#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

چرا امکان اجرای بدون درز کفپوش در بیمارستان‌ها اهمیت دارد؟

متن پیش رو شما را با برتری‌های اجرای بدون درز کفپوش در بیمارستان‌ها آشنا می‌کند. همچنین انواع کفپوش‌های اپوکسی را به شما معرفی می‌کند و روش اجرا و نصب آن را نیز به طور خلاصه شرح می‌دهد.

اجرای بدون درز کفپوش سطحی یکدست، زیبا و بی‌نقص در کف خانه یا محل کار و تجارت شما برایتان فراهم می‌کند. سطحی که گردوغبار را جذب نمی‌کند و جایی هم برای جمع شدن آلودگی‌ها ندارد. کفپوش‌های اپوکسی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستند. این کفپوش‌ها بدون درز هستند و اجازه جمع شدن میکروب‌ها را نمی‌دهند. همین نکته کفپوش‌های اپوکسی را تبدیل به کفپوش‌های بهداشتی و مطمئن برای بیمارستان‌ها ساخته است.

همان‌طور که یک سطح بسیار بزرگ را می‌توانیم با سیمان یا مواد دیگر ساختمانی بپوشانیم، آن را با اپوکسی بدون درز هم کفپوش می‌کنیم. البته اجرای این کفپوش‌ها را بهتر است به تیم متخصص نصب کفپوش بسپارید تا از هرگونه دوباره‌کاری جلوگیری کنید.

اجرای بدون درز کفپوش در بیمارستان‌ها

برتری‌های اجرای بدون درز کفپوش برای بیمارستان‌ها:

بهره‌مندی از کفپوش‌های بدون درز برتری‌های فراوانی برای بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها و دیگر مراکز بهداشتی و پزشکی دارد:

1- اجرای بدون درز کفپوش سطحی یکدست و زیبا در بیمارستان‌ها فراهم می‌کند:

سطحی یکدست و بدون هیچ‌گونه درز و شکاف تنها برتری اجرا و نصب بی نقص کفپوش بدون درز در بیمارستان مورد نظر شما نیست. این کفپوش‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند که می‌توانند فضای مورد نظر را به زیبایی آراسته کنند. در واقع، باید بگوییم این کفپوش‌ها از زیبایی بیشتری نسبت به کفپوش‌های معمولی برخوردارند.

2- اجرای بدون درز کفپوش سطحی ضد آب و رطوبت فراهم می‌کند:

کفپوش بدون درز جایی برای نفوذ آب و رطوبت باقی نمی‌گذارد. کف بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید به طور مرتب با آب شسته و با مواد مختلف ضدعفونی شوند. همین نکته دلیل کافی برای مناسب بودن این کفپوش‌ها در فضاهایی است که با آب و رطوبت سروکار دارند.

3- کفپوش بدون درز ضد لک و گردوغبار است:

کفپوش‌های بدون درز گردوغبار را جذب نمی‌کنند. البته کثیف شدن سطح زمین امری بدیهی است، به‌ویژه در محیط‌های درمانی. اما برتری این کفپوش‌ها آن است که سطح صاف و یکدست آنها به‌آسانی تمیز می‌شوند. به‌این‌ترتیب، نصب این کفپوش‌ها مناسب هر فضایی است که قرار است همیشه تمیز به نظر بیاید.

4- تمیز کردن کفپوش بدون درز آسان است:

همان‌طور که اشاره کردیم، کفپوش‌های بدون درز گردوغبار را جذب نمی‌کنند. اما در هر صورت، هر نوع کفپوشی کثیف می‌شود. خوشبختانه تمیز کردن این کفپوش‌ها با مواد شوینده، پس از اجرای بدون درز کفپوش در بیمارستان‌ها بسیار آسان است.

5- اجرا و نصب بی نقص کفپوش طول‌عمر و ماندگاری بالایی دارد:

ماندگاری و دوام کفپوش‌های بدون درز مدیون مواد باکیفیتی است که در ساخت آنها به کار رفته است. ماندگاری طولانی کفپوش‌های بدون درز از نظر اقتصادی هم به نفع مراکز درمانی است که از این نوع کفپوش‌ها استفاده می‌کنند.

6- کفپوش بدون درز جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی‌دهد:

نارسانا بودن کفپوش‌ها مسئله‌ای مهم است و ایمنی افراد را در فضاهایی که با برق سروکار دارند، تأمین می‌کند. خوشبختانه اجرای و نصب کفپوش در کمترین زمان در بیمارستان و مرکز درمانی مورد نظر شما ایمنی بیشتر کادر درمان و بیماران را هم در پیش دارد.

کفپوش بدون درز

7- کفپوش بدون درز قابلیت خط‌کشی و طراحی دارد:

کف بیمارستان‌ها نیاز به خط‌کشی‌های ویژه‌ای برای راهنمایی افراد به بخش‌های مختلف درمانی دارند. سالن‌های ورزشی یا باشگاهی هم نیاز به خط‌کشی و نشانه‌گذاری دارند. اجرای بدون درز کفپوش بهترین شرایط را برای شما فراهم می‌کند تا به‌راحتی بتوانید روی این کفپوش‌ها را خط‌کشی کنید. همچنین فضاهای مورد نظر خود را به‌خوبی نشانه‌گذاری کنید.

8- اجرا و نصب کفپوش اداری و خانگی به دست تیم متخصص زمان کمی نیاز دارد:

یکی از بهترین ویژگی‌های کفپوش بدون درز نصب و اجرای سریع آنها به دست تیم‌های متخصص است. اجرای و نصب کفپوش در کمترین زمان ممکن تنها برای تیم متخصص نصب کفپوش امکان‌پذیر است. البته روند خشک شدن این کفپوش‌ها باید به‌خوبی طی شود تا فضای مورد نظر شما آماده استفاده شود.

9- کفپوش بدون درز آنتی باکتریال است:

کفپوش‌های اپوکسی آنتی‌باکتریال هستند. در واقع، اجرای بدون درز کفپوش سطح بهداشت محیط مورد نظر شما را افزایش می‌دهند، به‌ویژه که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اجرا شوند.

10- ترمیم و تعمیر کفپوش بدون درز به‌راحتی امکان‌پذیر است:

ماده اولیه کفپوش‌های بدون درز مایع است و همین نکته امکان ترمیم سطح آسیب‌دیده را فراهم می‌کند.

11- قیمت کفپوش اپوکسی بدون درز مناسب است:

جالب است بدانید هزینه اجرا و نصب کفپوش اداری و خانگی بدون درز بالا نیست. انواع این کفپوش‌ها را می‌توانید با قیمت مناسب تهیه و نصب کنید.

معایب کفپوش بدون درز:

در کنار برتری‌های بسیار این نوع کفپوش‌ها، بهتر است ایرادهای آن را هم بدانید:

انواع کفپوش اپوکسی بدون درز

انواع کفپوش اپوکسی بدون درز:

انواع گوناگونی از کفپوش‌های بدون درز ساخته می‌شوند که بهتر است با آنها آشنا شوید:

کاربردهای اجرای بدون درز کفپوش های اپوکسی:

همان‌طور که اشاره کردیم، کفپوش‌های اپوکسی یکی از بهترین کفپوش‌ها برای بیمارستان‌ها به شمار می‌آیند. اما اجرای و نصب کفپوش در کمترین زمان فضای مناسبی برای فعالیت صنایع گوناگون هم فراهم می‌کند. برخی از فضاهایی که نیاز به این کفپوش‌ها دارند را بشناسید:

مراحل اجرا و نصب کفپوش اداری و خانگی

مراحل اجرا و نصب کفپوش اداری و خانگی:

اجرا و نصب بی نقص کفپوش بدون درز به‌وسیله تیم متخصص نصب کفپوش در چند مرحله صورت می‌گیرد:

1- آماده‌سازی کف زمین:

برای اجرای بدون درز کفپوش، ابتدا باید سطح روی زمین به طور کامل صاف و یکدست شود. برای این کار، گاهی نیاز است تا به کفسابی سطح بپردازیم تا هیچ اثری از کفپوش قبلی یا مواد دیگر بر روی کف زمین باقی نماند. ایرادات سطح روی زمین مانند ترک‌ها و شکستگی‌ها هم باید برطرف شوند.

2- اجرای نخستین لایه از کفپوش یا لایه پرایمر:

نخستین لایه کفپوش اجرای پرایمر یا ماده اولیه این کفپوش‌ها است. تیم متخصص نصب کفپوش ابتدا لایه‌ای بسیار نازک از این ماده شفاف را بر روی سطح مورد نظر می‌ریزد. البته برخی سطوح نیاز به دو لایه از این ماده دارند. وظیفه چسبندگی کفپوش اپوکسی به زمین بر عهده این سطح است.

3- اجرای لایه میانی:

لایه دوم کفپوش ترکیبی از مواد شیمیایی مختلف است که از پیش پخته و آماده شده است. تیم متخصص نصب کفپوش این لایه را با تجهیزات خاص بر روی سطح مورد نظر می‌ریزند. پس از آن، با غلتک‌های مخصوص به صاف کردن آن می‌پردازند.

4- اجرای لایه نهایی:

این مرحله از اجرای بدون درز کفپوش با زدن لایه نهایی پایان می‌یابد. البته پس از ریختن و پخش کردن این لایه بر روی زمین، باید روی آن را با غلتک‌های مخصوص صاف کنیم. همچنین باید دقت کنیم تا ضخامت ماده در همه جای سطح زمین یکسان باشد. غلتک‌زنی به دو جهت افقی و عمودی صورت می‌گیرد تا سطحی صاف و یکدست پدید آید.

توجه داشته باشید که تیم اجرا و نصب کفپوش اداری و خانگی همۀ مراحل زدن پرایمر و دو مرحله بعدی را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند. همچنین دقت می‌کنند تا در هیچ کجای کفپوش حباب‌های هوا تشکیل نشود و کیفیت کفپوش را پایین نیاورد.

5- خشک کردن کفپوش:

اکنون زمان خشک کردن کفپوش‌های اپوکسی فرارسیده است. روش‌های گوناگونی برای سرعت بخشیدن به خشک کردن لایه‌ها و رزین اپوکسی وجود دارد. اما کارشناسان از روش‌هایی استفاده می‌کنند تا باعث ترک خوردن اپوکسی، پس از خشک شدن آن نشود.

6- از حالت لغزندگی درآوردن کفپوش:

اجرای بدون درز کفپوش های اپوکسی سطح براق و لیزی در اختیار ما قرار می‌دهد که بهتر است از لغزندگی آن کم کنیم. در این مرحله، سطح روی اپوکسی با روش‌های مختلف حالت پوست پرتقالی به خود می‌گیرد. سیلیس‌پاش کردن سطح هم روشی است که از لغزندگی آن کم می‌کند.

7- طراحی روی سطح کفپوش اپوکسی:

پس از خشک شدن کامل کفپوش نوبت به طراحی بر روی آن می‌رسد. فضاهایی مانند بیمارستان‌ها، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی نیاز به طراحی زمین دارند. اکنون متخصصان ما به طراحی و رنگ‌آمیزی کفپوش می‌پردازند تا تبدیل به فضای مورد نظر شما شود.

سخن پایانی:

ساخت سازه‌های مدرن مصالح مدرن را نیز به همراه آورده است. یکی از این مصالح کفپوش‌های بدون درز اپوکسی است که سطحی صاف و یکدست را در فضای داخلی سازه در اختیار شما می‌گذارد. این سطوح یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فضاهایی همچون بیمارستان‌ها، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی هستند. البته انواع کارخانه‌ها نیز می‌توانند با مدد از اجرای بدون درز کفپوش کف زمین را به‌صورت سطحی یکدست و زیبا درآورند.


۸:۳۳:۰۰ | دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ | Monday 20 / 11 November / 2023