#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

ویژگی‌های هیوندای سوناتا ۲۰۲۰

سوناتا سدان سایز متوسط هیوندای است که از سال ۱۹۸۵ تاکنون تولید می‌شود.

https://khabarpu.com/img/post/1595928110.jpg

این خودرو که همواره از تولیدات برتر و موفق هیوندای بوده تا کنون در هشت نسل عرضه شده است و در میان این هشت نسل، تولیدات نسل ششم و هفتم آن به همراه فیس‌لیفت‌های‌شان توسط آسان موتور به ایران وارد شدند. اما اکنون، نسل هشتم این خودروی جذاب، وارد بازار شده است. 

هیوندای این نسل را در نسخه‌های توربو و هیبرید نیز تولید کرده است. سبک طراحی سوناتا ۲۰۲۰، همگام با سبک جدید طراحی‌های هیوندای تغییر کرده است و تحول در تمام بخش‌های داخلی و بیرونی آن دیده می‌شود. سوناتا ۲۰۲۰ در ظاهر فرمی فست‌بک به خود گرفته است که باعث می‌شود کشیده‌تر، کوتاه‌تر و در نتیجه جذاب‌تر به نظر برسد. این فرم و قطعات کرومی استفاده شده در جای‌جای بدنه، به آن ظاهری لوکس و اسپرت داده است. 

نمای مجلل داخل کابین نیز، با نمای بیرونی همراه شده و پوشش چرمی به کار رفته در قسمت‌های مختلف، خودرویی فراتر قیمت پرداختی‌اش را در اختیار مالکان قرار می‌دهد. 

 

انواع پیشرانه در سوناتا ۲۰۲۰

هیوندای سوناتای ۲۰۲۰ با ۵ پیشرانه‌ی مختلف عرضه می‌شود. از این میان ۳ موتور بنزینی و ۲ موتور هیبریدی هستند. هیوندای اعلام کرده که نسخه‌ N لاین این نسل اواخر ۲۰۲۰ وارد بازار خواهد شد. موتورهای بنزینی سوناتا ۲۰۲۰ نیز از سنت معمول سدان‌های پرفروش تبعیت کرده و دو نوع تنفس طبیعی و توربوشارژ دارند. موتورهای بنزینی هیوندای سوناتا نسل ششم همه ۴سیلندر ۱۶ سوپاپ هستند. شرح و مقایسه‌ی عملکرد آن‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نوع موتور

 

مشخصات

 

بنزینی تنفس طبیعی

 

 

بنزینی تنفس طبیعی

 

بنزینی توربوشارژ

 

هیبریدی

 

هیبریدی توربوشارژ

حجم موتور

۱۹۹۹سی‌سی

۲۴۹۷ سی‌سی

۱۵۹۸ سی‌سی

۱۹۹۹ سی‌سی

۲۴۹۷ سی‌سی

حداکثر توان

۱۵۲ اسب بخار

۱۹۱ اسب بخار

۱۸۰ اسب بخار

۱۵۰ اسب بخار

۲۹۰ اسب بخار

حداکثر گشتاور

۱۹۲ نیوتن‌متر

۲۴۵ نیوتن‌متر

۲۶۴ نیوتن متر

۱۸۷نیوتن متر

۴۲۰ نیوتن‌متر

صفر تا صد

۱۰.۵ثانیه

۸.۵ ثانیه

۷.۳ ثانیه

اعلام نشده

۵.۵ ثانیه

حداکثر سرعت

۲۰۰ کیلومتر در ساعت

۲۱۷ کیلومتر در ساعت

۲۱۷ کیلومتر در ساعت

اعلام نشده

اعلام نشده

مصرف سوخت

۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰کیلومتر

۷.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

۷.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

۴.۵ لیتر در هر صد کیلومتر

اعلام نشده

نوع جعبه دنده

۶سرعته‌ی خودکار

۸سرعته‌ی تیپ ترونیک

۸ سرعته‌ی تیپ ترونیک 

۷سرعته‌ی خودکار

۸سرعته‌ی دو کلاچه

 

در نمونه‌ی هیبریدی، موتور برقی نیز ۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور دارد که مجموع قدرت خروجی این نسخه را به ۱۹۲ اسب بخار با گشتاور ۳۹۲ نیوتن‌متر افزایش می‌دهد.  

سوناتا ۲۰۲۰ در ۴تیپ SE، SEL، SEL PLUS و LIMITED تولید می‌شود که این تیپ‌ها در امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی تفاوت دارند. البته هیوندای سوناتای نسل ششم، حتی در مدل‌های پایه نیز از امکانات و تجهیزات مدرن و کاملی برخوردار است. برای بررسی این امکانات و تجهیزات و تفاوت تیپ‌های سوناتا ۲۰۲۰ به دیوار مراجعه کنید. 

 

برتری‌های سوناتا ۲۰۲۰ هیبریدی

اما هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ در کنار همه‌ی برتری‌هایش نسبت به سوناتا ۲۰۱۸، دو ویژگی جذاب، جالب و خاص در نسخه‌ی هیبریدی خود دارد. یکی به کار گرفتن پنل‌های خورشیدی روی سقف خودرو برای کمک به شارژ باتری‌ها و دیگری سیستم ASC که می‌توان آن را کنترل فعال جا‌به‌جایی معرفی کرد.


۱۴:۰۰:۳۰ | سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 28 / 07 July / 2020