انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

تیرچه پیش تنیده چیست و چه کاربردی دارد؟

در کشور ما ساخت و ساز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. افراد زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند و هر کدام از آنها با سبک مخصوص خودشان این کار را انجام می دهند.

یکی از مسائلی که همواره در ساخت و ساز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد نحوه و سیستم اجرای سقف است. متداول ترین و رایج ترین سیستم اجرای سقف در کشور ما سیستم سقف تیرچه پیش تنیده می باشد که بیشترین کاربرد را در این صنعت دارد.

تیرچه پیش تنیده از بتن و به شکل یک سطح مقطع تی شکل ساخته شده است. بتن تیرچه پیش تنیده توسط وایرهای خاصی زیر فشار قرار می گیرند. از تیرچه پیش تنیده به عنوان بهترین و مناسب ترین جایگزین برای دیگر تیرچه ها نظیر تیرچه های خرپایی و کرومیت نامبرده می‌شود.

تیرچه پیش تنیده از امکانات و مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد که در ادامه مطلب به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

مهم ترین مزایای تیرچه پیش تنیده

یکی از اولین مزایای تیرچه پیش تنیده این است که می تواند هزینه های شما را برای ساخت و ساز به شدت کاهش دهد. یکی دیگر از مزیت های مهم تیرچه پیش تنیده این است که به خوبی می تواند در برابر ترک مقاومت کند و از نفوذ رطوبت جلوگیری به عمل آورد. این تیرچه به خوبی می‌تواند عمر سازه شما را افزایش دهد. تیرچه پیش تنیده مقدار مصرف بتن را در سقف تا حدود ۲۰ درصد کاهش می دهد که آمار بسیار خوبی محسوب می شود و می تواند در کاهش هزینه های شما موثرتر باشد.

https://khabarpu.com/img/post/1596700302.jpg

همچنین این تیرچه امکان اجرا تا دهانه ۱۲ متر را دارد و می‌تواند ستون های میانی ساختمان شما را حذف کند و فضای باز بیشتری را در اختیار طراحان داخلی قرار می دهد. در حقیقت اگر به دنبال آن هستیم که در فضای منزل خودتان یک فضای سالن مانند ایجاد کنید بهترین گزینه استفاده از تیرچه پیش تنیده می باشد.

از دیگر ویژگی‌های مهم تیرچه پیش تنیده می توان به این مورد اشاره کرد که در اجرای سقف با استفاده از این نوع تیرچه ها دیگر نیازی به استفاده از میلگردهای فوقانی نیست.

به چه نکاتی در خرید تیرچه پیش تنیده توجه داشته باشیم؟

اولین نکته مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که تیرچه پیش تنیده استاندارد توسط مرکز تحقیقات وزارت راه تایید می شود و یک گواهینامه استاندارد به همراه تیرچه پیش تنیده تحویل خریدار می شود که نشان دهنده دارا بودن تاییدیه های لازم می باشد. همچنین تیرچه پیش تنیده باید بر اساس آیین نامه های اروپا تولید و عرضه شود، به این ترتیب قیمت تمام شده آن مشخص است.

چرا تیرچه پیش تنیده را خریداری کنیم؟

خرید تیرچه پیش تنیده با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارد و همچنین قیمت آن بهترین گزینه موجود در بازار می باشد و خرید معقول محسوب می شود. امروزه افراد زیادی هستند که در شهرسازی نوین از کاربرد تیرچه پیش تنیده در صنعت ساختمان سازی و حتی پروژه های بزرگتری مثل پل سازی استفاده می کنند که این می تواند مهر تاییدی بر کیفیت و قیمت بسیار خوب تیرچه های پیش تنیده باشد.

https://khabarpu.com/img/post/1596700327.jpg

بهترین راه خرید تیرچه پیش تنیده

بهترین راهی که برای خرید تیرچه های پیش تنیده وجود دارد مراجعه به افراد با سابقه و معتبر در بازار این تیرچه ها و وسایل ساخت و ساز می باشد. اما چگونه می توان افرادی را پیدا کرد که هم محصولات باکیفیت داشته باشند و هم از اعتبار لازم برخوردار باشند. شاید پیش خودتان فکر کنید یافتن چنین افرادی کاری محال محسوب می شود اما اشتباه می کنید. فروشگاه اینترنتی ما با سابقه بسیار طولانی در زمینه خرید و فروش انواع تیرچه پیش تنیده آماده است تا بهترین تیرچه های موجود در کشور را با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار دهد.

رضایت اکثریت خریداران قبلی ما نشان از آن دارد که کیفیت محصولات ما مناسب می باشد و شما در صورت خرید آنها بیشترین سود را خواهید داشت. مطمئن باشید نمونه محصولات ما را در هیچ کجای کشور نخواهید یافت و پس از خرید از کیفیت و قیمت محصولات ما شگفت زده خواهید شد. پس پیشنهاد می کنیم زمان را از دست ندهید و هرچه سریعتر به فروشگاه اینترنتی ما مراجعه نمایید.

تولید تیرچه پیش تنیده

برای تولید تیرچه پیش تنیده روش ها و استانداردهای مختلفی در دست است، پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن تجهیزات نوین به تولید کننده های این محصولات اجازه داده است تا بتوانند در تولید تیرچه پیش تنیده گام موثری داشته باشند. بدون وجود چنین تجهیزات نوین، امکان تولید این محصول به مقدار زیاد و البته فروش عمده آن امکان پذیر نبوده است.

در ادامه در نظر داریم روش های تولید تیرچه پیش تنیده را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. سقف های ساخته شده با تیرچه پیش تنیده به دلیل داشتن کارایی مطلوب و البته هزینه ی درخواستی مناسب مورد توجه بسیاری از افراد و البته صنایع ساختمان سازی است. هر ساله تعداد بسیاری زیادی از این محصولات تولید و به فروش می رسد.

استفاده از تیرچه ی پیش تنیده تنها در مسائل ساختمان سازی محدود نمی شود، به کار گیری آن ها برای ساخت پل و سازه های مختلف نیز حائز اهمیت است. هر یک از کارخانه های تولید این محصول، معیار و پارامترهای ویژه ای را به منظور تهیه و ساخت این محصولات در نظر می گیرند. هنگامی که استانداردهای خاصی برای طراحی تیرچه پیش تنیده مد نظر قرار می گیرد، به مراتب هزینه ی درخواستی برای فروش آنها نیز بیشتر خواهد بود، دلیل این امر آن است که محصول یاد شده دارای کیفیت بالایی خواهد بود.

روش های تولید تیرچه پیش تنیده

استفاده از بتن در ساختمان سازی معایب خاص خود را داشته است به همین دلیل تولید کننده های مصالح ساختمان با بکارگیری مزایای تولید تیرچه پیش تنیده در صدد آن هستند که ضعف های موجود در استفاده از بتن را برطرف کنند.

https://khabarpu.com/img/post/1596700357.jpg

تیرچه پیش تنیده یک محصول پیش ساخته بوده که در کارخانه ها تولید  و ساخته می شود. دستگاه های خاصی برای ساخت آنها مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از این دستگاه ها به صورت خودکار اقدامات لازم را انجام می دهند. برای تولید تیرچه پیش تنیده ابتدا لازم است که کابل فولاد، کشش یابد و در مرحله ی بعد بتن ریزی شود. بعد از نهایی شدن فرایند بتن ریزی، می توان به منظور ایجاد استحکام و مقاومت بیشتر در تیرچه آن را حرارت داد. دو نوع روش برای تولید تیرچه پیش تنیده در دست است:

تاریخچه تولید تیرچه پیش تنیده

تولید تیرچه پیش تنیده در عصر حاضر با روش های تولید این محصول در سال های قبل متفاوت بوده است. امروزه دستگاه های اتومات، قابلیت بسیاری برای ساخت این محصول در اختیار ما قرار داده است.

بهره مندی از نیروی پیش تنیدگی به دوران باستان برمی گردد. مصریان توانسته بودند با بکارگیری این نیرو، قایق های خود را به حرکت درآورند. اینک در حال حاضر تولید کننده ها موفق شده اند با به کار گیری همین دستورالعمل تیرچه هایی با کارایی بهتر را طراحی کنند. یک مهندس آمریکایی در سال 1886 موفق شده با به کار گیری نیرو و خاصیت پیش تنیدگی از فولاد معمولی، تیرچه هایی با قابلیت انعطاف پذیر مطلوب بسازد. از آن زمان نیز ساخت این محصول از رونق زیادی برخوردار گردیده است و باعث آشنایی با تیرچه پیش تنیده شده است.

ترک خوردگی بتن یکی از بارزترین مشکل استفاده از آن بود؛ حال با در اولویت قرار دادن تیرچه های پیش تنیده می توان به این مشکل غلبه کرد. و سازه هایی با استحکام و مقاومت بالایی ساخت، به همین دلیل است که در سال های اخیر تولید و بازار فروش این نوع از تیرچه ها از توجه بالایی برخوردار گردیده است.

همانطور که در بخش های قبلی اشاره شد برای تولید تیرچه پیش تنیده از دستگاه های اتومات نیز استفاده می شود، اگر قادر باشیم در سال های بعد بتوانیم دستگاه هایی مدرن با قابلیت بهتر  بسازیم در این صورت میزان سفارش تیرچه های پیش تنیده به طور قابل ملاحظه افزایش پیدا خواهد کرد.

کارخانه های تولید تیرچه پیش تنیده هر کدام با توجه به دستگاه ها و البته استانداردهایی که دنبال می کنند، این محصولات را با کیفیت متفاوت تولید می کنند، به همین دلیل قیمت متفاوتی برای آن بر اساس فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شود. ابعاد و ضخامت تیرچه ی پیش تنیده می تواند به طور ویژه هزینه ی درخواستی را تحت کنترل قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت این محصولات با ما در ارتباط باشید.


۱۲:۲۵:۲۶ | پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Thursday 06 / 08 August / 2020