کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

قطار بهترین وسیله برای سفرهای خانوادگی و دوستانه

وجود شرکت های مختلف حمل و نقل ریلی باعث شده تا امکانات متنوعی در سفر با قطار برای مسافران فراهم شود. یکی از این شرکت ها، رجا است.

سفر بُعدهای زیبا شناختی فراوانی را با خود به همراه دارد. برخی از افراد براین باورند که سفر باید هزینه های بسیاری را با خود در بر داشته باشد. این نوع تفکر درستی با خود به همراه ندارد. مسافرت ها خاطرات خوبی با خود به جای می گذارند که از بُعد احساسی و عاطفی مناسبی برخوردار بودند. گاهی ممکن است یک غذای ساده در کنار یکی از افراد مورد علاقه چنان لذتی را با خود به همراه داشته باشد که یک غذای گران قیمت در بهترین رستوران حس لذت را به انسان القا نکند. سفر با توجه به ذهن و چارچوب هر انسان دارای کیفیت های مختلفی است. در این بین بسیاری از مسافران سعی بر این دارند که عزیمت خود را به صورت خانوادگی و یا دسته جمعی انجام دهند. اولین وسیله ای که به ذهن افراد خطور می کند، قطار است. قطار همیشه با خود خصوصیاتی را به همراه داشته است که سایر وسایل نقلیه از آن دارا نمی باشند.

 

 

رجا اولین و بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی ایران

وجود شرکت های مختلف حمل و نقل ریلی باعث شده تا امکانات متنوعی در سفر با قطار برای مسافران فراهم شود. یکی از این شرکت ها، رجا است. کمتر کسی در ایران پیدا می شود که سیستم حمل و نقل ریلی را برای سفر انتخاب کرده و بلیط قطار رجا را خریداری ننموده باشد. شرکت رجا به عنوان اولین و بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی ایران از اولین روز ساخت راه آهن تا به امروز در حال فعالیت است و بیش از 56 درصد حمل و نقل و جابجایی مسافران خطوط ریلی را تحت پوشش قرار می دهد.

 

مزایای سفر با قطار

همانطور که گفته شد بلیط قطار همواره مزایایی را با خود به همراه داشته است که کمتر وسیله نقلیه ای از تمامی آنها بهره مند می باشند. صرفه‌ جویی در هزینه، امنیت بالا در خطوط ریلی و سرویس‌دهی مناسب گوشه ای از مزایای سفر با قطار خواهد بود.

 

https://khabarpu.com/img/post/1567321227.jpg

 

صرفه‌ جویی در هزینه

سفر با قطار هزینه های کمتری را به نسبت هواپیما و خودرو شخصی دارد. بلیط هواپیما هزینه بالایی را برای مسافران در بر خواهد داشت و هزینه بالای سوخت استفاده از خودرو شخصی را در بسیاری از سفرها غیر ممکن می کند. با استفاده از قطار می توان سفری آرام و بدون دردسر را تجربه کرد.

 

امنیت بالا در خطوط ریلی

امنیت بالا در خطوط ریلی باعث شده تا مسافران زیادی این خطوط را برای مسافرت های پیش روی خود و خانواده انتخاب نمایند. حوادث جاده ای و هوایی در سال های اخیر نگرانی های بسیار زیادی را از برای مسافران به وجود آورده است. توسعه خطوط ریلی هم مزید بر علت شده تا مسافران با اشتیاق بیشتری از قطار به عنوان وسیله نقلیه خود استفاده نمایند و خرید بلیط قطار را در دستور مسافرت خود قرار دهند.

 

https://khabarpu.com/img/post/1567321210.jpg

 

سرویس‌دهی مناسب

با وجود شرکت های مختلف حمل و نقل ریلی سرویس دهی متنوع و مناسبی در سفر با قطار انجام می شود. یکی از شرکت هایی که توانسته با سرویس دهی مناسب نامی نکو از خود به جای بگذارد شرکت سفیر است. این شرکت از مجموعه های کوچکی تشکیل شده است. تمامی این شرکت ها در سفیر یک شعار دارند آن هم جلب رضایت مشتری است. بلیط قطار سفیر را می توانید از سایت های معتبر همچون تیک بان تهیه کنید و سفری با امکانات مناسب با هزینه مقرون به صرفه را برای خود رقم بزنید.

 

فدک نامی آشنا

شرکت فدک از دیگر شرکت های نامی در خطوط ریلی ایران محسوب می شود. قطارهای فدک از زیبایی های خاصی برخوردار هستند. استفاده از نقوش منحنی و معماری برگرفته از باغ فدک زیبایی این قطارها را دو چندان کرده است. این نقوش با خط های فیروزه ای، سفید و طلایی تزیین شده اند. استفاده از مهماندارانی تحصیل کرده و متخصص و بکارگیری خدماتی مناسب در سفر قطارهای فدک را بیشتر از بیش محبوب کرده است. قطارهای 5 ستاره فدک امکاناتی را با خود به همراه دارد که مناسب یک زندگی برای هر فرد است. به همین خاطر نام این نوع قطارهای فدک را زندگی گذاشته اند. بلیط قطار فدک هم مانند سایر قطارها در تیک بان قابل رویت و خریداری است.


۱۱:۳۵:۲۴ | یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | Sunday 01 / 09 September / 2019