#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

راهنمای محاسبه عمر باتری دوربین

باتری دوربین یکی از اقلام اصلی و مهمی است که در حین خرید دوربین باید به آن توجه نمود. هر اندازه باتری سبک تر باشد و بتواند انرژی بیشتری را برای دوربین فراهم آورد، گزینه بهتری است زیرا قادر خواهد بود تا عکس ها و فیلم های بیشتری را ثبت نماید.

باتری دوربین یکی از اقلام اصلی و مهمی است که در حین خرید دوربین باید به آن توجه نمود. هر اندازه باتری سبک تر باشد و بتواند انرژی بیشتری را برای دوربین فراهم آورد، گزینه بهتری است زیرا قادر خواهد بود تا عکس ها و فیلم های بیشتری را ثبت نماید. از همین رو با استفاده از تجربه و تخصص پشتیبان های وب سایت فروشگاهی دیدنگار که سال ها تجربه در زمینه فروش دوربین و تجهیزات جانبی آن را دارند، در این مقاله راهنمای محاسبه عمر باتری دوربین را در اختیار شما قرار می دهیم.

هر آنچه که باید در خصوص باتری دوربین بدانید:

آیا از عمر باتری دوربین خود اطلاع دارید؟ دوربین شما چقدر می تواند دوام بیاورد و با یک بار شارژ چقدر می توانید عکس بگیرید؟ اگر نمی خواهید در شرایطی قرار بگیرید که شارژ باتری ها تمام شده باشد، باید بدانید باتری دوربین چقدر دوام می آورد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، باید میانگین عمر باتری دوربین خود را بدانید، تا در صورتی که کار با یک بار شارژ بیشتر پوشش داده شود، بتوانید باتری اضافی با خود حمل کنید. از این رو تصمیم گرفتیم راهنمای دقیق و کاربردی برای محاسبه عمر باتری دوربین به شما ارائه دهیم.

باتری دوربین چقدر دوام می آورد؟ به طور خلاصه، یک باتری دوربین خوب حدود 400 عکس با یک بار شارژ یا حدود 8 تا 10 ساعت با شارژ کامل دوام می آورد. پس اگر به درستی از باتری مراقبت شود باید حداقل پنج سال دوام بیاورد.

 

باتری DSLR چقدر دوام می آورد؟

اگر به درستی از دوربین استفاده کنید می توانید تا هشت ساعت با دوربین DSLR کار کنید اما اگر به طور مداوم عکس می گیرید، دوربین DSLR شما می تواند تا سه ساعت دوام بیاورد. به یاد داشته باشید، زمان شارژ متغیر است زیرا اگر فیلم ضبط کنید، باتری بیشتری مصرف می کند. بنابراین، اگر در یک کار حرفه ای مانند عکاسی از مراسم ازدواج و غیره هستید، بهتر است یک بسته باتری اضافی داشته باشید.

 

باتری کانن چقدر دوام می آورد؟

باتری دوربینهای کانن برای حدود 850 عکس دوام میآورند و دوربین های Canon point and shoot تا 320 عکس در هر بار شارژ را پوشش می دهند.

 

باتری دوربین چقدر دوام می آورد؟ (محاسبه)

در ادامه پشتیبان های دیدنگار یک راه ساده به شما نشان می دهند تا متوجه شوید باتری دوربین شما چقدر دوام می آورد. برای اینکه بفهمید باتری دوربین شما چقدر دوام می آورد، به دو عدد نیاز دارید: وات ساعت باتری و وات مصرفی دوربین شما.

 

مرحله 1: وات-ساعت باتری خود را پیدا کنید

برای اکثر باتری های دوربین های حرفه ای، ساعت وات روی بدنه نوشته شده است. اگر این مورد را مشاهده ننمودید کافی است تا در اینترنت جستجو کنید.

 

مرحله 2: میزان مصرف وات دوربین خود را پیدا کنید

پیدا کردن عدد دوم می تواند کمی دشوارتر باشد. اکثر دوربین های حرفه ای مصرف انرژی خود را در صفحه محصولات خود ذکر می کنند، اما اگر نتوانستید آن را در آنجا پیدا کنید، می توانید در اینترنت بررسی کنید.

 

مرحله 3: زمان اجرایی که باتری دوربین شما دوام می آورد را محاسبه کنید

هنگامی که این دو عدد را داشته باشید، به سادگی با تقسیم وات ساعت باتری خود بر وات مصرفی دوربین می توانید زمان اجرایی را محاسبه نمایید.

 

مرحله 4: محاسبه زمان دوام باتری زمانی که از لوازم جانبی اضافی استفاده می کنید

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که اگر لوازم جانبی دیگری مانند مانیتورهای روی دوربین یا فرستنده های ویدئویی دیگر داشته باشید، زمان چگونه محاسبه می شود؟ این هم آسان است ما فقط باید بفهمیم که لوازم جانبی ما چند وات می کشند و آن را به محاسبات اضافه می کنیم.

 

باتری دوربین چقدر دوام می آورد؟

 

چه چیزی بر عمر باتری دوربین تاثیر می گذارد؟

اگر باتری دوربین شما به سرعت در حال خالی شدن است، پس باید نگران عواملی باشید که باعث آن می شوند. فهرست این عوامل در زیر آمده است:

 

در صورتی که باتری شما تمام شده باشد باید از تخلیه باتری جلوگیری کنید، می توانید راهنمای زیر را برای صرفه جویی در عمر باتری مد نظر قرار دهید:

 

چگونه در شرایط اضطراری باتری را حفظ کنیم؟

 

1: تمام اتصالات بی سیم را خاموش کنید

اولین نکته این است که تمام گزینه های مربوط به اتصال بی سیم خود را خاموش کنید. این روزها دوربین ها گزینه هایی مانند Wi-Fi، GPS، NFC، بلوتوث و غیره دارند.

نکته این است که شما ممکن است مقدار زیادی انرژی باتری را از طریق گزینه های فوق هدر دهید و حتی ندانید. خوشبختانه در سونی، شما یک حالت هواپیما مانند تلفن دارید. لذا این حالت را روشن می کنید و تمام اتصالات بی سیم خاموش می شوند. در کانن و نیکون، باید تمام اتصالات بی سیم را به صورت دستی خاموش کنید.

 

2: Stabilization را خاموش کنید

نکته شماره 2 این است که لرزشگیر دوربین خود را خاموش کنید. این ممکن است برای شما بی معنا باشد که دوربین ها انرژی خود را برای تثبیت هدر میدهند. اما باید بدانید لنز شما یا تثبیت کننده درون سنسور انرژی زیادی مصرف می کند.

 

چه چیزی بر عمر باتری دوربین تاثیر می گذارد؟

 

3: تمیز کننده سنسور را خاموش کنید

این گزینه ای است که اکثر عکاسان همیشه آن را فعال می کنند. این گزینه ای است که همه دوربین های سونی، کانن و نیکون ارائه می دهند. میتوانید این گزینه را تا آخر خاموش کنید و در مصرف باتری صرفه جویی کنید. البته این مورد را در نظر داشته باشید که اگر این ویژگی را خاموش کنید، حسگر شما فوراً کثیف نمیشود.

 

4: بررسی تصویر را خاموش کنید

هر بار که عکس میگیریم، دوست داریم آن را پشت دوربین  مشاهده کنیم. اما اگر شارژ باتری کم باشد، بهتر است تا پخش ال سی دی دوربین یا بررسی تصویر را خاموش کنیم. همچنین میتوانید آن را روی حداقل زمان تنظیم کنید، مانند گزینه های 2 ثانیه یا 5 ثانیه و این باعث صرفه جویی در مصرف باتری میشود.

به صورت کلی پشتیبان های دیدنگار برای اینکه از تمام توان لنز دوربین  یا باتری بتوانید استفاده نمایید، توصیه های زیادی در وبلاگ خود درج می نمایند که توصیه می شود آنها را بررسی کنید.


۱۱:۰۳:۵۰ | یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ | Sunday 26 / 12 December / 2021