کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

انواع درب اتاقی

منظور از درب اتاقی، دربی است که برای اتاق ها استفاده شود. دربهای ضد سرقت هم دربهای ایمنی هستند که برای جلوگیری و تاخیر در ورود سارقان استفاده می شود.

حال می‌توان گفت که منظور اتاق های داخل خانه یا اتاق های داخل شرکت ها خواهد بود. داخل ساختمان ها را با استفاده از دیوار به قسمت های مختلفی تقسیم می‌کنند. هر کدام از این قسمت ها با توجه به کاربردی که دارند از لوازم مختلفی برای تزئین و استفاده از آنها استفاده می‌شود. درب اتاق می‌تواند از بیرون دیده شود و با نوع انتخاب شما نمایانگر کاربرد و دکور داخل اتاق خواهد بود. شما می‌توانید درب اتاق ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که با نوع اتاق مناسب باشد. برای مثال درب تمام اتاق های داخل یک شرکت یا ساختمان های اداری شبیه به هم بوده و تقریبا از یک جنس درب ساخته می شوند. ولی اتاق های داخل خانه با توجه به نوع اتاق می‌توانند درب های متفاوتی داشته باشند. البته انتخاب یک درب مناسب می‌تواند به دکور اتاق و فضای خارج اتاق هم مربوط شود.

درب اتاقی و درب های ضد سرقت ترک رویه وارداتی در انواع مختلفی وجود دارد. می‌توان آنها را با توجه به فاکتور های مختلفی دسته بندی کرد. از جمله این فاکتور ها جنس درب اتاقی و طراحی ساخت آن است. درب های مخصوص اتاق را می‌توان در جنس های مختلفی ساخت ولی اکثرا از جنس چوب یا فرآورده های چوبی ساخته می‌شوند. در ادامه در مورد فاکتور های مهم برای انتخاب درب اتاقی مناسب صحبت خواهیم کرد. تاثیر این فاکتور ها در خرید یک درب مناسب بسیار تاثیر دارد و باید تمام ویژگی ها و خصوصیات اتاق مورد نظر را برای خرید درب اتاقی در نظر داشته باشید. علاوه بر دربهای داخلی ساختمانی ، کارفرما ها برای دربهای ورودی از درهای معمولی و یا دربهای ضد سرقت نیز استفاده می کنند. دربهای ضد سرقت دارای ساختار فلزی خاصی می باشند.

https://khabarpu.com/img/post/1594103915.jpg

انتخاب یک درب اتاقی مناسب

درب اتاقی با توجه به خصوصیات و اندازه هایی که برای چارچوب درب اتاق در نظر گرفته می‌شود با درب های دیگر متفاوت است. معمولا درب های اتاق از یک متر و نود تا 2 متر ارتفاع دارند. این درب ها به دلیل اینکه در داخل ساختمان قرار می‌گیرند نسبت به درب های معمولی کوچکتر بوده و ارتفاع کمتری دارند. تمام این درب ها در این اندازه ساخته می‌شوند و اگر بخواهید درب اتاقی بخرید اندازه درب باید در همین مقدار که گفته شد باشد. از جمله انواع درب های اتاق می‌توان به درب چوبی اشاره کرد. درب اتاق چوبی از دیگر انواع درب رایج تر بوده و بیشتر استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن مشخص است از جنس چوب ساخته شده است. شاید شما هم بدانید که درب های تمام چوب مدت زمان زیادی قابلیت استفاده دارند و به طور کلی طول عمر بسیار زیادی دارند. همچنین این جنس درب در مقابل ضربه و رطوبت بسیار مقاوم هستند. معمولا برای ساخت این درب ها از چوب درخت راش، درخت روس و ... استفاده می‌شود.

درب اتاقی با روکش محصولی از شرکت درسام ( تولید کننده دربهای ضد سرقت )

درب اتاق ها را می‌توان به صورت درب‌های روکش دار خریداری کرد. برای ساخت این درب ها از روکش های مختلف استفاده می‌کنند که در ادامه به هر کدام از این روکش ها اشاره می‌کنیم. درب هایی با روکش ام دی اف MDF، درب هایی هستند که یک لایه ام دی اف به عنوان روکش روی آنها کشیده شده است. شما می‌توانید در صورت لزوم این درب ها را به همین صورت استفاده کرده و یا روکش آنها را از درب جدا کنید. از این درب ها معمولا برای اتاق های خواب یا آشپزخانه های بسته استفاده می‌کنند و با توجه به زیبایی و طراحی عالی می‌توان گفت نسبت به دیگر درب ها بیشتر مورد توجه شما قرار می‌گیرد. درب هایی با روکش HDF، درب اتاق با روکش PVC، که درب هایی با روکش آخری برای درب سرویس های بهداشتی و حمام استفاده می‌شوند. درب های اچ دی اف نیز درب هایی چوبی با روکش هستند که می‌توان از آنها برای درب اتاق استفاده کرد.


۱۱:۰۹:۳۲ | سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ | Tuesday 07 / 07 July / 2020