#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

تولید دریچه‌های کامپوزیتی اصلاح شده در کشور

دریچه‌های فاضلاب دریچه‌هایی هستند که برای دسترسی بهتر کارگران و متخصصین به تجهیزات زیرزمین و شبکه‌های فاضلاب شهری روی لوله‌‌ها یا منهول‌های بزرگ قرار می‌گیرند. این دریچه‌ها انواع مختلفی دارند، دریچه چاه کامپوزیتی از جدید‌ترین مدل‌ دریچه منهول است.

دریچه کامپوزیت

در گذشته دریچه‌های فاضلاب بین شهری از جنس بتن و یا چدن ساخته می‌شد، این سازه‌ها به مرور زمان مشکلاتی را برای سازمان‌ها به وجود آوردند و همین نکته باعث منسوخ شدن آن‌ها شد. دریچه چاه کامپوزیتی مشکلات دریچه‌های گذشته را ندارد.

دریچه منهول کامپوزیت از چه ترکیباتی تهیه می‌شود؟

به طورکلی به موادی که از کنار هم قرار گرفتن دو یا چند ماده مختلف تولید می‌شوند، به‌طوری که خواص ماده جدید متفاوت با مواد تشکیل دهنده آن باشد، کامپوزیت می‌گویند.

تولیدکنندگان در روند تولید دریچه‌های منهول، بعد از مواجهه با مشکلاتی نظیر آمار بالای سرقت دریچه‌های چدنی و نیز سنگینی بیش از حد دریچه‌های بتنی، به سراغ تولید محصولی رفتند که هم ضدسرقت باشد و هم‌وزن کمتری نسبت به نمونه بتنی داشته باشد. در این مرحله، قاب و دریچه چاه کامپوزیتی تولید و به بازار عرضه شد.

دریچه چاه کامپوزیتی در چه مکان‌های قابل نصب است؟

این دریچه‌ها به دلیل داشتن مزایای فراوان و حل مشکلاتی مانند سرقت دریچه، کاربرد روز افزونی داشته و در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، آب و فاضلاب، برق و مخابرات و... کاربرد دارد. در واقع کاربرد اصلی این دریچه‌ها در صنایع، پوشاندن دهانه منهول‌ها در سطح شهر و روستا به منظور ایجاد آسایش و امنیت برای تردد اتومبیل‌ها و عابرین پیاده و فراهم کردن امکان بازدید از تأسیسات زیرزمینی است.

ویژگی دریچه چاه کامپوزیتی

این نوع دریچه وزن نسبتاً سبکی دارد، با این حال از دریچه های نانو کامپوزیت و پلی اتین سنگین‌تر است. از دیگر ویژگی‌های دریچه چاه کامپوزیتی باید به ضدسرقت بودن آن اشاره کرد، این دریچه از مواد غیر بازیافت تولید شده و آمار سرقت آن را  کاهش داده است.

این دریچه یک عایق حرارتی و الکتریکی است، استفاده از این دریچه به دلیل حفظ ایمنی عابرین پیاده و جلوگیری از وقوع حادثه احتمالی باعث شده تا از آن در صنایع برق و مخابرات و گاز و پتروشیمی استفاده‌ی زیادی شود..

با این حال دریچه چاه کامپوزیتی معایبی هم دارد، این دریچه به دلیل غیر بازیافتی بودن به محیط‌زیست آسیب می‌رساند. دریچه چاه کامپوزیتی در صورت مفقود شدن توسط دستگاه‌های فلزیاب شناسایی نمی‌شوند و از همه مهم‌تر، قیمت دریچه منهول کامپوزیت از سایر دریچه‌ها گران‌ةر بوده و در خیلی از مواقع استفاده از این دریچه‌ها به صرفه نیست.

دریچه های نانو کامپوزیت

نسل جدید دریچه چاه کامپوزیتی (نانو کامپوزیت)

دریچه های نانو کامپوزیت نسل جدید دریچه‌های منهول و بی‌نقص‌ترین دریچه منهول موجود در بازار است. از مزایای این دریچه در ابتدا رسانایی آن (جهت شناسایی شدن با دستگاه فلزیاب) سبکی نسبی، مقاومت بالا در برابر اشعه UV خورشید، ضربه و فشار همه و همه از مزایای این دریچه است.

نکته‌ای که این دریچه را در مقایسه با محصولات دیگر متمایز کرده است، ضدسرقت بودن و در عین حال قابل بازیافت بودن آن است. این محصول توسط دستگاه‌های صنعتی ویژه‌ای بازیافت می‌شوند.

این دریچه در مقاومت‌های مختلف، مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید می‌شود.

دریچه چاه کامپوزیتی یک انتخاب مناسب برای منهول‌های شهری است. نانوکامپوزیت رادیس، نسل جدید دریچه‌های کامپوزیتی است که کامل‌ترین دریچه موجود در بازار به شمار می‌آید. اگر به دنبال خرید دریچه منهول مقاوم و با ضمانت هستید به وبسایت رادیس به نشانی Radis.in مراجعه کنید.


۱۷:۰۵:۳۵ | دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ | Monday 18 / 01 January / 2021