#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

سناد ابتدایی – معرفی سامانه سناد ابتدایی

سناد ابتدایی یا سامانه سناد دانش آموزی یکی از سامانه های اینترنتی می باشد که توسط وزارت آموزش و پرورش برای مدیران مدارس و دانش آموزان ایجاد شده است اما بیشترین استفاده از این سامانه را مدیران مدارس دارند.

در این سامانه بخش های مختلفی طراحی شده است که به بسیاری از امور دانش آموزان نظم می دهد ، برای مثال بخش های کلاس بندی کردن دانش آموزان ، ثبت نمرات سناد و ارزشیابی توصیفی  و تحصیلی دانش آموزان ، دریافت کارنامه سناد ، نقل و انتقالی به مدارس دیگر و ... از خدمات سامانه سناد ابتدایی می باشد که در ادامه این مطلب هر یک را به طور کامل شرح داده ایم

https://khabarpu.com/img/post/1593407481.jpg .

آموزش کار با سناد ابتدایی

هدف اصلی از تاسیس سامانه یکپارچه سناد ابتدایی ، آگاهی وزارت آموزش و پرورش از امور و فعالیت های مدارس است و مدیران با ثبت اطلاعات همه ی دانش آموزان مدرسه در این سایت ، آموزش و پرورش را در جریان همه مواردی که لازم است بداند ، قرار می دهد البته این سامان مختص مدیران مدارس نیست و دانش آموزان نیز برای اموری از قبیل ثبت نام در سناد و دریافت کارنامه میبایست به این سامانه مراجعه کنند.

سامانه سناد ابتدایی برای دو مدرسه عادی و استثنایی مجزا می باشد و مدیران مدارس بایستی به آدرس سایت مربوط به مدرسه خود مراجعه نمایند.

راهنمای ورود به سامانه سناد

پس از وارد شدن به آدرس های فوق ، صفحه اول سامانه برای شما نمایش داده می شود که به صورت زیر است :

در این صفحه 4 بخش را مشاهده می کنید ، بخش ستادی ، بخش مدارس ، بخش دانش آموزی ، بخش ادارات و مناطق.

https://khabarpu.com/img/post/1593407501.jpg

همانطور که در تصویر مشخص شده است شما باید وارد بخش مدارس شوید و بر روی گزینه مربوطه ، کلیک نمایید تا وارد صفحه زیر شوید :

حال باید از بخش "ورود به سامانه" قسمت های خواسته شده را تکمیل کنید :

https://khabarpu.com/img/post/1593407514.jpg

پس از آنکه وارد سامانه شدید ، بخش های مختلفی را از جمله ثبت و ارزشیابی نمرات ، کلاس بندی کردن دانش آموزان ، ثبت نام دانش آموز جدید سناد و ... را مشاهده می کنید که در ادامه هر یک را توضیح داده ایم.

ثبت نام دانش آموز جدید در سامانه سناد ابتدایی

پس از آنکه دانش آموزان ثبت نام حضوری را در مدرسه مورد نظر انجام می دهند ، لازم است که اطلاعات آن ها در سامانه سناد ابتدایی نیز ثبت شود. برای ثبت نام دانش آموز جدید در سناد ، هم خود دانش آموز و هم مدیر مدرسه می تواند این کار را انجام دهد و پس از ورود به سامانه از منویی که در سمت راست سایت قرار داده شده است گزینه "ثبت نام دانش آموز جدید" را انتخاب نماید.

 شاید این کار در ابتدا کمی سخت به نظر برسد که بهتر است در دفعات اول از خدمات مشاوره تحصیلی پاسخ با ما استفاده کنید تا برای استفاده از سایر خدمات سامانه سناد دانش آموزی نیز آماده و آموزش دیده باشید.

سپس اطلاعات دانش آموز که شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، کد ملی پدر ، شماره شناسنامه و به طور کلی اطلاعات هویتی دانش آموز درج شود و در نهایت با تایید کردن ، اسم دانش آموز در سناد ابتدایی ثبت شود.

پس از ثبت اطلاعات دانش آموزان در سناد ابتدایی ، برای آن ها یک پنل کاربری ایجاد می شود که از این پس می توانند با وارد شدن به پنل شخصی ، بخشی از امور دانش آموزی خود را از جمله دریافت کارنامه انجام دهند.

کلاس بندی کردن دانش آموزان در سناد ابتدایی

یکی دیگر از کاربرد های سامانه سناد ابتدایی ، کلاس بندی کردن دانش آموزان می باشد. مدیران مدارس پس از آنکه اطلاعات همه ی دانش آموزان خود را در سناد ثبت کردند ، بایستی هر یک از آن ها بر اساس پایه تحصیلی شان کلاس بندی کنند.

پس از کلاس بندی شدن دانش آموزان توسط مدیر ، لازم است که لیست هر یک از کلاس ها به معلم مربوطه تحویل داده شود تا معلم از تعداد دانش آموزانی که دارد ، مطلع گردد.

ثبت نمرات و ارزشیابی دانش آموزان در سامانه سناد

شاید مهم ترین بخش سامانه سناد ابتدایی ، همین بخش ثبت ارزشیابی و سناد ابتدایی ثبت نمرات دانش آموزان باشد. برای این بخش هم معلم و هم مدیر موظف است که نمره دانش آموز را ثبت و به او گزارش دهد.

نحوه ثبت نمره دانش آموز بدین صورت است که ابتدا مدیر برای معلم یک پروفایل در سامانه ایجاد می کند و رمز عبور را برای معلم ایجاد و به او ارسال می نماید.

معلم با استفاده از کد ملی خود ، کلمه عبوری که مدیر برایش فرستاده است و هم چنین رمز مدرسه ، وارد سامانه می شود و سپس از بخش " ثبت ارزشیابی و نمرات دانش آموزان " ، کلاس درس خود را انتخاب و لیست دانش آموزانش را مشاهده می کند.

سپس نام هر یک از دانش آموزان را یک به یک انتخاب و نمره او را در هر یک از دروس با 4 گزینه "بسیار خوب"  ، "خوب"  ، "قابل قبول" و "نیاز به تلاش بیشتر" ثبت و تایید می کند.

پس از وارد کردن نمره تمام دانش آموزان و ثبت آن ها توسط معلم ، مدیر باید تمامی نمرات را تایید نهایی کند و با تهیه پرینت از کارنامه ها ، آن ها را به دانش آموزان تحویل دهد


۹:۴۴:۱۷ | دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ | Monday 29 / 06 June / 2020