محصولات روشنایی به شمار می رفت. اما در روش هوشمند سازی محصولات و چراغ های روشنایی، می توان با اتصال به چراغ مورد نظر، آن را کنترل کرده و با کمک یک کنترل یا ریموت، در آن تغییراتی اعمال کرد. مانند تغییر در رنگ نور، روشن و خاموش شدن و... که در چراغ ها و محصولات مختلف این دامنه تغییرات و آپشن ها متغیر است.

به منظور اجرای این کار، مهندسان با استفاده از ابزار مختلفی توانستند این کار را انجام دهند. مخصوصا که در برخی از خانه های بزرگ و یا ویلاها، به دلیل وسعت خانه، و کنترل همه جانبه نور در بخش های مختلف، نیاز است تا با استفاده از چنین سیستمی این کار را انجام داد. به نوعی می توان هوشمند سازی و کنترل از راه دور سیستم های روشنایی داخلی و خارجی را همراه و همگام با تکنولوژی به کار رفته در خود چراغ ها دانست. در واقع امروزه استفاده از تکنولوژی های بروز و کاملا استانداردی همچون LED سبب شده تا سطح روشنایی و نورپردازی و کیفیت محصولات به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

آشنایی با انواع سیستم هوشمند روشنایی و نورپردازی

https://khabarpu.com/img/post/1662792170.png

 

امروزه مانند سایر محصولات روشنایی و یا نورپردازی که مدل های مختلفی دارند، چراغ های هوشمد نیز متفاوت هستند. تا بتوان از آن ها در بخش های مختلف و با عملکرد گوناگون استفاده کرد. همان طور که برای روشنایی خیابان ها و جاده ها نیاز به چراغ خیابانی است، برای روشنایی سوله ها و کارگاه ها نیز نیاز به چراغ های مخصوص این بخش می باشد. چرا که استانداردهای روشنایی و نورپردازی در بخش های مختلف متفاوت بوده و باید بر طبق نیاز و البته استاندارد تعیین شده نسبت به نصب و راه اندازی سیستم مورد نظر اقدام کرد. از همین رو در ادامه به برخی از پرکاربردترین مدل های چراغ هوشمند می پردازیم.

  1. لامپ های هوشمند

روش نصب و راه اندازی این لامپ ها بسیار راحت بوده و می توان آن ها را با استفاده از یک سوکت به سیستم وای فای خانه متصل کرد. با این شیوه می توان از طریق برنامه های اختصاصی گوشی همراه، کنترل تمامی آن ها را در اختیار داشت. و به راحتی و با کاربری بسیار آسان از آن بهره برد. از همین رو می توان به برخی از مهم ترین ویژگی های این لامپ اشاره کرد.

- امکان روشن و خاموش کردن از راه دور بدون نیاز به کلید

- قابلیت تنظیم میزان روشنایی نور لامپ

- امکان برنامه ریزی و تعیین زمان بندی لامپ

- امکان کنترل لامپ به وسیله گوگل هوم و یا الکسا

- همخوانی با HFTTT

  1. دیمرها و کلیدهای هوشمند

یکی دیگر از انواع تکنولوژی های به کار رفته در سیستم های روشنایی مدرن، نور هوشمند هستند. که این ویژگی به افراد خانه این امکان را می دهد تا بتوانند نور مورد نظر خود را با استفاده از سیستم های موجود در این لامپ ها کنترل کنند. همچنین این لامپ ها را می توان در کنار سایر لامپ ها و در محیط های مختلف استفاده کرد. به نوعی که در محیط های خارجی و در کنار انواع پروژکتور ال ای دی و یا سایر المان ها نیز قابلیت کارکرد و هماهنگی دارند. از همین رو این محصول را نیز که ویژگی های متعددی دارد، می توان جزو محصولات با کیفیت این دسته قرار داد.

  1. چراغ های تحت کنترل هاب

عموما چراغ هایی که در این دسته قرار می گیرند، قابلیت های بیشتری داشته و امکان استفاده در تمام خانه در ابعادی بزرگ تر و و سیع تر را دارند. در واقع این چراغ ها قابلیت استفاده با چندین برنامه را داشته و از تکنولوژی بالایی برخوردار می باشند. تنها نکته مهم در رابطه با استفاده از این محصول، سازگاری آن با خانه می باشد. که باید از لحاظ نصب و راه اندازی و نوع فضاها با خانه شما سازگار باشد. همچنین این محصول این قابلیت را دارد، تا در محیط های مختلف و در دماهای گوناگون تغییر رنگ نیز دهد. که از جمله مهم ترین ویژگی های آن نیز به شمار می رود.

خرید جدیدترین سیستم های هوشمند نورپردازی

https://khabarpu.com/img/post/1662792178.png

 

همان طور که اشاره کردیم، سیستم های هوشمند مزایای و ویژگی های بسیاری دارند، که می توانند در هر خانه ای سبب بهبود نورپردازی و قابلیت های استفاده از چراغ ها شوند. از طول عمر و ماندگاری لامپ های هوشمند، تا امکان کنترل از راه دور، عملکرد خودکار، امکان اتصال به سایر دستگاه های هوشمند و گوشی های همراه جهت کنترل تا تنظیم فوری بر حسب سلیقه از مهم ترین ویژگی های این محصولات به شمار می روند. که در همین رابطه مجموعه روشنایی سیزال با ارائه انواع محصولات نورپردازی و روشنایی داخلی و خارجی ارائه دهنده انواع سیستم های روشنایی می باشد. که شما می توانید با مراجعه به وبسایت این مجموعه به نشانی www.sizallighting.com از محصولات آن دیدن فرمایید. ضمن اینکه جهت راه اندازی انواع سیستم های نورپردازی مشاوره های لازم را از کارشناسان آن دریافت نمایید.


۱۱:۱۳:۴۴ | شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ | Saturday 10 / 09 September / 2022