#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

10 نکته مهم که هنگام خرید خانه باید انجام بدهیم

ممکن است خرید خانه برای بسیاری از افراد پیچیده باشد اما اگر بتوان اصول اولیه خرید خانه را مدنظر قرار داد، احتمال دارد کمتر با دردسر مواجه شویم و در نتیجه تجربه خوبی به جهت خرید خانه بدست خواهیم آورد.

https://khabarpu.com/img/post/1638783540.jpg

ممکن است خرید خانه برای بسیاری از افراد پیچیده باشد اما اگر بتوان اصول اولیه خرید خانه را مدنظر قرار داد، احتمال دارد کمتر با دردسر مواجه شویم و در نتیجه تجربه خوبی به جهت خرید خانه بدست خواهیم آورد. به طور کلی خرید خانه به خصوص برای اولین بار، می‌تواند دلهره آور باشد. در واقع تصمیم‌هایی که در این مسیر گرفته می‌شود ممکن است میلیون‌ها تومان برای شما صرفه‌جویی به ارمغان آورد و یا حتی برایتان هزینه‌بر شود. حال اگر در حال حاضر قصد خرید خانه را دارید، به ادامه‌ی این مقاله دقت کنید چرا که سعی کرده‌ایم به نکات ارزشمندی اشاره کنیم که دانستن آنها قبل از هر گونه اقدام به جهت خرید خانه ضروری به نظر می‌رسد.

بررسی ضرورت خرید خانه

در اولین گام باید بررسی کنید که آیا واقعاً به خرید خانه احتیاج دارید؟ شاید از نظر بسیاری از افراد بررسی این مورد خنده‌دار به نظر بیاید اما طیف وسیعی از افراد ممکن است در برهه‌ای از زندگی‌شان، نیاز به خرید خانه نداشته باشند و رهن و اجاره آپارتمان و خانه بهترین راه‌حل برای آنها باشد.

ضمناً اگر از قبل صاحب خانه هستید، باید بررسی کنید که آیا نیاز به فروش خانه دارید؟ گاهاً در بازارهای رو به رشد، فروش خانه اشتباه بزرگی است که بسیاری از افراد در دام آن می‌افتند. بنابراین پس از در نظر گرفتن این دو موضوع باید به سراغ گزینه‌های بعدی بروید که در ادامه می‌آوریم.

در مورد بودجه‌تان تصمیم‌ بگیرید

اینکه برای خرید خانه چه مقدار می‌خواهید خرج کنید دارای اهمیت است که بررسی این موضوع به پس‌اندازهایتان بستگی دارد. البته اینکه چه انتظاری از خانه جدیدتان دارید نیز موثر است. به طور کلی فقط می‌توانید به اندازه‌ی سرمایه‌تان به خرید خانه فکر کنید. گاهاً حتی خانه‌های جدید نیز نیاز به مناسب‌ سازی دارند که پر واضح است ملزم به در نظر گرفتن هزینه‌ها برای این منظور نیز خواهید بود.

مکان زندگی‌تان را تعیین کنید

خرید خانه نیازمند انتخاب یک شهر، محل و یا هر منطقه‌ی دلخواه به جهت سکونت است. در واقع قبل از اینکه اقدام به خرید خانه کنید باید در نظر بگیرید که چه شهر یا منطقه‌ای مناسب زندگی برایتان خواهد بود. با توجه به اینکه این تصمیم دارای اهمیت بسزایی است هر گونه اشتباه می‌تواند به از دست دادن سرمایه‌تان منجر شود، چرا که مجبور خواهید شد خیلی زود خانه خریداری شده‌تان را بفروشید و به محل قبلی زندگی‌تان باز گردید.

بررسی خانه‌های مختلف

پس از مشخص شدن منطقه‌ی جدید زندگی‎تان، باید به مراکز املاک مربوطه مراجعه کنید و به دقت به بررسی خانه‌های مدنظرتان بپردازید. در این گونه موارد بررسی امکانات خانه از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه نمایید. ضمناً طراحی داخلی و بیرونی خانه نیز دارای اهمیت است که حتماً به این موضوع نیز دقت کنید.

بررسی امکانات منطقه

حتماً در نظر داشته باشید که برای خرید خانه حتماً باید امکانات یک منطقه را بررسی کنید. وجود بیمارستان، سوپرمارکت، وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز خرید و حتی مراکز تفریحی دارای اهمیت است. لذا قبل از عقد قرارداد خرید خانه به طور کامل اطلاعات مناسبی در این خصوص بدست آورید. همچنین گفتنی است که پر رفت و آمد بودن یا پر سر و صدا بودن منطقه نیز حائز اهمیت است که توصیه به بررسی آن می‌شود.

https://khabarpu.com/img/post/1638783548.jpg

بررسی وضعیت ایمنی خانه

اگر چه بررسی ایمنی یک خانه که کار ساخت آن پایان پذیرفته است، به نظر مشکل می‌آید اما با استفاده از افراد خبره می‌توان وضعیت کلی یک خانه را مورد ارزیابی قرار داد. برای این منظور حتی می‌توانید نقشه‌ی ساختمان را موشکافی کنید. به طور کلی مقاوم بودن خانه در برابر زلزله که منوط به استفاده از مصالح باکیفیت است، باید قبل از خرید خانه مورد توجه قرار بگیرد.

بررسی وضعیت سند خانه

از مهمترین مواردی که باید در هنگام خرید خانه مدنظر قرار داده شود، بررسی وضعیت سند خانه است چرا که بعضی از املاک، هیچ گونه سند تک برگ و مجزایی ندارند. در کنار این مورد وضعیت کاربری ملک نیز باید مورد توجه قرار بگیرد تا تغییر کاربری از زمین کشاورزی یا امثالهم به ساخت خانه انجام نشده باشد.

بررسی حریم خصوصی

بسیاری از افراد به جهت خرید خانه، آپارتمان‌هایی را انتخاب می‌کنند که مسلماً با دیگر خانواده‌ها همسایه می‌شوند. در این گونه مواقع بررسی حفظ حریم خصوصی مانند مشرف نبودن درهای ورودی، وجود پنجره‌های دوجداره، در نظر گرفته شدن پارکینگ و مواردی از این دست ضروری خواهد بود تا در صورت نبود مشکل، خیال خریداران از بابت حفظ حریم خصوصی راحت شود.

بررسی فضای داخلی خانه

برای خرید خانه حتماً باید به چگونگی دکوراسیون داخلی و فضای در نظر گرفته شده برای خانه نیز دقت کرد. البته این مورد را باید به خانم‌ها بسپارید چرا که تخصص بیشتری برای انتخاب دارند. به طور کلی جذاب بودن فضای داخلی خانه‌ها به دلیل آنکه قرار است عمرمان را در آن سر کنیم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. گفتنی است که بسیاری از خانواده‌ها بدون بررسی این موضوع، بعدها با مشکل مواجه می‌شوند که ممکن است دیگر نتوانند آن را حل و فصل کنند.

عقد قرارداد و دریافت سند

نهایتاً توجه ویژه به نحوه‌ی قرارداد خرید خانه و سپس دریافت سند، موضوعی است که خریداران باید توجه خاصی به آن داشته باشند. در نظر گرفتن این موضوع آنقدر حساس است که سهل انگاری در آن، ممکن است منجر به عواقب بدی برای افراد شود. توصیه می‌کنیم در هنگام عقد قرارداد از یک وکیل باتجربه کمک بگیرید تا مشکل خاصی از این بابت نداشته باشید.

https://khabarpu.com/img/post/1638783556.jpg

بررسی آگهی‌های خرید خانه از سایت راهنمای همشهری

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با شرایط و نکات بسیار مهم خرید خانه آشنا کنیم تا اگر در حال حاضر نیاز به انتخاب یک خانه به جهت خرید دارید، بتوانید با اطلاعات بیشتری نسبت به این کار اقدام کنید. حال برای اینکه بتوانید آگهی‌های خرید خانه را بررسی کنید، کافی است که به سایت راهنمای همشهری مراجعه نمایید.

در این سایت به صورت لحظه‌ای انواع و اقسام ملک برای فروش قرار داده می‌شود که به راحتی می‌توانید موارد دلخواه را مورد بررسی قرار دهید. ضمناً اگر به شخصه قصد فروش خانه‌تان را دارید کافی است که با استفاده از خدمات سایت راهنمای همشهری نسبت به ثبت آگهی فروش اقدام کنید تا افراد علاقه‌مند با شما در خصوص خرید خانه تماس بگیرند. ضمناً می‌توانید هر گونه سوال یا ابهام در خصوص نحوه ثبت آگهی را نیز با مشاوران تخصصی راهنمای همشهری در میان بگذارید.


۱۳:۱۱:۱۰ | دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ | Monday 06 / 12 December / 2021