#نقل و انتقالات فوتبال #تعطیلی مدارس #هواشناسی #وضعیت راه ها #بودجه 1402 #سکه و طلا #دلار #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

بدون خواندن این نکات، بیمه بدنه نخرید!

یکی از نکاتی که رانندگان علاوه بر رانندگی ایمن، در این روزها باید به آن دقت کنند افزایش ایمنی ماشین و استفاده از بیمه‌های خودرو مانند بیمه بدنه و شخص ثالث است.

https://khabarpu.com/img/post/1671888509.png

یکی از نکاتی که رانندگان علاوه بر رانندگی ایمن، در این روزها باید به آن دقت کنند افزایش ایمنی ماشین و استفاده از بیمه‌های خودرو مانند بیمه بدنه و شخص ثالث است. با توجه به افزایش قیمت تعمیر و تعویض لوازم خودرو، وجود بیمه بدنه بیشتر از همیشه ضروری است. جدا از این، در تصادفات مختلف، بیمه شخص ثالث پوششی برای رانندگان مقصر ندارد. به همین خاطر وجود بیمه بدنه برای رانندگان مقصر یک سرپناه امن و مستحکم است.

شما با داشتن بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در کنار هم به راحتی هرچه تمام‌تر می‌توانید برای جبران خسارات مختلف وارد عمل شوید. آگاهی مردم و رانندگان درمورد جزییات و پوشش‌های بیمه بدنه ممکن است کامل نباشد، به همین دلیل در ادامه باهم به مرور مهم نکات درمورد این بیمه‌نامه را بررسی میکنیم.

مهم‌ترین نکات درمورد بیمه بدنه

درمورد استفاده از بیمه بدنه و نکات مربوط به آن نکات بسیار زیادی وجود دارد دارد که مهم‌ترین آنها را باهم مرور میکنیم:

پوشش خسارات در شرایط مختلف

به طور کلی چه ماشین شما در پارک و چه در حال حرکت باشد، بیمه بدنه خسارات مربوطه را می‌تواند پوشش دهد. پوشش‌های بیمه بدنه به قدری کامل و جامع است که حتی در صورت واژگونی یا سقوط، خسارت ماشین را پرداخت می‌کند.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

به غیر از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه از جمله: صاعقه، سقوط، سرقت، آتش سوزی و ... دارای پوشش‌های اضافی همانند: شکست شیشه، نوسانات بازار، نوسان بازار، نوسان قیمت، پوشش کشیدن میخ، پوشش خواب خودرو، پوشش حذف استهلاک است که می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتری از آنها بهره‌مند شوید.شما برای آگاهی بیشتر می توانید به مطلب واقعیت‌های بیمه بدنه را بدانید ، مراجعه نمایید.

خطرات و خسارات غیرقابل پوشش

بیمه بدنه برای تمام خسارات پوشش ندارد و شامل استثنائات بسیاری می‌شود. بیمه بدنه خسارات ناشی از دعوا، شورش، تعقیب و گریز پلیس، انفجارات هسته‌ای، تصادف عمدی، رانندگی بدون گواهی‌نامه را پوشش نمی‌دهد.

تعهدات بیمه گذار

بیمه نامه بدنه یک نوع قرارداد است که مابین شرکت بیمه و مشتری یا خریدار آن بسته می‌شود. همانند دیگر قراردادها دو طرف می‌بایست نکاتی را در قبال هم‌دیگر رعایت کنند. علاوه بر اینکه شرکت مسئول پوشش خسارات است، طرف دیگر قرارداد یعنی بیمه گذار نیز باید در رعایت اصول و نکاتی کوشا باشد.

https://khabarpu.com/img/post/1671888520.png

به تعهدات بیمه گزار در خرید توجه کنید

رعایت اصل حسن نیت

در زمان بسته شدن قرارداد بیمه بدنه بین شخص حقیق و شرکت بیمه، شخص حقیقی باید مشخصات ضروری و مهم مربوط به قرارداد را با صداقت کامل بنویسد. البته ناگفته نماند که شرکت‌های بیمه، قبل از صدور بیمه نامه‌ها از جمله بیمه بدنه، صحت مشخصات را با بازدید حضوری بررسی می‌کند. اما بهتر است مشتریان خودشان از اول مشخصات را درست و بی کم و کسر پر کنند تا در زمان دریافت خسارت دچار مشکل نشوند.

پرداخت قسطی و نقد حق بیمه

در زمان خرید بیمه، شما می‌توانید شرایط شرکت‌های بیمه‌ای مختلف را بررسی کنید و در صورت نیاز بیمه خود را از شرکت تهیه کنید که دارای شرایط اقساط است. فرد بیمه شده موظف است در زمان موعد و تعیین شده نسبت به پرداخت حق بیمه اقدام کند. در صورتی که فرد بیمه شده حق بیمه خود را به موقع پرداخت نکند شرکت بیمه خسارت وی را جبران نخواهد کرد. همچنین در چنین شرایطی احتمال فسخ قرارداد بیمه نامه نیز وجود خواهد داشت.

تغییر کاربری ماشین

در مفاد قرارداد بیمه بدنه، کاربری ماشین شما ذکر می‌شود و این موضوع تاثیر بسیار زیادی در تعیین نرخ بیمه شما دارد. در صورتی که به هر دلیل کاربری ماشین شما تغییر کند شما باید این موضوع را به اطلاع شرکت بیمه برسانید، چون در صورتی که کاربری ماشین شما عوض شده باشد و این موضوع را به شرکت بیمه خبر نداده باشید، در صورت بروز تصادف و حادثه، شرکت بیمه می‌تواند از جبران خسارت سر باز زند.

سهل انگاری یا تصادف ساختگی

در صورت بروز تصادف، کارشناسی از سمت بیمه مسئول بررسی جزییات تصادف می‌شود تا عمدی یا طبیعی بودن حادثه را بررسی کند و در صورتی که برای بیمه مشخص شود که تصادف ساختگی بوده، شرکت بیمه خسارت را جبران نخواهد کرد. یکی دیگر از نکات مهم در مورد بیمه بدنه این است که تا حد ممکن راننده نکات ایمنی را رعایت کند، در صورتی که بیمه بویی از سهل انگاری صاحب ماشین در این مورد ببرد می‌تواند از پرداخت خسارت بپرهیزد.

https://khabarpu.com/img/post/1671888529.png

شرایط استفاده را حتما بررسی کنید

فسخ بیمه بدنه خودرو

درمورد فسخ بیمه‌نامه نیز باید به اطلاع شما برسانیم شما درصورتی که نیاز به انجام فسخ بیمه بدنه وسیله نقلیه خود داشته باشید، باید آن را بصورت کتبی به شرکت بیمه اعلام نمایید. همچنین لازم به ذکر است که بعد از فسخ ، بیمه تا 10 روز اعتبار خواهد داشت.

اگر قصد فسخ بیمه نامه خود در زمان فروش ماشین‌تان را دارید، باید به عرض‌تان برسانیم که امکان انجام این کار دارید و بعد از آن می‌توانید مابقی پرداختی خود به شرکت بیمه را به صورت روزانه دریافت کنید.

پرداخت خسارت بیمه بدنه

یکی دیگر از سوالات افراد در زمان خرید بیمه بدنه این است که شرکت بیمه در چه بازه زمانی نسبت به پرداخت خسارت عمل می‌کند. این بازه زمانی برای خسارات معمولی حدود دو هفته است و در زمان بوجود آمدن سرقت کلی، این بازه زمانی به دو ماه افزایش پیدا می‌کند.

تخفیف شرکت های بیمه‌ای برای بیمه بدنه

بعد از خرید بیمه بدنه، تخفیف‌های مختلفی به صورت ثابت و مناسبتی در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید با استفاده از آنها بیمه خود را ارزان‌تر تمدید کنید.

خرید اینترنتی بیمه بدنه به صورت غیرحضوری

در زمان خرید بیمه بدنه، بهتر است که ابتدا به سامانه‌های آنلاین خرید بیمه مراجعه کنید تا بتوانید پیش از نهایی کردن خرید خود از شرایط، قیمت و پوشش‌های شرکت‌های مختلف مطلع شوید. همچنین لازم به ذکر است برای صدور بیمه نامه بدنه، وسیله نقلیه بوسیله کارشناس بیمه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا از شرایط آن از نزدیک مطلع شود. در صورتی که شما از وبسایت های فروش بیمه مانند بیمه دات کام خرید خود را انجام دهید می‌توانید بدون نیاز به بازدید حضوری و صرفا با ارسال چند عکس از وسیله نقلیه خود پروسه خرید بیمه را کوتاه و راحت کنید.


۱۷:۰۰:۱۳ | شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ | Saturday 24 / 12 December / 2022