#انتخابات ریاست جمهوری #اخبار آموزش و پرورش #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال

مروری بر موقعیت محله سوهانک تهران

مروری بر موقعیت محله سوهانک تهران

سکونت لذت‌بخش در کوهپایه‌ شمال شرقی تهران

سوهانک در شمال شرقی تهران و در فاصله 5/15 کیلیومتری آن قرار گرفته است. از جنوب به جاده مینی‌سیتی-لشکرگ و از شمال به دامنه جنوبی البرز و از سوی غرب به گردنه قوچک منتهی می‌شود. برای توضیح واضح‌تر موقعیت جغرافیایی این محله باید گفت سوهانک در 10 کیلومتری شرق امامزاده صالح تجریش و یک کیلومتری شمال جاده لشکرک واقع شده است.


محله‌ای محصور در میان تپه‌ها

اگر برای اجاره آپارتمان در سوهانک , دودل هستید، فراموش کنید این محله شمال شهر، هم‌چنان از آرامشی کم‌نظیر برخوردار است. نمی‌توان ادعا کرد که محله از تغییراتُ نوسازی‌ها و ساخت‌وسازهای شهری در امان مانده است، اما خانه‌های ویلایی و کوچه‌ باغ‌های قدیمی هم‌چنان در میان ساختمان‌های تازه‌ساز و مدرن به چشم می‌خورند و جلوه‌ای خوشایند در محل ایجاد کرده‌اند. جمعیت کم و نبود جاذبه‌های گردشگری و تفریحی باعث شده علی‌رغم تغییرات بافت سنتی محله در گوشه و کنار آن حفظ شود و دست‌نخورده باقی بماند. از خصوصیات منحصر به فرد سوهانک می‌توان به محصور شدن در میان تپه‌ها و کوه‌ها اشاره کرد و هم‌چنین منظره‌ای بسیار زیبا از شهر تهران در این نقطه نمایان است.


محله‌ای رو به توسعه

اجاره آپارتمان در سوهانک , برای کسانی مناسب است که قصد سکونت در محله‌ای آرام و خوش آب و هوا را دارند. محله‌ای که علی‌رغم ویژگی‌های مذکور، دارای امکانات کامل برای زندگی از جمله خدمات درمانی و آموزشی است. امکانات رفاهی سوهانک با توجه به استقبال شهروندان تهرانی از این محله همواره رو به توسعه بوده است و البته از طرفی دیگر بافت سنتی محله به سمت نوسازی پیش می‌رود احتمالا تا جایی که روزی به طور کامل در حصار آپارتمان‌های مدرن قرار بگیرد. از شهریور سال ۹۷ برنامه جابه‌جایی دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به سوهانک هم عملیاتی شد و دانشجویان به مجتمع ولایت سوهانک منتقل شدند. استقرار این دانشکده‌ها رفت موجب افزایش تردد در محله شده است.


دسترسی به نقاط مختلف شهری

یکی از عمده‌ترین نگرانی‌ها برای کسانی به سکونت در محله‌های شمال تهران فکر می‌کنند بحث ترافیک و چگونگی تردد به نقاط مختلف تهران است. به ویژه در محله‌ای مانند سوهانک که در نقطه دور شمال شرقی شهر قرار گرفته و به نوعی از مرکز شهر دور افتاده است. این محل در محدوده طرح ترافیک قرار ندارد. می‌توان گفت بزرگراه‌های ارتش و لشگرک در تسهیل رفت و آمد با خودرو نقش مهمی داشته‌اند. ایستگاه متروی قائم یکی از ایستگاه‌های خط ۳ متروی تهران در شهرک قائم نزدیک‌ترین ایستگاه به محله است.


ضرورت داشتن خودروی شخصی

خط 215 اتوبوسرانی هم از سوهانک به سمت سه‌راه ضرابخانه در مسیر بلوار ارتش، اراج، خیابان لنگری، میدان نوبنیاد، خیابان پاسداران، حسینه ارشاد، خیابان شریعتی، ابتدای بزرگراه همت و زین‌الدین حرکت می‌کند. از مجاور و ضلع جنوبی محله هم خطوط اتوبوس دیگر به نقاط مختلف تهران از جمله بزرگراه صدر و مدرس، پارک وی، میدان هروی و ... وجود دارد. خط تاکسی و تاکسی‌های گذری هم گزینه‌ای دیگر برای اهالی است. اما در کل باید گفت اگر قصد اجاره آپارتمان در سوهانک را دارید، بدون خودروی شخصی بسیاری از رفت‌وآمدهای درون شهری برای شما زمان‌بر و دشوار خواهد بود. برای اطلاع از نرخ اجاره آپارتمان در سوهانک می‌توانید به بخش املاک سایت دیوار مراجعه کنید.


منبع : ویرلن
خرید رپورتاژ آگهی در خبرپو
آخرین اخبار روز