#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

فولیکوژن چیست و چه فوایدی دارد؟

'چرا موهای من پرپشت نیست؟' این پرسشی است که شاید در طی روز بارها و بارها از خود بپرسید.

 

ممکن است تاکنون تلاش‌های بسیاری برای افزایش رشد موهای خود یا جلوگیری از ریزش آنها انجام داده و نتیجه نگرفته باشید. اما بدانید که عاقبت، جوینده یابنده است. در این مطلب محصولی با ویژگی‌های منحصر به فرد به شما معرفی می‌کنیم به نام: قرص فولیکوژن. اگر علت ریزش موهای شما و کم‌پشت بودن آنها به علل تغذیه‌ای مربوط باشد، بدون شک با فولیکوژن به نتیجه خواهید رسید. با ما همراه باشید تا هرآنچه لازم است در مورد قرص فولیکوژن بدانید، برایتان شرح دهیم.

قرص فولیکوژن برای چیست؟

قرص Folicogen توسط شرکت زیست اروند فارمد با این هدف به بازار عرضه شده تا از طریق جبران کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن، به کاهش ریزش مو کمک کرده و رشد موها را بهبود بخشد. یکی از دلایل مهم ریزش مو، سوء تغذیه است. به کمک قرص فولیکوژن می‌توان تمامی ترکیبات مغذی مورد نیاز برای رشد مو را به فولیکول‌های مو رسانده و شاهد رویش مجدد موهای سر بود. علاوه بر اینها این قرص با غنی بودن از ویتامین‌ها و املاح معدنی به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان نیز کمک می‌کند.

فواید قرص فولیکوژن

قرص فولیکوژن یک مکمل غذایی بوده که به منظور تقویت رشد مو فرموله شده است. این محصول موها را از ریشه تقویت کرده، رشد مو را افزایش می‌دهد، از سفید شدن موها جلوگیری می‌کند و از ریزش مو ممانعت به عمل می‌آورد. در این قسمت فواید این قرص را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم:

افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

مهم‌ترین مزیت استفاده از قرص فولیکوژن این است که به کمک آن می‌توانید مانع از ریزش موهای خود شده و در نتیجه موهایی پرحجم‌تر و زیباتر داشته باشید. ریزش مو دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ مثل عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی، قرار گرفتن در شرایط استرس‌زا و .... اما یکی از مهم‌ترین آنها نیز کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن است.

اگر تغذیه شما اصولی و صحیح نباشد، یکی از اولین آثار آن را در ظاهر موهای خود خواهید دید. زیرا خیلی زود ریزش مو به سراغ شما خواهد آمد. قرص فولیکوژن با غنی بودن از ویتامین‌های گروه B، زینک (روی)، مس، سلنیوم و برخی اسیدهای آمینه می‌تواند مانع از ریزش موها شده و ریشه تارهای مو را محکم کند. اگر به دنبال افزایش رشد قدی موهای خود هستید، این مکمل ضد ریزش مو را حتما امتحان کنید.

 

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

در قرص فولیکوژن ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری وجود دارد که برخی از آنها به طور مستقیم با تقویت سیستم ایمنی مرتبط هستند. مثلا در هر 1 عدد قرص فولیکوژن 1000IU ویتامین D3 وجود دارد که نیاز روزانه بدن به این ویتامین را به طور کامل برطرف می‌کند. این ویتامین یکی از مهم‌ترین ویتامین‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. همچنین عناصری همچون روی (زینک) در این قرص وجود دارند که سیستم دفاعی بدن را در برابر عوامل مخرب خارجی تقویت می‌کنند.

روزانه 1 عدد از این قرص را باید استفاده کنید که در این صورت علاوه بر اینکه رشد موهایتان بهبود می‌یابد، سیستم ایمنی بدنتان نیز تقویت شده و کمتر دچار مشکلاتی مثل سرماخوردگی خواهید شد.

فواید قرص فولیکوژن برای پوست و ناخن

تقریبا همه ویتامین‌هایی که در رشد موها موثرند، در ساختمان پوست و ناخن نیز نقش دارند. بنابراین با خوردن قرص فولیکوژن شما می‌توانید ویتامین‌ها و کلیه مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت پوست و ناخن را نیز تامین کنید. بنابراین می‌توان گفت که بعد از یک دوره مصرف قرص فولیکوژن شما پوستی سالم‌تر و شاداب‌تر خواهید داشت و احتمال شکنندگی ناخن‌هایتان کمتر می‌شود.

قرص فولیکوژن برای سفیدی مو

بعضی از ویتامین‌ها می‌توانند در سیاه شدن مجدد موها نقش داشته باشند. مثل ویتامین‌های گروه B، ویتامین D و ویتامین E. همچنین بعضی از املاح معدنی همچون مس و سلنیوم این قابلیت را دارند که رنگدانه طبیعی مو را دوباره به آن برگردانده و موها را به رنگ اصلی خود نزدیک کنند. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که قرص فولیکوژن در جلوگیری از سفید شدن زودرس موها می‌تواند موثر باشد زیرا همه ترکیباتی که از آنها نام بردیم در قرص فولیکوژن وجود دارند. البته سفیدی مو دلایل مختلفی دارد و برای هر فرد باید به طور جداگانه بررسی شود.

دیگر فواید قرص فولیکوژن

دیگر خواص قرص Folicogen به شرح زیر است:

این مکمل ضد ریزش مو مکملی است که هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از مزایای مصرف آن بهره بگیرند.

ویژگی‌های قرص فولیکوژن

قرص فولیکوژن اروند فارمد دارای ویژگی‌های زیر است:

این قرص برای استفاده 2 ماه (60 روز) شما کفایت می‌کند. شایان ذکر است که در قرص فولیکوژن، گلوتن وجود ندارد.

ترکیبات قرص فولیکوژن

مهم‌ترین ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن به شرح زیر است:

ویتامین‌های گروه B

از ویتامین‌های B چند مورد از آنها در قرص فولیکوژن وجود دارند. بیوتین (ویتامین B7)، ویتامین B5، ویتامین B6 و ویتامین B9 (اسید فولیک) از جمله این ویتامین‌ها هستند که فواید هر یک را جداگانه بررسی می‌کنیم:

بیوتین

 یکی از ویتامین‌های گروه B است که مانند دیگر ویتامین‌های موجود در این گروه محلول در آب بوده و در تبدیل درشت مغذی‌ها به انرژی نقش دارد. این ویتامین به تقویت تولید کراتین در بدن کمک می‌کند. کراتین یک پروتئین اصلی در ساختار پوست، مو و ناخن است. وقتی سطح کراتین در بدن افزایش یابد، فولیکول‌های مو از سلامت بیشتری برخوردار بوده و در عین حال که رشد موها بهبود می‌یابد، از ریزش آنها نیز کاسته می‌شود.

ویتامین B5

به ویتامین ب5، پانتوتنیک اسید می‌گویند. این ویتامین می‌تواند تارهای مو و همچنین فولیکول‌های مو را تقویت کرده و موجب شود تا موهای شما پرپشت‌تر به نظر برسد. افزایش مصرف این ویتامین از ریزش موها ممانعت به عمل آورده و رشد مجدد موهایی را که قبلا ریخته‌اند، میسر می‌سازد.

ویتامین B6

ویتامین ب6 آنزیم‌ها و واکنش‌های شیمیایی که متابولیسم پروتئین‌های مو یعنی کراتین و ملانین را در فولیکول‌های مو افزایش می‌دهد، فعال می‌کند. از طرف دیگر ویتامین ب6 در تشکیل هموگلوبین نقش داشته و اکسیژن را به کلیه بافت‌های بدن از جمله مو می‌رساند. بنابراین ویتامین B6 هم در متابولیسم پروتئین مو نقشی موثر دارد.

ویتامین B9

به ویتامین B9 فولیک اسید می‌گویند. این ویتامین یک ویتامین مهم برای حفظ سلامت مو است زیرا به تولید کراتین مو که ساختار مو را تشکیل می‌دهد کمک می‌کند. کمبود اسید فولیک در بدن می‌تواند منجر به نازک شدن موها و افزایش ریزش مو شود. به کمک فولیکوژن که در هر 1 عدد از قرص آن 1 میلی‌گرم اسید فولیک وجود دارد می‌توان کمبود بدن نسبت به این ویتامین را برطرف کرده و سلامت مو را بهبود بخشید.

 

 

فواید ویتامین E در قرص فولیکوژن

ویتامین E غدد روی پوست سر را آبرسانی کرده و تولید چربی کف سر و PH آن را تنظیم می‌کند. این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و از تخریب سلول‌های پوست سر توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری به عمل می‌آورد؛ در نتیجه موهای سر ریزش کمتری خواهند داشت. ویتامین E گردش خون را در پوست سر افزایش داده و رشد موها را بهبود می‌بخشد.

خواص ویتامین D3 برای مو

رشد موهای سالم در گرو مصرف ویتامین دی به مقدار کافی است. این ویتامین رشد موها را بهبود بخشیده و از سلامت فولیکول‌های مو حمایت می‌کند. یکی از راه‌هایی که به واسطه آن ویتامین D3 می‌تواند رشد موها را بهبود بخشد، افزایش جذب کلسیم در بدن است. ویتامین دی از شکننده شدن موها پیشگیری کرده و موها را ضخیم و محکم می‌کند. این ویتامین در مرطوب نگه داشتن پوست سر نیز موثر است.

مواد معدنی موجود در قرص فولیکوژن

در قرص فولیکوژن اروند فارمد 3 ماده معدنی وجود دارد: روی (زینک)، سلنیوم و مس. خواص هر یک را جداگانه بررسی می‌کنیم:

فواید زینک برای موها

تقریبا امکان ندارد که در مکمل‌های تقویت کننده مو نام زینک را نبینید. زینک یکی از مهم‌ترین املاح معدنی مورد نیاز برای رشد موهای سالم به شمار می‌آید. روی حاوی آنزیم‌هایی است که برای انجام برخی عملکردهای مهم در فولیکول‌های مو ضروری محسوب می‌شود. کمبود روی همواره با ریزش مو همراه است. استفاده از زینک در مقادیر کافی منجر به بهبود مرحله آناژن در چرخه رشد مو می‌شود.

عنصر زینک از رشد سالم موها حمایت کرده، فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند و ضخامت تارهای مو را افزایش می‌دهد. دقت داشته باشید همان‌طور که کمبود روی می‌تواند منجر به ریزش مو شود، مقادیر بالای این ماده معدنی در بدن نیز ریزش مو را در پی خواهد داشت. پس به اندازه توصیه شده از آن استفاده کنید.

سلنیوم در ترکیبات قرص فولیکوژن

از دیگر ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن می‌توان به سلنیوم اشاره کرد. بسیاری از افراد که از تلوژن افلوویوم رنج می‌برند، برای حمایت از رشد مجدد موهای خود از مکمل‌های حاوی سلنیوم بهره می‌گیرند. در هر 1 عدد قرص فولیکوژن 0.05 میلی‌گرم سلنیوم وجود دارد که بیش از 90 درصد از نیاز روزانه بدن به این ماده معدنی را برطرف می‌کند.

هورمون تیروئید یکی از مهم‌ترین عوامل برای کمک به رشد موهای جدید است. سلنیوم عنصری است که در تولید هورمون تیروئید نقش داشته و در نتیجه از رشد سالم موها حمایت می‌کند. یکی از علائم کم کاری تیروئید، ریزش مو است. وقتی بتوان به کمک سلنیوم هورمون تیروئید را تنظیم کرد، ریزش موها متوقف خواهد شد.

مس

در هر 1 عدد قرص فولیکوژن 1 میلی‌گرم مس وجود دارد. مس ماده معدنی است که رشد موهای جدید را تحریک می‌کند، از سفید شدن موها بر اثر کمبود مس ممانعت به عمل می‌آورد، به حفظ ساختار ساقه مو کمک می‌کند، سنتز کلاژن و الاستین موجود در تارهای مو را بهبود می‌بخشد و سایز فولیکول‌های مو را افزایش می‌دهد. اگر مایلید سفید شدن موهای خود را به تاخیر بیندازید، به سطوح کافی مس در رژیم غذایی خود حتما توجه کنید.

آمینو اسیدهای موجود در قرص فولیکوژن

به جز ویتامین‌ها و مواد معدنی که در فولیکوژن وجود دارند و از آنها نام بردیم، دو اسید آمینه نیز در جدول ترکیبات این محصول به چشم می‌خورد؛ به نام‌های: ال متیونین و ال سیستین. ال متیونین ساخت مولکول‌های مختلف پروتئین مو و سنتز ال سیستئین را بر عهده دارد. متیونین در جلوگیری از ریزش مو نقش داشته و علاوه بر ساختار مو، ساختار ناخن را هم بهبود می‌بخشد.

ال سیستئین نیز یکی از اجزای کلیدی برای ساخت پروتئین مو یعنی کراتین به شمار می‌آید. کراتین پروتئینی است که در سلول‌های پوست، مو و ناخن تولید می‌شود و کمبود آن ریزش مو، مشکلات پوستی و شکننده شدن ناخن‌ها را به دنبال خواهد داشت. بدون ال سیستئین تشکیل ساختار مو غیر ممکن است. شما با خرید قرص فولیکوژن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این آمینو اسید در مقادیر کافی برای بدن شما تامین می‌شود.

جدول ترکیبات قرص فولیکوژن

در قسمت قبلی شما را با ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن آشنا کردیم. اکنون در جدول زیر مقادیر هر یک از ترکیبات موجود در این مکمل را برای شما مشخص می‌کنیم:

ترکیبات

مقدار در هر 1 عدد قرص

ال متیونین

250 mg

ال سیستئین

50 mg

ویتامین B5

9 mg

ویتامین E

8.33 mg

روی (زینک)

15 mg

ویتامین B6

2 mg

مس

1 mg

فولیک اسید

1 mg

سلنیوم

0.05 mg

ویتامین D3

1000 IU

بیوتین

0.25 mg

 

نحوه مصرف قرص فولیکوژن

طبق توصیه شرکت سازنده قرص فولیکوژن این مکمل را باید روزانه 1 عدد مورد استفاده قرار دهید. صبح‌ها بهترین زمان استفاده از قرص فولیکوژن است. همراه با 1 لیوان آب این قرص را میل کنید و شاهد رشد مجدد موهای از دست رفته خود باشید. البته اگر ظهر یا شب هم این مکمل را استفاده کنید، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد اما ترجیح اولیه، صبح‌ها است.

بهترین زمان مصرف قرص فولیکوژن چه وقت است؟

قرص فولیکوژن را صبح‌ها مصرف کنید. این مکمل غنی از ویتامین‌های گروه B بوده و این گروه از ویتامین‌ها بهتر است صبح‌ها مصرف شوند تا انرژی مناسبی را برای بدن فراهم نمایند. همچنین اگر مایل هستید این قرص موجب افزایش اشتهای شما شود و به کمک آن وزن اضافه کنید، باز هم بهترین زمان مصرف که برای آن پیشنهاد می‌شود، همان صبح‌ها است. اگر این مکمل برای شما باعث ایجاد عوارض گوارشی شد، می‌توانید آن را در کنار وعده‌های غذایی میل کنید تا این مشکل برطرف شود.

دوره مصرف قرص فولیکوژن

بسته بندی قرص فولیکوژن 60 عددی است. از آنجایی که روزانه 1 عدد از این قرص را باید مصرف کنید، پس برای 2 ماه شما کفایت می‌کند. توصیه کلی متخصصان مو این است که مصرف قرص فولیکوژن را حداقل به مدت 3 ماه ادامه دهید. بعد از 3 ماه مصرف اگر هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌اید، حتی می‌توانید مصرف قرص فولیکوژن را تا 6 ماه هم ادامه دهید. اما بعد از 6 ماه اگر بخواهید مصرف را همچنان ادامه دهید، باید با پزشک حتما مشورت نمایید.

موارد منع مصرف قرص فولیکوژن

در چه مواردی از قرص فولیکوژن استفاده نکنیم؟ اگر مبتلا به یکی از بیماری‌ها یا مشکلات مو هستید، نباید قرص فولیکوژن را مورد استفاده قرار دهید:

اگر مشکلات زیر را دارید با احتیاط و با در نظر گرفتن دستور پزشک به سراغ مصرف قرص فولیکوژن بروید:

عوارض قرص فولیکوژن چیست؟

قرص فولیکوژن در مقادیر توصیه شده معمولا هیچ نوع عارضه‌ای ندارد؛ مگر آنکه به ترکیبات موجود در آن حساسیت داشته باشید. در اینجا برخی از عوارض جانبی این قرص را لیست می‌کنیم:

اختلال در دستگاه گوارش

همان‌طور که شرح دادیم ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی در قرص فولیکوژن وجود دارد که برخی از آنها به ویژه در مقادیر بالا می‌توانند سبب بروز عوارض جانبی گوارشی شوند. این عوارض می‌تواند شامل درد معده، اسهال، استفراغ و حالت تهوع باشد. ویتامین‌های محلول در آب یعنی ویتامین‌های ب موجود در این مکمل اغلب عارضه جانبی ایجاد نمی‌کنند و مازاد آنها به راحتی از بدن دفع می‌شود. اما ویتامین‌های محلول در چربی مثل D و E و مواد معدنی مثل زینک در مقادیر بالا با اختلالات گوارشی همراه خواهند بود. پس فراموش نکنید که فولیکوژن را فقط در مقدار توصیه شده مورد استفاده قرار دهید.

تغییر رنگ ادرار از عوارض قرص فولیکوژن

برخی از افراد بعد از مصرف مکمل فولیکوژن دچار تغییر رنگ ادرار می‌شوند و از این جهت اظهار نگرانی می‌کنند. این تغییر رنگ می‌تواند مربوط به ویتامین‌های گروه B که در قرص فولیکوژن وجود دارند باشد ولی اصلا جایی برای نگرانی وجود ندارد. در بعضی موارد بسیار نادر نیز برخی از اشخاص با مصرف قرص فولیکوژن دچار تکرر ادرار می‌شوند که این مورد هم نگران کننده به نظر نمی‌رسد.

تنگی نفس و درد قفسه سینه

در موارد بسیار نادر اتفاق می‌افتد که برخی از افراد با مصرف قرص فولیکوژن دچار تنگی نفس شده و در ناحیه قفسه سینه خود احساس درد می‌کنند. این علائم احتمالا به دلیل حساسیت به ترکیبات این مکمل ممکن است رخ دهد. نباید تصور کنید که این عارضه برای هر فردی که قرص فولیکوژن مصرف می‌کند رخ خواهد داد. همان‌طور که اشاره کردیم این عارضه بسیار نادر است.

واکنش آلرژیک به قرص فولیکوژن

باز هم در موارد نادر ممکن است برخی از افراد به ترکیبات به کار رفته در قرص فولیکوژن حساسیت داشته باشند و واکنش آلرژیک از خود بروز دهند. در این صورت علائمی همچون خارش و تورم زبان، دهان یا گلو یا واکنش‌های پوستی و اختلال در تنفس مشاهده خواهد شد. در این صورت باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود. همچنین مصرف مکمل باید قطع شود.

قرص فولیکوژن چاق کننده است؟

قرص فولیکوژن یک قرص چاق کننده نیست و استفاده از آن موجب افزایش وزن شما نخواهد شد. اما برخی از ترکیبات در این قرص در بعضی از افراد سبب افزایش اشتها می‌شوند؛ مثل زینک (روی) و ویتامین‌های گروه B. این افزایش اشتها برای همه افراد اتفاق نخواهد افتاد. معمولا افرادی با خوردن قرص فولیکوژن دچار افزایش اشتها می‌شوند که نسبت به ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در آن در بدن خود کمبود قابل توجهی داشته باشند.

اما به طور کلی این قرص چاق کننده نیست و نباید نگران باشید که با خوردن آن اشتهای کاذب پیدا کنید. این قرص به طور اختصاصی برای رفع مشکلات مو فرموله شده است و در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز نقش دارد.

 

 

آیا قرص فولیکوژن باعث جوش می‌شود؟

در یک کلام باید گفت که خیر؛ این قرص موجب جوش و آکنه نمی‌شود. ترکیبات موجود در قرص فولیکوژن برای حفظ سلامت پوست موثر بوده و مشکلات پوستی را به دنبال نخواهد داشت. حتی قرص فولیکوژن ممکن است در کاهش آکنه نیز موثر باشد. بنابراین با خیال راحت از مزایای این مکمل بهره بگیرید و نگران بروز جوش روی پوست خود نباشید.

 تداخل دارویی قرص فولیکوژن

هر دارویی ممکن است با داروهای دیگر حتی ویتامین‌ها و داروهای گیاهی تداخل دارویی داشته باشد. یعنی مصرف همزمان آنها با هم عملکرد دارو را کاهش یا افزایش داده و عارضه جانبی ایجاد کند. بنابراین قبل از اینکه مصرف قرص فولیکوژن را آغاز کنید، فهرست تمام داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک بگذارید تا از تداخل دارویی ممانعت به عمل آید. برخی از داروهایی که احتمال تداخل آنها با قرص فولیکوژن وجود دارد، عبارتند از:

این لیست کامل نیست و برخی داروهای دیگر نیز ممکن است با فولیکوژن تداخل داشته باشند. پس حتما با پزشک مشورت کنید و بگویید که چه داروهایی را استفاده می‌کنید.

مصرف قرص فولیکوژن در دوران بارداری و شیردهی

بعید به نظر می‌رسد که مصرف قرص فولیکوژن در دوران بارداری و شیردهی ممنوع باشد زیرا ترکیبات موجود در آن همه ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. اما معمولا خانم‌های باردار و شیرده در این دوران به توصیه پزشک خود از دیگر مولتی ویتامین‌ها استفاده می‌کنند و دیگر نیازی به مصرف فولیکوژن که خود مولتی ویتامین مو به حساب می‌آید نیست. در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف قرص فولیکوژن حتما با پزشک مشورت نمایید. به طور کلی در این دوران هیچ مکمل و دارویی را نباید خودسرانه مورد استفاده قرار داد.

هشدارها در مورد مصرف قرص فولیکوژن

در زمان مصرف قرص فولیکوژن به این موارد توجه کنید:

فولیکوژن یا هیرویت؟

بسیاری از افراد می‌پرسند برای کمک به توقف ریزش موی خود و رشد مجدد موها از قرص هیرویت استفاده کنند یا قرص فولیکوژن؟ این دو مکمل هر دو از بهترین مکمل‌های تقویت کننده مو در داروخانه‌ها هستند و در طی سال‌ها توانسته‌اند نظر بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب نمایند. قرص فولیکوژن و قرص هیرویت از لحاظ ترکیبات شباهت بسیاری به هم دارند اما به عنوان مثال در قرص هیرویت، ویتامین دی و E وجود ندارد و به جای آن از ماده معدنی آهن استفاده شده است.

بهتر است اگر شما از کم‌خونی رنج می‌برید، به جای هیرویت از فولیکوژن استفاده کنید و چنانچه کمبود ویتامین دی دارید، فولیکوژن را انتخاب نمایید. بنابراین انتخاب بین هیرویت و فولیکوژن به ترجیحات و شرایط شما بستگی دارد.

اگر بخواهید از لحاظ قیمت این دو مکمل را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که قیمت قرص فولیکوژن بیشتر از قرص هیرویت است. البته این مورد را هم در نظر بگیرید که در بسته بندی قرص فولیکوژن 60 عدد قرص وجود دارد اما هیرویت حاوی 30 عدد کپسول است. قابل ذکر است که قرص فولیکوژن به صورت قرص پیوسته رهش به بازار عرضه شده است. 

 

 

قرص فولیکوژن ساخت کدام کشور است؟

این قرص یک محصول فوق العاده بی‌نظیر ایرانی است که به منظور کمک به حفظ سلامت موها توسط توسط شرکت زیست اروند فارمد ساخته شده است. بنابراین قرص فولیکوژن خارجی نیست. اما جالب است بدانید که رقیب بسیاری از مکمل‌های تقویت کننده موی خارجی به حساب می‌آید زیرا تاثیری غیر قابل انکار روی قطع ریزش مو و کمک به پرپشت شدن موها دارد. شما مایلید قرص فولیکوژن را که ایرانی است با قیمت مناسب بخرید یا به دنبال قرص‌های ضد ریزش موی خارجی باشید که همین کیفیت را دارند اما قیمتشان بیشتر است؟

قیمت قرص فولیکوژن

قیمت قرص فولیکوژن با توجه به تعداد قرصی که در آن وجود دارد و تاثیر بی‌نظیری که روی کاهش ریزش مو بر جای می‌گذارد واقعا مناسب و مطلوب است. اگر شما به دنبال خرید قرص فولیکوژن با تخفیف هستید، یک پیشنهاد عالی برای شما داریم و آن هم خرید از داروخانه آنلاین مثبت سبز است. این داروخانه که در تهران به مدیریت جناب آقای مهندس سید مرتضی مهر طباطبایی در حال فعالیت است، معمولا درصد قابل توجهی تخفیف روی قرص فولیکوژن و بسیاری دیگر از مکمل‌های محبوب مو دارد. اگر به دنبال خریدی مقرون به صرفه هستید و می‌خواهید قیمت قرص فولیکوژن برای شما مناسب باشد، خرید از مثبت سبز پیشنهاد ما به شماست.

خرید قرص فولیکوژن به صورت آنلاین

مثبت سبز یعنی داروخانه‌ای که خرید از آن را در قسمت قبلی به شما پیشنهاد دادیم، این فرصت را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا امکان خرید قرص فولیکوژن را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری داشته باشند. در دنیای امروز شاهد هستیم که هر روز به طرفداران خرید آنلاین کالاها و اجناس افزوده می‌شود. خرید آنلاین مکمل‌های غذایی این مزیت را دارد که می‌توانید از تخفیفاتی که روی محصول گذاشته شده است، استفاده کنید. همچنین دیگر لازم نیست مسافت زیادی را طی کنید تا به صورت حضوری کالای مورد نظر را تهیه نمایید.

نظرات مصرف کنندگان در مورد قرص فولیکوژن

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که تجربه مصرف قرص فولیکوژن را دارند، از این محصول احساس رضایت می‌کنند و آن را در زمره بهترین قرص‌های تقویت کننده مو می‌دانند. البته دقت کنید که در صورتی ریزش موی شما با مصرف قرص فولیکوژن قطع خواهد شد که علت ریزش موهایتان به کمبود مواد مغذی مرتبط باشد. ریزش مو اگر به دلیل عوامل ژنتیکی، استرس و اختلالات هورمونی باشد، با خوردن قرص فولیکوژن برطرف نخواهد شد.

اگر حس می‌کنید تغذیه شما مناسب نیست و در طول روز به اندازه کافی از ویتامین‌ها و مواد معدنی استفاده نمی‌کنید و از طرف دیگر ریزش مو هم دارید، بد نیست مصرف قرص فولیکوژن را امتحان کنید. این قرص کمبودهای تغذیه‌ای را در بدن شما به خوبی برطرف کرده و حجم و زیبایی قابل توجهی به موهای شما می‌بخشد. حتی بسیاری از متخصصان مو مصرف قرص فولیکوژن را بعد از کاشت مو توصیه می‌کنند. هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از قرص فولیکوژن استفاده کنند.

کلام پایانی

به انتهای این مقاله رسیدیم. هنوز هم نگران ریزش موهای خود هستید؟ با خرید قرص فولیکوژن از مزایای این مکمل برای کمک به تقویت موهای خود برخوردار شوید و دیگر شاهد ریزش موهای خود نباشید. البته دقت کنید که ریزش مو تا حدود 100 عدد در روز طبیعی به حساب می‌آید. در کنار مصرف قرص فولیکوژن، با راهنمایی پزشک مراقبت مناسبی از موهای خود انجام دهید تا صد در صد نتیجه بگیرید.

 


۱۳:۱۴:۲۹ | دوشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۲ | Monday 17 / 07 July / 2023