#اخبار کرونا #ماه رمضان #اخبار برجام #لیگ قهرمانان آسیا #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #سامانه ثبت املاک amlak.mrud.ir + راهنما #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #بیت کوین و ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

آموزش تعمیر فن مایکروفر

مایکروفر دستگاه مهمی است که روزانه به آن نیاز دارید، اگر هر یک از قطعات ماکروفر خراب یا آسیب ببیند، ممکن است دستگاه به درستی کار نکند و این می‌ تواند برای شما مشکل ایجاد کند.

https://khabarpu.com/img/post/1614161182.jpg

مایکروفر دستگاه مهمی است که روزانه به آن نیاز دارید، اگر هر یک از قطعات ماکروفر خراب یا آسیب ببیند، ممکن است دستگاه به درستی کار نکند و این می‌ تواند برای شما مشکل ایجاد کند. در نتیجه مهم است که هر مشکلی که برای مایکروفر به وجود می ‌آید در اسرع وقت حل شود. اگر تجربه استفاده از وسایل الکترونیکی را دارید، می توانید قطعات را تعویض کنید. اما توصیه می‌ شود برای این منظور، با نمایندگی تعمیرات مایکروفر تماس بگیرید.

خرابی فن ماکرفر یکی از شایع ترین مشکلات آن است. در صورت خراب شدن فن مایکروفر و توقف کار، ابتدا باید دلیل دقیق آن را بفهمید و سپس نسبت به تعمیر فن مایکروفر اقدام کنید. همچنین لامپ مگنترون یکی از قطعات مهم مایکروفر است. در این مقاله آموزش تعمیر فن مایکروفر و دلایل رایج خرابی فن مایکروفر به شما ارائه می‌گردد. اما بهتر است در صورت مشاهده هرگونه خرابی به نمایندگی تعمیرات مایکروفر مراجعه نمایید تا از بهترین خدمات برخوردار شوید.  

اولین دلیل احتمالی کار نکردن فن مایکروفر، مسئله خرابی موتور فن اگزوز است. این قسمت به گردش هوا از طریق سیستم اگزوز کمک می کند. برای اطلاع از خطای موتور فن، باید آن را از داخل مایکروفر خارج کرده و سعی کنید با استفاده از دست، پره های فن را بچرخانید. اگر متوجه شدید که پره ها آزادانه نمی چرخند، باید موتور فن را تعویض کنید. با این حال اگر آزاد به نظر می رسند، از یک مولتی متر برای تست موتور و همچنین برق ورودی استفاده کنید. اگر موتور قدرت دارد اما هنوز کار نمی‌ کند، باید آن را تعویض کنید.   نحوه بررسی موتور فن مایکروفر: ابتدا با جدا کردن دوشاخه مایکروفر از پریز برق شروع کنید. موتور فن معمولاً در پشت مایکروفر، در بالای آن قرار دارد. درپوش موتور فن را برداشته و به صورت دستی موتور را بچرخانید. در صورت چرخش فن، آن را از دستگاه جدا کنید تا با استفاده از مولتی متر آن را آزمایش کنید. با تنظیم مولتی متر روی Rx1 ، پایانه های موتور را با پروب ها لمس کنید تا پیوستگی را آزمایش کنید. اگر فن در مرحله 2 روشن نشود، یا اگر فن شما تداوم ندارد، ممکن است به موتور فن جایگزین نیاز داشته باشید.  

دلیل دیگر کار نکردن فن اگزوز مایکروفر می تواند مشکل در ترموستات باشد. ترموستات عمدتاً وظیفه نظارت بر دمای هوا را بر عهده دارد و در صورت نیاز فن را روشن می کند. اگر معیوب شود، فن چرخانده نمی ‌شود. بنابراین می ‌توانید ترموستات را با استفاده از یک مولتی متر برای تداوم تست کنید. اگر تداوم ندارد، ممکن است مجبور شوید با تماس با نمایندگی تعمیرات مایکروفر نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

اگر صفحه اصلی کنترل مایکروفر شما از کار افتاده یا آسیب دیده باشد، این امر نیز می‌تواند در فن خروجی مایکروفر تأثیر بگذارد. قبل از تعویض برد کنترل اصلی، ابتدا باید تمام سیم کشی ها و موتور فن را بررسی کنید. فقط پس از آن باید به فکر جایگزینی باشید. در صورتی که موتور فن نیرویی دریافت نکند، ممکن است صفحه کنترل اصلی خطا داشته باشد. از یک متخصص برای تعویض برد اصلی کنترل کمک بگیرید زیرا می ‌تواند یک روند، پیچیده و پرمخاطره باشد. نمایندگی تعمیرات مایکروفر  بهترین گزینه برای این امر است.

 

فیلتر زغال معمولاً در پشت کوره خروجی هوا قرار دارد. کوره را بردارید تا به فیلتر دسترسی پیدا کنید. روش حذف کوره در مدل ها متفاوت است، برای تعیین نحوه حذف کوره برای مدل خود به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. فیلتر را بردارید تا از نظر بصری هرگونه علائم باقی مانده یا آسیب دیدگی را بررسی کنید. اگر فیلتر شما خراب است، مسدود شده یا بیش از اندازه استاندارد کار کرده، به یک فیلتر جدید نیاز دارید.

 

اگر فن مایکروفر شما متوقف شده و کار نمی‌کند، ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر با چربی باشد. فیلتر، گریس روغن ها و چربی های غذایی را که در حال گرم شدن هستند، به دام می اندازد تا سیستم اگزوز تمیز باقی بماند. گاهی پیش می ‌آید که فیلترهای چربی با گذشت زمان مسدود شده و نیاز به تعویض دارند.   نحوه بازرسی فیلتر چربی مایکروفر: این یک بازرسی بسیار ساده است. برای تکمیل آن نیازی به ابزار ندارید. فیلترهای گریس به طور معمول در پایین مایکروفر قرار دارند و با گیره های فنری در جای خود قرار می گیرند. فیلتر چربی را پیدا کرده، خارج کنید تا بتوانید آن را بررسی کنید. به دنبال علائم آسیب، فیلتر چربی را به صورت بصری بازرسی کنید. شما می توانید فیلتر چربی را با آب و صابون تمیز کنید، اگر چربی قابل تمیز کردن نباشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل آن باشد. اگر فیلتر خراب است یا بعد از تمیز کردن هنوز مسدود است، به یک فیلتر چربی جایگزین نیاز دارید.  

اگر فن مایکروفر شما دیگر کار نمی‌کند، ممکن است مجموعه دامپر مشکل ایجاد کند. دامپر نوعی فلپ است که از فلز یا پلاستیک ساخته شده و در هنگام خاموش شدن، فن را مهر و موم می کند و در هنگام کار، فن خروجی باز می شود. فلپ اغلب دارای فنر است یا ممکن است به گونه ای طراحی شود که با تکیه بر نیروی جاذبه به راحتی باز و بسته شود.   نحوه بازرسی مجموعه دامپر مایکروفر: قبل از شروع، مایکروفر را خاموش کرده و اتصال برق را قطع کنید. اشیایی را که می تواند مانع از باز و بسته شدن دامپر شود، بررسی کنید. همچنین باید از نظر بصری دامپر را از نظر علائم سایش، ترک خوردگی یا آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر در هنگام بازرسی مشکلی را شناسایی کردید، به یک مجموعه دامپر جدید برای تعویض نیاز دارید.   استفاده از خدمات نمایندگی

در اینجا آموزش تعمیر فن مایکروفر به صورت خلاصه برای شما ارائه شد، اما با توجه به اینکه مایکروفر یک دستگاه الکترونیکی کاملا تخصصی است و در صورت تعمیر نادرست ممکن است خسارات بیشتری به بار آید، بنابراین بهتر است تعمیرات فن مایکروفر خود را به نمایندگی تعمیرات مایکروفر و قطعات لوازم خانگی بسپارید و آرامش خاطر داشته باشید که بهترین خدمات تعمیرات برای مایکروفر شما انجام می‌ شود.


۱۶:۰۵:۴۹ | چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ | Wednesday 24 / 02 February / 2021