#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

سیسمونی چیست و چه نکاتی را باید در خرید آن رعایت کنیم؟

احتمالاً ریشه کلمه‌ی سیسمونی برای شما جالب باشد، سیسمونی به زبان سانسکریت sismuni نوشته می‌شود. در انگلیسی هم شاید نزدیکترین کلمه به سیسمونی layette باشد.

https://khabarpu.com/img/post/1613294544.jpg

احتمالاً ریشه کلمه‌ی سیسمونی برای شما جالب باشد، سیسمونی به زبان سانسکریت sismuni نوشته می‌شود. در انگلیسی هم شاید نزدیکترین کلمه به سیسمونی layette باشد. در پاسخ به سوال سیسمونی چیست ؟ باید بگوییم سیسمونی یکی از رسوم‌های معروف و قدیمی ایرانی است. قدمت رسم سیسمونی را نمی توان بدرستی تخمین زد. در واقع سیسمونی به رخت و لباس، لوازم خواب و حمام اولین نوزاد می گویند. در عموم نقاط کشورمان رسم بر این است که خانواده عروس تمامی وسایل مورد نیاز برای نوزاد اول را تهیه می کند و به خانه فرزندشان می فرستند. و پس از خرید سیسمونی نوزاد تمامی دوستان و اقوام را در جشنی به نام جشن سیسمونی دعوت می کند.

رسوم‌های قدیمی در سیسمونی چیست؟

معمولاً بعد از ماه ششم حاملگی یعنی ماه هفتم سیسمونی را می‌فرستادند. رسم بر این بود که خانوادهٔ داماد برای صرف نهار به خانهٔ عروس دعوت می‌شدفلسفه‌ی سیسمونی نیز مانند سایر رسوم ما در جهت کمک به تازه دامادها و عروس ها بوده است. همانطور که همه چیز دست خوش تغییرات شده است، رسم سیسمونی و لیست سیسمونی نیز در گذر زمان دچار تغییر و تحول شده است. در ایام قدیم موارد زیر به عنوان سیسمونی ارسال می‌شده است.

سیسمونی عصر مدرن

امروزه اقلام سیسمونی تغییر کرده‌اند و رسوم خریدن سیسمونی در مناطق مختلف ایران متفاوت است. لیست اقلام اصلی سیسمونی به شرح زیر است:

نکات مهم خرید سیسمونی برای نوزاد

پیش از خرید لوازم نوزاد، چندین پرسش مطرح می شود:

-1گنجایش فضایی که به سیسمونی اختصاص می دهید؛ چقدر است؟

-2 فرزند شما در چه فصلی متولد می‌شود، نیازهای مرتبط با فصل و سن او چیست‌؟

-3 حداكثر توانایی مالی شما چه میزان است‌؟ نیازها را با قدرت خریدتان هماهنگ كنید تا نیمه‌كاره رها نشود.

-4 جنسیت دلبندتان  چیست‌؟ برخی نیازها با جنسیت رابطه دارد و این آگاهی از اسراف جلوگیری می‌كند.

یافتن پاسخی برای این پرسشها، پیش از اقدام به خرید لازم است.

در نظر گرفتن آنکه هزاران سال است که انسانها بدون بطری پلاستیکی یا شلوار لاستیکی کودک خود را بزرگ کرده اند به این نتیجه می رسیم که "ضروریات" مفهومی گُنگ دارد

یك سیسمونی خوب، خریدی است كه در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار پیش نیاید.

بهترین زمان برای خرید سیمونی، ماه های ششم و هفتم  بعد از مشخص شدن جنسیت نوزاد  می باشد.

البته خیلی از مادران از قبل بارداری اقدام به خرید لوازم بازی نوزاد میکنند که این مورد، بستگی به شرایط دارد

سیسمونی شامل وسایل و لوازمی می باشد که نوزاد در ماه های اول نیازمند است.

https://khabarpu.com/img/post/1613294556.jpg

فروشگاه سیسمونی نی نی بابا |خرید سیسمونی

فروشگاه سیسمونی نی نی بابا فعالیت خود را از سال 1394 به عنوان تامین کننده محصولات نوزاد و کودک اصیل ایرانی و خارجی نظیر انواع کالسکه، کریر، ساک لوازم، روروئک، صندلی غذا، صندلی خودرو، دوچرخه، سه چرخه و ماشین شارژی برای‌ فروشگاه های اینترنتی آغاز کرد.

در نی نی بابا راهنما خرید ماشین شارژی برای بچه ها آورده شده است که با ترکیبی از قیمت، مجموعه ویژگی ها، دوام، دوام باتری و سایر عوامل تعیین می شود.تخصص اعضای این شرکت به حوزه محصولات نوزاد وسیسمونی و تجربه آنها در تامین بیش از بیست هزار سفارش برای فروشگاه های متعدد موجب شد تا در سال 97 اقدام به تاسیس فروشگاه اینترنتی نی نی بابا به منظور عرضه سریع و مقرون به صرفه تر این محصولات به مصرف کنندگان کنند.

 


۱۳:۵۶:۰۳ | یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | Sunday 14 / 02 February / 2021