کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

دره ای مخوف در جنوب ایران

دلیل نامگذاری این دره به دره مجسمه ها نیز این می باشد که هر قسمت از این صخره ها به شکل حیوانی به چشم می خورد یکی شبیه به گوسفند، پرنده و ...

کشور ایران سراسر پر از شگفتی است که می تواند آدمی را به وجد آورد اما شاید برخی از این شگفتی ها شناخته شده نباشند و کمتر کسی به بازدید از آن ها برود. سایت لحظه آخر نیز قصد دارد این شگفتی های ناشناخته را معرفی کند و به مردمان بشناساند تا علاقه مندان از آن ها بازدید داشته باشند و از زیبایی های ایران لذت ببرند.

https://khabarpu.com/img/post/1568789663.jpg

 

در جزایر جنوبی ایران عجایب بسیاری قرار دارد، اما جزیره هرمز جزو اماکنی است که کمتر کسی به بازدید از آن رفته و از زیبایی های آن با خبر باشد، اما بد نیست بدانید که این جزیره نیز پر از شگفتی است که حتما باید از آن ها دیدن کرد، این جزیره که جزو محدوده جزیره قشم می باشد که در نزدیکی آن واقع شده است، یکی از زیبایی های هرمز دره مجسمه ها می باشد، کوه ها و صخره هایی که در این دره وجود دارند اشکال بسیاری دارند، در طول سالیان سال این کوه ها توسط باد و باران فرسایش یافته اند و در طول زمان اشکال عجیبی به خود گرفته اند.

https://khabarpu.com/img/post/1568789680.jpg 

 

دلیل نامگذاری این دره به دره مجسمه ها نیز این می باشد که هر قسمت از این صخره ها به شکل حیوانی به چشم می خورد و کمی تخیل و تصور لازم است که سنگ ها را در شکل های مختلف ببینید، یکی شبیه به گوسفند، پرنده، مرغ و خروس و یا حتی شبیه به اژدها. به دلیل این که این منطقه هنوز ناشناخته می باشد، مکانی بکر و دست نخورده می باشد و زیبایی های طبیعیش آدمی را محو می کند.

https://khabarpu.com/img/post/1568789693.jpg

 

دره مجسمه ها مخوف نیز می باشد چرا که این اشکال گویی واقعی هستند و فقط در طول سال ها دچار فرسایش شده اند از این رو شاید هرکسی به بازدید از آن نرود، اگر علاقه دارید از این دره زیبا و جزیره هرمز بازدید داشته باشید می توانید با استفاده از تور قشم به این جزیره رفته و از آن جا با قایق هایی که به این منظور در نظر گرفته شده است خود را به جزیره هرمز برسانید، گردشگرانی که با تور کیش نیز به کیش سفر کرده انن می توانند به بازدید از جزیره هرمز بروند.

https://khabarpu.com/img/post/1568789701.jpg

 

گردشگران این نکته را در نظر داشته باشند که در فصل تابستان نیمه جنوبی کشور از گرمای طاقت فرسایی برخوردار است و فصل مناسب برای سفر به آن زمستان می باشد، اگر قصد سفر دارید سایت لحظه آخر سفر با تور مشهد را به  شما پیشنهاد می دهد. این شهر پر از جاذبه های گردشگری می باشد که هر کدام جذابیت خود را دارند.


۱۱:۳۱:۰۶ | چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | Wednesday 18 / 09 September / 2019