#اخبار و نتایج انتخابات 1400 #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار کرونا #یورو2020 #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

بهترین متخصص زنان و زایمان برای پیشگیری، تشخیص و درمان

تخصص زنان و زایمان، شامل مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی برای اندام زنان می‌باشد که بر اندام‌های جنسی و تولیدمثل متمرکز است.

مراقبت‌های مناسب زنان و زایمان کمک می‌کنند تا با تشخیص به موقع و زودهنگام، از بروز بسیاری از سرطان‌های ناخواسته، بیماری‌ها و سایر مشکلات جلوگیری شود. تشخیص به موقع، امری ضروری برای اقدامات مؤثر پیشگیری و درمان است.

صرف‌نظر از سن، وضعیت تأهل، داشتن فعالیت جنسی یا میزان فعالیت جنسی، مراقبت‌های زنانه امری مهم است. حواستان به علائمی که در بدن خود دارید باشد، وقتی که به شما نشان می‌دهد که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد. برای مطرح کردن هرگونه سؤال و مسئله‌ای که در مورد اندام خود یا تغییراتی که ممکن است در آن ایجاد شود دارید، از مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان خودداری نکنید. حتماً باید متخصصی را انتخاب کنید که بتوانید با او راحت صحبت کنید و سؤالات شخصیتان را که ممکن است شما را نگران کرده باشند از او بپرسید.

چه زمانی به پزشک زنان مراجعه کنم؟

زنان بعد از سن 18 سالگی و یا وقتی که فعالیت جنسی‌شان را شروع کردند، بهتر است حداقل یک بار در سال به متخصص زنان مراجعه کنند

در صورت داشتن شرایط زیر، ممکن است حتی بیشتر از اوقات دیگر، نیاز باشد که چکاپ زنانه انجام دهید:

علاوه بر این، زنان و دختران در هر سنی در صورت مشاهده ناهنجاری‌هایی در سینه، دستگاه تناسلی، چرخه قاعدگی یا باردار شدن باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند. در صورت بروز علائم زیر باید با پزشک خود مشورت کنید:

اولین جلسه‌ی مراجعه به متخصص زنان و زایمان چگونه است؟

 

اولین مراجعه به متخصص زنان می‌تواند ترسناک باشد، اما دانستن اینکه چه چیزی را باید انتظار داشته باشید می‌تواند کمک کننده باشد ... این معاینه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

آماده‌سازی

آماده شدن برای ویزیت ممکن است به شما کمک کند تا آرام باشید و از مراجعه‌ی خود بیشترین بهره را ببرید.

حواستان باشد که در زمانی که برای مراجعه‌تان برنامه‌ریزی کرده‌اید، پریود نباشید. خونریزی می‌تواند بر دقت نتایج تأثیر بگذارد و انجام برخی از آزمایش‌ها را برای پزشک متخصص دشوار می‌کند. اگر فکر می‌کنید ممکن است در این مدت پریود شوید باید قبل از مراجعه برای انجام معاینه، به پزشک اطلاع دهید - در این صورت می‌توانید برای وقتی دیگر مجدداً نوبت بگیرید.

قبل از مراجعه‌تان حداقل 24 ساعت دوش نگیرید. از استعمال هرگونه مواد دیگر پاک‌سازی واژن استفاده نکنید. آن‌ها می‌توانند بسیاری از مشکلات موجود در واژن را پنهان کنند.

از آنجا که قسمت اول معاینه عمدتاً شامل صحبت درباره‌ی شرایطتان است، باید قبل از ورود به اتاق پزشک بدانید که می‌خواهید در مورد چه موضوعی صحبت کنید. فهرستی از تمام نگرانی‌ها و سؤالات کلی که می‌خواهید درباره آن‌ها صحبت کنید، تهیه کنید و فراموش نکنید که مشکلاتی را نیز که ممکن است با آن مواجه شوید، در این فهرست قرار دهید.

سابقه‌ی شخصی

قبل از معاینه فیزیکی، ممکن است از شما خواسته شود که یک فرم پرسشنامه را پر کنید یا ممکن است پزشک یا پرستار این سؤالات را از شما بپرسند:

در مورد بیماری، آلرژی، جراحی و بارداری که در گذشته داشته‌اید از شما سؤال می‌شود. ممکن است از شما سؤال شود که آیا سیگار می‌کشید و چقدر سیگار می‌کشید. همچنین ممکن است از شما سؤال شود که آیا در نگه داشتن ادرار خود مشکلی دارید؟ پزشک شما شرایط پیشگیری از بارداری شما را بررسی می‌کند. اگر از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنید، از شما سؤال می‌شود که آیا عوارض جانبی را تجربه کرده‌اید یا خیر.

از این فرصت برای صحبت در مورد پیشگیری از بارداری با پزشک خود استفاده کنید، زیرا گزینه‌های شما برای کنترل بارداری در طول زندگی تغییر می‌کند. برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه اکنون از کدام روش استفاده کنید، این نکته را در نظر بگیرید که هر روش چقدر برای شما مناسب عمل می‌کند.

معاینات فیزیکی

بعد از معاینه فیزیکی

این زمانی برای مشاوره و صحبت بیشتر با پزشک معالجتان است. در این زمان پزشک در مورد نتایج معاینه‌تان صحبت خواهد کرد، هرگونه پیگیری یا مشاوره‌ای را که ممکن است لازم باشد ترتیب می‌دهد و شما می‌توانید هر سؤال دیگری که دارید بپرسید. این فرصت دیگری برای صحبت کردن در مورد نگرانی‌هایتان در مورد رابطه جنسی، روش‌های کنترل بارداری، بارداری، سقط جنین، بیماری‌های مقاربتی، از دست دادن کنترل ادرار، اختلالات و بیماری‌های ارثی، ناباروری، علائم سرطان، معاینه‌ی سینه‌ی خود و یائسگی است. اجازه ندهید که خجالت به سلامتی‌تان آسیب بزند. حرفتان را بزنید...

اگر آزمایش‌های آزمایشگاهی چیز غیر معمولی را نشان دهد، پس از مشخص شدن نتایج با شما تماس گرفته می‌شود. نتایج آزمایش بارداری معمولاً در طول ویزیت شما آماده می‌شود. نتایج آزمایش‌های دیگر ممکن است سه تا 14 روز طول بکشد. پزشک به شما می‌گوید چه مدت باید منتظر بمانید.

برای حفظ و مراقبت از سلامتی‌تان در آینده نیز لازم است نوبت‌هایی را برای مراجعه منظم به متخصص زنان و زایمان رزرو کنید.


۸:۴۷:۵۴ | شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ | Saturday 31 / 10 October / 2020