#اخبار کرونا #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #ثبت نام در سامانه تردد taradodtehran.com #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

تفاوت بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا بخشی از بازاریابی و توسعه‌ی کسب و کار است که، کار تولید محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه را انجام می‌دهد.

https://khabarpu.com/img/post/1608635290.jpg

بیایید با این جمله شروع کنیم:

«استراتژی محتوا لازمه‌ی بازاریابی‌ست!»

این جمله برای شما چه معنی‌ای دارد؟ بسیار سخت و غیرقابل درک است یا اصلاً آن را بسیار کلیشه‌ای و ساده می‌دانید؟ در این متن موشکافانه به بازاریابی و استراتژی محتوا می‌پردازیم. اما برای شروع شاید بد نباشد که از این سؤال شروع کنیم:

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا بخشی از بازاریابی و توسعه‌ی کسب و کار است که، کار تولید محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه را انجام می‌دهد. و هدف آن جذب مخاطب‌های جدید، در عین حفظ مخاطب‌های قبلی برای هدایت به سمت اقدامات سودآور است.

به دو کلمه‌ای که در بالا به صورت توپر قرار گرفته‌اند دقت کنید. این دو کلمه فرق اساسی بازاریابی محتوا با سایر اطلاعات بیهوده‌ای‌ست که شرکت‌ها سعی می‌کنند با آن‌ها به سوددهی و فروش محصولات‌شان برسند را نشان می‌دهد. و ما را به مزایای بازاریابی محتوا می‌رساند.

https://khabarpu.com/img/post/1608635301.jpg

 

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

حالا که حرف از مزایای بازاریابی محتوا شد، بیایید خیلی سریع و کلّی نگاهی به آن‌ها بیاندازیم.

اعتماد

در قدم اوّل شما با تولید محتوا تبلیغ نمی‌کنید و سعی نمی‌کنید که محصولات خود را به مشتری تحمیل کنید. بلکه با دادن اطلاعات مفید و ارزنده سعی می‌کنید، او را راهنمایی کرده تا مشکلات خود را برطرف نماید. و شما با تولید محتوا تخصصی در حوزه‌ی خود اعتماد مشتری را به تخصص خود و سپس برند خود افزایش می‌دهید.

آگاهی از برند

این مسلم است که بسیاری از افراد برند شما را نمی‌شناسند. اما شما با تولید محتوای تخصصی خود، پیوندهای ورودی و ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهید و باعث ورود افراد جدید به سایت خود شده و آن‌ها را با برند و محصولات و یا خدمات خود آشنا می‌کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1608635308.jpg

 

نرخ تبدیل بیشتر

منظور از نرخ تبدیل کاری‌ست که شما از مخاطب انتظار دارید انجام دهد. این کار می‌تواند خرید باشد، یا دانلود یا درخواست خدمت یا هرچیزی دیگری. هرچه کاربران سایت شما افزایش یابند، طبیعتا نرخ تبدیل شما هم افزایش خواهد یافت.

سئوی بهتر

با تولید محتوا شانس شما برای داشتن سئوی بهتر، بیشتر می‌شود. به این دلیل که با تولید محتوا، صفحات ورودی سایت شما به شدت افزایش یافته و در اختیار صفحات جست‌وجوگر قرار می‌گیرد.

هزینه کمتر

هزینه‌ی بازایابی محتوا 62 % کم‌تر از روش‌های سنتی و معمول بازاریابی‌ست و از طرفی نرخ بازدهی آن 3 برابر بیشتر از سایر روش‌هاست. ساده این که بسیار کم هزینه‌تر و به صرفه‌تر خواهد بود.

حالا که به خوبی با مفهوم بازاریابی محتوا آشنا شدیم بیایید به سراغ کلیدی و سؤال ابتدایی بازگردیم:

استراتژی محتوا چیست؟

بسیار ساده‌ انگارانه‌است اگر فکر کنیم در دنیایی روزانه تعداد غیرقابل تصوری پست گذاشته می‌شود، ایمیل فرستاده می‌شود، پیام رد و بدل می‌شود، ویدئو دیده می‌شود و... می‌توان بی‌هیچ استراتژی شروع به تولید محتوا کرد و به زمین نخورد.

درست خواندید، تولید محتوا بدون آن که استراتژی‌ای برای آن داشته باشید و یا آموزش آن را دیده باشید، قطعا با شکست مواجه خواهد شد.

خیلی افراد گمان می‌کنند که استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا دار هردو به یک معنا هستند، اما به اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم، این دو، فقط دارای نقاط مشترکی هستند.

به طور ساده، استراتژی محتوا بخشی از بازاریابی محتواست که با توجه به اهداف و چشم‌اندازهای بازاریابی، تقویم استراتژی برای تولید، انتشار و توزیع محتوا چیده می‌شود.

نقطه‌ی مشترک استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا می‌شود: شناسایی مخاطبان و چشم‌انداز و اهداف و ایده‌پردازی برای آینده.

اگر می‌خواهید تفاوت‌های استراتژی محتوا با بازارایابی محتوا را به طور دقیق و کامل بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ‌وجه این مطلب از سایت نوین را از دست ندهید: تفاوت استراتژی محتوا با بازاریابی محتوا!

به طور کلی‌ استراتژی محتوا به به چشم‌انداز کلی اهمیت داده و به دنبال دلایل تولید و مدیریت محتواست. خلاصه این که هروقت سؤالات «ما چه کار می‌کنیم؟ چه را دوباره این کار را تکرار می‌کنیم؟» به سراغ‌تان آمد، این استراتژی محتواست که می‌تواند کمک و یاور شما در ادامه‌ی راه باشد.

شما به استراتژی‌هایی برای محتوای خود نیاز دارید که مناسب شرکت، مخاطب و شرایط‌تان باشد. و زمان دارای این قابلیت بوده که در صورت تغییر شرکت، مخاطب و یا شرایط، از خود انعطاف کافی نشان دهد.

برای این کار بهتر است استراتژی خود را برای 6 ماه تا 2 آینده مشخص کنید و براساس آن شروع به تولید محتوا نمایید.

و در قدم بعدی این کار مخاطبان خود را به درستی بشناسید، بدانید که چه کسانی با چه سنی و شغل و ابزاری هستند. تا بتوانید محتوای مناسب با نیاز آنان در استراتژی خود قرار دهید.

یکی دیگر از مراحل مهم استراتژی محتوا که باید آن را به خوب بیاموزید بررسی محتواست.

بررسی محتوا

در این بخش به طور خیلی خلاصه و کوتاه سعی می‌کنیم تعدادی از مراحل بررسی محتوا را مرور کنیم. برای دسترسی به مراحل کامل بررسی محتوا، می‌توانید به مقاله‌ی استراتژی محتوا چیست؟ از سایت نوین مراجعه کنید.

فهرست محتوای موجود

از ابتدایی‌ترین اقدامات بررسی محتوا، ایجاد یک فهرست از محتوای موجود است. اگر سایت کوچکی داشته باشید می‌توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، در غیر این صورت نیازمند کمک از برنامه‌ها و نرم‌افزارها خواهید بود. که در مقاله‌ی ذکر شده، از تعدادی از این برنامه‌ها یاد شده.

سازمان‌دهی و برچسب‌گذاری

این برچسب‌گذاری‌ها باید براساس موضوع، طول محتوا، لحن و... باشد تا بتواند به شما نشان دهد که کدام برچسب‌ها برای مخاطبان شما جذاب‌تر بوده، یا کدام دسته از مخاطبین شما را تحت تأثیر خود قرار داده، تا بتوانید تصمیم بگیرید که در آینده چه استراتژی‌ای برای محتوای خود خواهید داشت.

آنالیز داده‌ها برای یافتن الگوها

 وقت آن است که به بررسی بنشینید و بفهمید که کدام محتواها برای شما تأثیرگذار بوده، آیا دارای تأثیر مثبت بود یا منفی و... . اما فراموش نکنید که در میانه مطالب خود همیشه خلأهایی خواهید داشت.

تعیین اهداف

حالا که محتوای سایت خود را مورد بررسی قرار داده‌اید وقت آن است که به تعیین اهداف برای آینده‌ی آن بنشینید. در نظر داشته باشید که در محتواهای آینده، نقاط ضعف گذشته را هم برطرف کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1608635317.jpg

هنوز از آموختن استراتژی‌ محتوا خسته نشده‌اید، اشکالی ندارد، بیایید شما را با دنیای بی‌پایان آموزش‌های استراتژی محتوای سایت نوین آشنا کنیم: آموزش جامع بازاریابی محتوا. این‌جایی‌ست که درست‌ترین و دقیق‌ترین اطلاعات آموزشی را به راحتی و آسانی می‌توانید بیاموزید و دیگر نگرانی‌ای از بابت عدم داشتن دانش کافی نداشته باشید.

شرکت نوین با چندین سال سابقه در دیجیتال مارکتینگ و آموزش تولید محتوا، می‌تواند در بازاریابی محتوای برند شما، همراه‌تان بوده و با یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای شما را به اهداف نهایی کسب و کارتان برساند. در صفحه‌ی خدمات استراتژی و بازاریابی محتوای نوین، بیشتر از جزئیات این خدمات بخوانید.

اگر حس می‌کنید سؤال و یا درخواستی دارید که جواب آن در سایت نمی‌توانید پیدا کنید، کافی‌ست از طریق صفحه‌ی تماس در سایت نوین، درخواست خود را برای مشاوره‌ی رایگان ثبت‌ نمایید یا همین حالا با شماره‌ی: 021-58438 تماس بگیرید.


۱۴:۴۰:۲۴ | سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ | Tuesday 22 / 12 December / 2020