#اخبار کرونا #نتایج کنکور در سایت سنجش sanjesh.org #المپیک 2020 توکیو #اخبار دولت سیزدهم, کابینه دولت #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

میکرونیدلینگ برای جوانسازی، ترمیم جای جوش، زخم و کلاژن سازی

اگر پوستی سفت و جوان‌تر می‌خواهید اما از عمل جراحی پلاستیک و یا لیفت صورت بیزار هستید، یک روش درمانی کم تهاجمی به‌‌نام میکرونیدلینگ وجود دارد که می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

اگر پوستی سفت و جوان‌تر می‌خواهید اما از عمل جراحی پلاستیک و یا لیفت صورت بیزار هستید، یک روش درمانی کم تهاجمی به‌‌نام میکرونیدلینگ وجود دارد که می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. میکرونیدلینگ شامل قراردادن بی‌شمار سوزن‌های ریز در پوست برای افزایش تولید کلاژن و کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک است.  با استفاده از روند بهبودی طبیعی بدن، میکرونیدلینگ می‌تواند درمان ضد پیری باشد که بدنبال آن بوده‌اید. بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه کار و همچنین خطرات و مزایای مربوط به آن بیندازیم.

عملکرد و تاثیر میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، یک درمان کم تهاجمی است که متخصصان پوست دهه‌ها پیش از آن برای درمان زخم‌های صورت استفاده می‌کردند، اما اخیراً به عنوان یک درمان ضد پیری محبوب شده است، به ویژه با انتشار دستگاه‌های میکرونیدلینگ در خانه به نام درمارولر یا میکرو غلتک. میکرونیدلینگ شامل غلتاندن یک وسیله پوشیده از سوزن بر روی پوست، ایجاد صدها سوراخ کوچک و کم عمق در سطح پوست است.

اگرچه فکر سوراخ شدن توسط صدها سوزن کوچک نمی‌تواند خوشایند ​​ باشد، اما در واقع می‌تواند کارهای بزرگی برای پوست شما انجام دهد. سوزن‌های میکرو، آسیب‌هایی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شوند پوست روند بهبودی طبیعی را که با تولید کلاژن آغاز می‌شود، شروع کند. با تولید کلاژن بیشتر در پوست، متوجه می‌شوید که خطوط ریز پر شده و چین و چروک‌ها کمتر دیده می‌شوند. پوست شما پر و لطیف‌تر می‌شود و درخشش جوانی به شما می‌بخشد.

علاوه بر تقویت تولید کلاژن برای مزایای ضد پیری، میکرونیدلینگ علاوه بر بهبود رنگ و بافت پوست، می‌تواند جای زخم، علائم کشیدگی و زخم‌های جراحی را نیز از بین ببرد. این ممکن است به کاهش ظاهر لکه‌های پیری و منافذ بزرگ نیز کمک کند. اگرچه در درجه اول در صورت استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای قسمت‌های دیگر بدن نیز مفید باشد.

در طول میکرونیدلینگ چه اتفاقی میافتد ؟

از ابتدا تا انتها، روش ​​میکرونیدلینگ حدوداً دو ساعت طول می‌کشد. در هر مکان از 20 تا 60 دقیقه قبل از خود درمان، پزشک شما یک بی‌حس کننده موضعی را در منطقه درمان قرار می‌دهد تا درد را بی حس کند. هنگامی که پوست شما کاملاً بی حس شد، پزشک ممکن است از یک روش تزریق موضعی مانند هیالورونیک اسید برای بهبود هیدراتاسیون پوست و تقویت مزایای درمان استفاده کند.

پس از درمان تزریق، پزشک شما روشی را شروع می‌کند که حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. در طی این روش، پزشک شما از ابزاری مانند قلم به نام dermaroller یا میکرو غلتک برای ایجاد آسیب‌های ریز در لایه بالایی پوست استفاده خواهد کرد. غلتک از سوزن‌های استیل ضد زنگ پوشیده شده است که به صورت کنترل شده و دقیق به داخل پوست نفوذ ، و میکرو کانال هایی را در لایه درم پوست ایجاد می‌کند. بسته به عمق رفتن سوزن‌ها، ممکن است احساس قلقلک خفیف یا احساس خارش شدیدتری داشته باشید.

پس از ایجاد میکروکانال ها، پزشک بسته به شرایطی که تحت درمان قرار داده اید، از روش درمانی تزریق مانند سرم آنتی اکسیدان یا فاکتور رشد استفاده می‌کند. کانالهای میکرو اجازه می‌دهد تا درمان تزریق به عمق پوست نفوذ کند.

بدنبال این روش، بدن شما روند بهبودی و تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهد تا منافذ ریز را بهبود بخشد. نتیجه این کار، پوستی صاف، سفت و جوانتر است. این نتایج در طی هفته‌ها یا ماه‌ها بسته به اینکه چه تعداد از درمان‌ها را انجام می‌دهید، ایجاد خواهند شد.

میکرونیدلینگ برای درمان جای زخم و علائم کشیدگی پوست، به طور معمول با فاصله دو هفته انجام می‌شود و ممکن است پزشک چهار تا شش جلسه درمانی را توصیه کند. برای ضد پیری، درمان‌ تنها هر سه ماه یک استاندارد است.

خطرات میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ به طور کلی برای افراد سالم بی خطر شناخته شده است، اما همه افراد کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند. اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید و شرایط پوستی یا مشکل خاصی دارید که به درمان‌های خانگی پاسخ نداده‌ اند، ممکن است میکرونیدلینگ گزینه‌ای برای بررسی باشد.

اما خطرات مرتبط با میکرونیدلینگ چیست که باید از آنها آگاه باشید:

اگر سابقه اسکارهای پوستی یا پرتودرمانی داشته باشید،و یا باردار باشید ممکن است کاندید ایده آل برای میکرونیدلینگ نباشید. افرادی که زخم‌های باز و بیماری پوستی دارند مانند اگزما و پسوریازیس ممکن است برای این روش توصیه نشوند.

بهبودی پس از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نیز مانند بسیاری از اقدامات زیبایی (از جمله لیفت صورت و یا حتی کاشت ریش در مردان)، دوره بهبودی مشخص و معمولا کوتاهی دارد. برای چندین روز پس از درمان ممکن است پوست شما کمی قرمز باشد. در بیشتر موارد، عوارض جانبی خفیف بوده و طی چند روز فروکش می‌کنند.

 

چقدر هزینه دارد؟

به طور متوسط، هزینه‌های میکرونیدلینگ بسته به اندازه قسمت تحت درمان و تعداد جلسات، متفاوت است. ممکن است به بیش از یک جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز داشته باشد. اگر نگران هزینه هستید، قبل از تصمیم خود از پزشک در مورد آن سوال کنید.


۱۶:۳۹:۲۰ | چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ | Wednesday 28 / 10 October / 2020